Komentáre

8 dekoratívnych inšpirácií, kde strapce pôsobia najkrajšie

8 dekoratívnych inšpirácií, kde strapce pôsobia najkrajšie

Vedeli ste, že bohémsky, art deco, exotický a retro štýl majú niečo spoločné? Milujú všetky strapce! Či už v lane, rafii, vlne alebo tkanine, strapce sa rozjasňujú a tieto interiéry charakteru sa točia. A ak ich tak veľmi milujeme, je to preto, že sa odvážia oblečením úplne neočakávaných predmetov. Mysleli ste si, že boli? Ukážeme vám, že strapce sú viac ako inokedy dekoratívnym trendom s týmito ôsmimi strapcovými inšpiráciami!

Bohemian s makramé© La Redoute Interiors Keď spájame slová „strapce“ a „dekorácia“, systematicky myslíme na makramé. A z tohto dôvodu táto technika tkania - pozostávajúca z výroby predmetu z uzlov - zdôrazňuje tento ozdobný trend so strapcami! Ako čelo postele alebo ukryté na stene galérie spolu s inými cestovnými suvenírmi je macramé dekoráciou steny, ktorá sa prispôsobí interiéru s bohémskym štýlom. Ak chcete prejsť od tradičného makramé, vyberte si model s geometrickými tvarmi alebo sa rozhodnite pre veniec, ako je táto dekorácia na stene. A ak sa vám páči drotár, môžete si vytvoriť makrame aj ako kutil z blogu Hellø Blogzine. Stačí zavesiť lano a mosadznú trubicu (alebo drevenú vetvu). Takže ste pripravení žiť bohémsky život?

Art Deco s ropuchovým kreslom© La Redoute Interiors Kreslo ropucha je kultovým kreslom z 19. storočia. Dnes, napriek jeho veku, nestratil vrásky! S návratom v štýle Art Deco je ropucha kreslo dokonca nevyhnutnosťou, pokiaľ ide o sedenie. Ak ho vždy nemá, ropucha sa niekedy oblieka do strapcov, aby si zahrala rozmarne. A môžeme vám poďakovať štýlu Art Deco za to, že ste tento trend rehabilitovali trochu výstredne! Prúžky skutočne umožňujú dotyk šialenstva na základni stoličky. Vyberte si zamatový model a vyberte si sýte farby ako slivka, polnočná modrá alebo smaragdovo zelená. Na dokončenie dekorácie v štýle Art Deco stačí vybrať mosadzné zrkadlá, závesné svetlá z opálového skla a mramorový nábytok. Samozrejme vám nič nebráni pridať niekoľko ďalších súčasných skladieb ...

Autentické so suspenziou rafie© Rock the kasbah Pre autentickejší štýl uprednostňujeme prírodné strapce. Raffia, slama, vodný hyacint, alfa, vlna ... Rastlinné vlákna ponúkajú vzácny pohľad na remeselnú výrobu. A to nie je viac, než oživiť izbu! Tieto pozastavenia sú najlepším príkladom. V „divokom“ duchu tieto svetlá nastavujú tón a vdychujú dych sviežosti v tejto prirodzenej obývacej izbe. Pripomínajú tvar slamených klobúkov, dokonca pôsobia dojmom, že sú na dovolenke po celý rok! Pokiaľ ide o strapce, majú byť nepravidelné a neslušné. A práve tieto vlastnosti vytvárajú čaro týchto lemovaných zavesení! Predstavujeme si ich toľko v vidieckom dome ako v byte s etnickým alebo džungľovým dekorom. V skutočnosti sú ideálne pre akýkoľvek interiér, v ktorom vládne príroda!

