Tipy

Usporiadajte miestnosť zdravým a ekologickým spôsobom

Usporiadajte miestnosť zdravým a ekologickým spôsobom

Mladí rodičia berú zdravie svojho dieťaťa k srdcu. Napriek tomu podľa Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO) každý rok zomrie na choroby spojené so znečistením ovzdušia v domácnosti takmer milión detí. Deti v skutočnosti absorbujú škodlivejšie látky ako dospelí, pretože sú ľahšie a krehkejšie. Detské izby sú o to znečistenejšie, že sú často predmetom renovácie alebo renovácie. Preto je dôležité ich usporiadať zdravým a ekologickým spôsobom.

Nábytok zo surového dreva

Čo možno urobiť, aby sa zabránilo prítomnosti všetkých týchto znečisťujúcich povrchov? Neexistuje žiadny štítok osvedčujúci ekologický nábytok. Takže radšej nábytok zo surového a masívneho dreva alebo kartónu. Vyvarujte sa preglejky a drevotriesky: spojené lepidlami a spojivami, lakované a natierané, vytvárajú toxické výpary. Nájdeme stále viac ekologický nábytok, ako napríklad Pinolino, Wordland, Pic-Epeiche, Ptit Poss alebo Natiloo. Spoločnosť Conforama vyvinula aj koncepciu spální pre ekologické prostredie. Môžete si tiež vyrobiť vlastný nábytok z nespracovaného surového dreva (bod P). Potom ich môžete natrieť ekologickými výrobkami. Niektoré lesy nevyžadujú ošetrenie (dub, gaštan, svätojánsky chlieb, smrekovec ...). Pokiaľ ide o kartónový nábytok, pozrite sa na kartónový dizajn, ktorý ručne vyrábal nábytok pre deti od 3 do 6 rokov, alebo v galérii Green Lullaby alebo Kids Gallery (kolísky v recyklovateľnej kartóne).

Organický textil

Pokiaľ ide o ľan, rozhodnite sa pre organickú bavlnu. Mnoho výrobcov posteľnej bielizne to teraz ponúka. To isté platí pre podbradníky, body a froté uteráky. Ak chcete prejsť touto koncepciou, vyperte bielizeň organickým čistiacim prostriedkom. Opäť to robia takmer všetci výrobcovia. Pri mierne zašpinenom prádle zvážte použitie mydlových orechov. Neviete si predstaviť spálňu vášho dieťaťa bez záclon alebo vankúšov? Všimnite si, že väčšina bytového textilu je ošetrená (odolná voči škvrnám, ohňovzdorná, atď.) Pomocou chemických komponentov. Znovu vyberte ekologickú bavlnu (pestovanie neekologickej bavlny je jednou z najviac znečisťujúcich textilných plodín!). V opačnom prípade sa rozhodnite pre ľan, konope alebo hodváb, ktoré rastú bez pesticídov.

Prírodné hračky

A čo hračky? Deti milujú nosiť pokrývky, plyšové hračky a hračky pri ústach, takže pri výbere buďte opatrní. Vyhnite sa plastovým hračkám (obsahujú ftaláty) a uprednostňujte drevené hračky s netoxickým lakom a farbou. V prípade vypchatých zvierat ich uprednostňujte v tkaninách a organických materiáloch. Niektoré značky, ktoré vám pomôžu: Natiloo, Terralana, Les Brindilles.

Zelené čistenie

Obnovte vzduch v miestnosti najmenej 15 minút denne. Vysávajte každý deň s dôrazom na koberce a koberce, z ktorých sú roztoče veľmi obľúbené. Vyvarujte sa voňavým sviečkam a iným vnútorným vôňam. Rozptyľujú chemikálie a zhoršujú kvalitu ovzdušia. Na čistenie nábytku, okien a zrkadiel opäť choďte na zelenú. V supermarketoch je dnes veľa značiek: Ecover, L'Arbre Vert atď. bez zabudnutia na súkromné ​​štítky, ktoré dnes takmer všetky ponúkajú „zelený“ sortiment.