Informácie

Pergoly: veľmi dekoratívny tieňovaný priestor v záhrade

Pergoly: veľmi dekoratívny tieňovaný priestor v záhrade

Užite si svoj zelený priestor pergolou

Počas zimy je vonkajší povrch často zanedbávaný, pretože teploty neprinášajú grilovanie a lenoch na terase. Hneď ako sa objavia prvé lúče slnka, stáva sa toto miesto opäť atraktívnym. Preto ste sa rozhodli zariadiť ho, aby ste vytvorili kokosové a relaxačné miesto. Pergola je teraz nevyhnutnou súčasťou vybavenia, ktoré má skutočné výhody, ale výber je niekedy zložitý. Pri výbere vás prevedieme niekoľkými odporúčaniami.

Táto dekoratívna záhradná konštrukcia sa priblíži k pergole a je ozdobená popínavými rastlinami, ktoré vonku vytvárajú chladnú a tienistú oblasť. Pergola, slovo talianskeho pôvodu, sa nenarodila z posledného dažďa. Už v staroveku bol tento prístrešok oceňovaný pre zatienený a estetický kútik, ktorý ponúka na záhrade. Koncept bol jednoduchý, ale výsledok bol prepracovaný a praktický: drevené stĺpy nesúce vodorovné trámy ako strecha, na ktorej sme vyrástli popínavé rastliny : listy viniča, zimolez alebo jazmín. Dokonca aj dnes je rovnaká drevená konštrukcia stále veľmi populárna vďaka harmonickému vzhľadu, ktorý skvele zapadá do sviežej zelene. Výber materiálov a tvarov sa však značne diverzifikoval, niekedy sa pergola stáva skôr ako altánok.

Pergola sa prispôsobí všetkým exteriérom a všetkým štýlom

Okrem tradičných pergol v roku 2005 drevo , teraz sú k dispozícii verzie v hliník oveľa odolnejšie voči poveternostným podmienkam (ale drahšie), ako aj kované železo, silnejšie a preto odolnejšie voči hmotnosti rastlín, ako je vistéria alebo ružovka. Ale predovšetkým sa pergola prispôsobuje všetkým exteriérom: verande, terase alebo záhrade. Tak to môže byť trávnik alebo o stenu , Môžete si dokonca zvoliť krytie skôr ochranným krytom ako lístím. Mimochodom vytvára skutočný mimoriadny obytný priestor mimo jedálenského alebo relaxačného priestoru. Pripravte sa na leto zmenou svojho altánku s naším porovnaním cien!© Mami

Bioklimatická pergola pre maximálne pohodlie

Pergola je k dispozícii v niekoľkých modeloch, ako ukazuje Orion Menuiseries. V závislosti od vášho rozpočtu podľahnete polykarbonátovej verzii, plátnu, ale jednoznačne to vyniká bioklimatický model. Táto hliníková konštrukcia a nastaviteľné čepele priťahujú spotrebiteľov. Ľahko sa prispôsobí vášmu exteriéru, či už historických, súčasných alebo tradičných. Je to však potešujúce, pretože niektoré referencie sú vybavené senzormi. Zisťujú prvé kvapky dažďa, ktoré spôsobujú zatváranie čepelí, takže ste vždy v bezpečí napriek niekedy neatraktívnym okolnostiam. Táto ochrana pred slnkom je ideálna na terasu, pretože pokrýva až 28 m². Vďaka tomuto oveľa modernejšiemu usporiadaniu vás už tieto lúče nebudú rušiť. Výrobcovia v skutočnosti transformovali štruktúry pomocou ušľachtilých a flexibilných materiálov, ako sú železo, drevo alebo hliník.

Hliník je najmodernejší materiál a ľahko sa udržuje

Ak nemáte problém s určením povrchu alebo formy, je to nepochybne štruktúra, ktorá sa nachádza v strede tisíc otázok. Ako sme špecifikovali, je možné použiť niekoľko materiálov a zakaždým sú silné aj nevýhodné. Pre fanúšikov dekorácie vyhráva hliník hru, pretože tento materiál je úplne v súlade so súčasnými trendmi. Ľahko sa udržuje a predovšetkým ponúka dobrú životnosť. Vaša pergola vás preto môže sledovať mnoho rokov bez výrazných investícií z vašej strany. Je možné niekoľko farieb, a to platí aj pre tvar. Môže byť pripojený k vášmu domu, aby chránil vašu terasu, ale okolo bazéna alebo v strede vašej záhrady bude mať tiež osobitné miesto. Hliníková pergola sľubuje prekvapenie teplým osvetlením za účelom vybudovania kokónovacieho miesta.

Elegancia s kujným železom má veľkú slabosť, menovite koróziu. Táto pergola sa neodporúča, ak bývate vo vlhkom prostredí alebo v blízkosti oceánu alebo mora. Stále to bude vyžadovať dosť namáhavé ošetrenie, pretože pergolu je potrebné zakaždým prebrúsiť extra roky a vrátiť jej mladú minulosť.

Nie je možné hovoriť o terénnych úpravách na záhrade bez toho, aby ste mysleli na drevo, čo si tiež vyžaduje výraznú údržbu. Je citlivý na parazity, takže ho budete musieť nanášať najmenej raz ročne, aby ste ho chránili pred vlhkosťou, ale aj pred termitmi. Ak nebudete postupovať podľa týchto tipov, vaša pergola v priebehu rokov stratí svoju krásu a predovšetkým prijme šedý odtieň, ktorý je niekedy nepríjemný.

A čo pergola so slepým?

Ak chcete žonglovať s tieňom a slnkom, najlepším riešením je roletová pergola. Máte štruktúru napájanú z elektriny alebo solárnych panelov, ak chcete obnoviteľnú energiu. Za pár sekúnd sa žalúzia môže otvoriť a zatvoriť podľa vašich potrieb. Slepo ošetrené proti UV žiareniu zabraňuje vyblednutiu a najmä dusivému pocitu, keď ste chránení. Sú tak filtrované a tento odtieň skutočne profitujete po celý deň.

Rovnako ako v prípade bioklimatických pergol, ochrana je účinná aj pri daždi. Kým teplomer číta viac ako 25 stupňov, nemusíte chodiť do domu. Blind vás chráni za každých okolností, takže vyťažíte maximum zo svojho vonku. Niektoré stavby sú vybavené špecifickým odtokom pre dažďovú vodu, ktorý môžete zbierať na zavlažovanie svojej zeleninovej náplasti.

Pergola sa preto prispôsobuje vašim potrebám a najmä vášmu vonkajšiemu prostrediu. Táto štruktúra je praktická, prináša do vášho ubytovania ďalšiu hodnotu, ktorá optimalizuje vaše pohodlie.