Elegantná hippie s hojdačkou© Lovelymarket Nie je žiadnym tajomstvom, strapce (v móde ako vo výzdobe) sú potešením všetkých duší hippie. A čo by mohlo byť lepšie ako hojdacia sieť na pozvanie strapcov do interiéru podporujúceho slobodu a sladkosť života? Aj keď je to ideálne miesto na leňošenie na záhrade alebo v blízkosti kúpaliska, hojdacia sieť nájde svoje miesto aj v interiéri. V obývacej izbe vás pozýva na oddych. V podkroví to môže vytvoriť útulný kútik, do ktorého si môžete oddať čítanie. V kancelárii podporuje relaxáciu. Pokiaľ ide o malé priestory, predstavte si hojdačky, ktoré zaberajú menej miesta. A ak nemáte dosť na to, aby ste to opravili (napr. Lúče), môžete si zvoliť stojaci model! Pridajte nejaké vankúše a prikrývku pre pohodlie a všetko, čo musíte urobiť, je pustiť sa do úplnej dekompresie ...

Prímorská verzia so zrkadlom na rafiu© Chabi Chic Varovali sme vás, strapce pozývajú a zdobia všetky ozdobné predmety z našich interiérov. A sú dokonca tam, kde ich neočakávame. To je prípad zrkadla. S odvážnosťou a jemnosťou sú okraje ozdobené raftom po celom tomto zrkadle. Pretože je to palmový list, rafia je ideálna na zmenu scenérie z jej interiéru. V spojení s odtieňmi modrého a dreveného nábytku bude pôvabným prínosom prímorského interiéru, ale svojím tvarom slnka bude môcť vyžarovať viac rustikálnej alebo džungľovej dekorácie! Výhodou strapcov? Zriedkavo sú pravidelné, pretože sa líšia od jedného modelu k druhému; čo robí lemovaný objekt úplne jedinečným!

Očarujúce retro s extra lampou© Bloomingville Ak ste nostalgický pre retro štýl, strapce vás môžu s touto prízvukovou lampou zviesť. Samozrejme, nejde o strapcovú lampu, ktorej textílie s gýčovými potlačami nám pripomínajú interiér našich babičiek. Aj keď tvar tienidla zostane trendový, je lepšie uprednostniť modernejšiu verziu. Milujeme tento zlatokovový model, ktorý prináša eleganciu do bočného stola v obývacej izbe, na okenný parapet alebo do spálne na nočnom stolíku. Prúžky kontrastujú nádherne s triezvosťou kovovej základne. Nepoznáme vás, ale nenašli sme lepšie ako toto kontrastné duo na ocenenie retro štýlu modernitou!

Exotické s malými úložnými košmi© Cyrillus Po zrkadle a nočnej lampe nás strapce prekvapia oblečením skladovacích košov. Zameriavame sa na tieto ručne vyrábané modely, ručne vyrábané v Maroku. Opäť je rafia v poriadku. Je potrebné povedať, že nie je nič lepšie, aby sa do jeho vnútornej výzdoby priniesla trochu autentickosti. A ako vždy, aj vďaka tomuto prírodnému vláknu sú strapce ešte divšie ako sú! V kuchyni je niekoľko korenín alebo kozmetických výrobkov v kúpeľni. Tieto koše na skladovanie však možno použiť aj ako kvetináče alebo úložné priestory! Pochopíte, že tieto strapcové koše sú dôležitými spojencami, ktorí organizujú jeho interiér a dávajú exotický vzduch do všetkých miestností domu.

Cigánska elegancia s farebným kobercom Berber© Secret Berbère Vďaka všadeprítomnosti kobercov Berber na prednej strane dekorácie si okraje našli miesto výberu vo všetkých interiéroch. Ale tam, kde majú najkrajší efekt, je to na okraji farebného koberca Berber. Ako dokazuje táto inšpirácia, na ktorej strapce prejavujú uvoľnený vzhľad a nádherne kontrastujú so vzormi a farbami ručne vyrobeného koberca. V prípade kontrolovaného cigánskeho štýlu sa rozhodnite pre kombináciu vzorov, ktorých odtiene zodpovedajú rovnakým odtieňom farieb. Týmto spôsobom sa môžete pobaviť s týmto farebným trendom bez toho, aby ste to preháňali! Aká presvedčená ozdoba vás teda presvedčila?