Informácie

Obloženie: návod na použitie

Obloženie: návod na použitie

Máte chuť na horskú, kabínkovú alebo prímorskú výzdobu? Obloženie je nevyhnutné. Malé pokyny pre použitie neofytmi.

Kde kúpiť moje obloženie?

Najjednoduchší spôsob: choďte do veľkého skladu pre domácich majstrov (Leroy Merlin, Castorama, Bricorama ...) alebo k predajcovi materiálov (Point P, Pro Network ...). Nájdete tu hlavne borovicové alebo PVC obloženie. Ak chcete obložené ušľachtilé drevo (dub, jaseň, gaštan atď.), Choďte skôr k predajcovi dreva alebo tesárovi. K dispozícii sú tiež stredné obklady, buď dýhované pravým drevom alebo potiahnuté lepeným papierom, ktoré sú lacnejšie a prispôsobiteľné.

Ako si vybrať?

Drevený obklad je k dispozícii v rôznych kvalitách (od A po D), rôznych rozmeroch a rôznych aspektoch (drsné alebo pieskované, opracované alebo neliečené, s uzlom alebo bez uzla). Vyberte si materiál, šírku a dĺžku lamiel v závislosti od povahy a veľkosti miestnosti, ktorú chcete ozdobiť.

Ako to odložím?

Najskôr opravte príchytky (rozmiestnené maximálne 40 cm) na stenu vodorovne, ak chcete obloženie nainštalovať zvislo a naopak. Rámové lišty dverí a okien. Medzi jednotlivými pruhmi pozdĺžne nechajte niekoľko centimetrov, aby sa vytvorila cirkulácia vzduchu. V prípade potreby izolujte alebo dezinfikujte stenu medzi lištami. Potom upevnite obloženie klincami alebo sponkami. V prípade upevňovacieho obloženia zasuňte špičky klincov do uholníkov alebo drážok pod určitým uhlom. Môže to znieť jednoducho, ale je to chúlostivá práca. Ak nie ste kutil, je lepšie zavolať odborníkovi.

Vec, ktorú treba vedieť

Drevené obklady nechajte v miestnosti, kde majú byť položené, 2 až 7 dní, aby sa stabilizovali. Odstráňte plastovú fóliu a stohujte čepele naplocho. Tým sa zabráni deformácii lopatiek v dôsledku skutočnosti, že drevo „pracuje“ s vlhkosťou a teplotou miestnosti. > Viac informácií na webovej stránke Gascogne Wood Products