Ostatné

Čo ak recyklujeme sprchovú vodu?

Čo ak recyklujeme sprchovú vodu?

Použitie šedej vody (sprchovej alebo kúpeľovej vody) na ďalšie funkcie v dome je teraz možné vďaka systému Pontos AquaCycle.

Čo je Aquacycle?

Navrhnutý spoločnosťou Pontos (značka skupiny Hansgrohe), AquaCycle je kompaktný systém na recykláciu vody, ktorý umožňuje organické čistenie vody dvojnásobnou vodou zo sprchy alebo vane. , bez akýchkoľvek chemických prísad. Po úprave je voda číra, čistá a bez zápachu. Môže sa preto používať druhýkrát na splachovanie toaliet, práčok, čistiacich priestorov alebo na zavlažovanie záhrady. , AquaCycle je určený pre bytové aj kolektívne vybavenie. Stačí prispôsobiť počet nádrží veľkosti projektu na prepracovanie zo 600 na 12 500 litrov vody za deň.

Ako funguje recyklácia sprchovej vody?

Sivá voda prechádza filtrom, ktorý zadržiava veľké častice (textilné vlákna, vlasy atď.). Filter sa v pravidelných intervaloch automaticky čistí a sedimenty sa vypúšťajú do kanalizácie. Biokultúry potom ničia špinavé zložky vody v dvoch fázach, v dvoch rôznych nádržiach. Sediment sa vypúšťa do kanálov. Nakoniec, predtým ako voda vstúpi do nádrže na upravenú vodu, tečie pozdĺž a ultrafialová lampa, ktorá ju sterilizuje , Toto ošetrenie eliminuje akékoľvek riziko zápachu a voda sa môže pred použitím skladovať po dlhú dobu.

Ako je nainštalovaná sprcha na recykláciu vody?

Musíte len maťsamostatný potrubný systém na prepravu šedej vody z kúpeľne a „ventilovej“ vody z kuchyne a toaliet. Vodovodné kohútiky upravenej vody musia byť označené značkou „neupravená voda“. Inštalatér musí zabezpečiť, aby sa odpadová voda a recyklovaná voda prepravovali v samostatných potrubiach. Štandardná verzia AquaCycle pre dom jednej alebo dvoch rodín sa skladá z troch vopred zostavených modulov. Môže byť nainštalovaný a spustený za dve hodiny.

Je inštalácia recyklačného systému drahá?

Dosť, áno. Spočítajte 4 239 EUR bez dane a inštalácie. Z dlhodobého hľadiska sa to oplatí. A je to tiež skvelé gesto pre planétu.