Tipy

Na zmiernenie hlavného znečistenia domu

Na zmiernenie hlavného znečistenia domuWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Podľa Corinne Bullat, maliarky, špecializujúcich sa na ekologické bývanie, autora knihy „Zdravá a ekologická detská izba“, ktorú práve vydala Ullmer, existujú v dome tri druhy znečistenia. Corinne Bullat pracovala tri roky v poradenskej agentúre Habitaterrehappy. V rámci tejto agentúry vynaložila maximálne úsilie na zlepšenie životného prostredia detí tým, že im ponúkla množstvo ekologických riešení na nájdenie zdravého vzduchu v interiéri pri súčasnom rešpektovaní povahy a zdravia cestujúcich. Dnes nájdete väčšinu jeho rád v tejto knihe.

1. Znečistenie alebo vdýchnutie vzduchu

Kvalita našich domovov ovplyvňuje veľa chemických znečisťujúcich látok. Prchavé organické zlúčeniny (VOC) sú najpočetnejšie. Sú to formaldehydy, ktoré sa nachádzajú v nábytku z drevotriesky alebo preglejky, v lepidlách, kobercoch alebo čistiacich prostriedkoch. Sú to silné dráždivé látky klasifikované ako karcinogény. Polycyklické aromatické uhľovodíky (vo farbách a lakoch), neurotoxické výrobky klasifikované ako karcinogény, glykolétery (vo farbách), toxické výrobky, ktoré môžu spôsobiť poruchy reprodukcie; a ftaláty (v hračkách, plastických predmetoch a podlahových krytinách z PVC), alergény a reprotoxiká.

2. Znečistenie kontaktom alebo požitím

Obliečky, posteľná bielizeň a hygienické výrobky obsahujú zvyšky pesticídov, ktoré sú potenciálne karcinogénne. Ftaláty sa nachádzajú aj v plastikovaných hračkách a predmetoch (súpravách atď.).

3. Elektromagnetické znečistenie

Elektrické a telekomunikačné zariadenia (najmä mobilné telefóny) nás a ešte viac naše deti vystavujú vlnám nebezpečným pre zdravie: riziká neurologických, hormonálnych, imunitných porúch a možno dokonca rakoviny. Ďalšie informácie nájdete v článku: Zdravá a ekologická detská izba autor: Corinne Bullat 19.90 eur. Vydania Ullmer, Collection Habitat Ecologique, 2008 zhrnutieZdravá a ekologická detská izba?
pôvod znečistenia v miestnosti
prírodné, zdravé alebo ekologické materiály?
ekologický prístup Renovácia / Budova / Renovácia Izba pre alergické deti
hlavné zdroje alergie
zabezpečiť zdravý vzduch
denná hygiena
skladovanie
plyšové hračky