Tipy

Pripojený domový alarm, váš bezpečnostný spojenec

Pripojený domový alarm, váš bezpečnostný spojenec

Poplachové systémy sú čoraz populárnejšie u majiteľov domov a firiem, ktorí chcú optimalizovať svoje zabezpečenie. Pokroky v technológii dnes umožňujú využívať výhody úplných a účinných poplachov, ktoré sú schopné zvládnuť niekoľko typov prípadov, od vniknutia po dohľad nad staršími ľuďmi. Vďaka jednoduchej inštalácii získate výhody ľahko použiteľného alarmu, ktorý vám pomôže chrániť vašu rodinu.

Prečo používať pripojený domáci alarm?

Domový alarm má iba jeden účel: chrániť vás bez ohľadu na to, na aké použitie chcete použiť. Ale potom, v ktorých prípadoch to môže byť pre vás užitočné?

Monitorujte a chráňte svojich blízkych

Účinný domáci alarm bude schopný detekovať narušenie, ponúknuť tlačidlo SOS umožňuje rýchle varovanie pohotovostných služieb, ako aj tlačidlo Panic. K dispozícii bude aj detektor dymu, ktorý vás bude 100% chrániť pred rizikami, ktoré by mohli poškodiť váš duševný pokoj.

Starší príbuzný žije sám doma? Poskytnite mu možnosť upozorniť monitorovacie stredisko, ak to bude podľa jeho názoru potrebné. Nešťastie, pád , je nemysliteľné, aby starší človek zostal takto bez dní bez riadnej pomoci. Monitorovacie stredisko vyšle záchranný tím čo najskôr po prijatí výstražného signálu. Niektoré systémy sú dokonca navrhnuté tak, aby odhalili pokles bez toho, aby by sa seniori museli niekde tlačiť.

Varovanie v prípade nebezpečenstva

V prípade vniknutia alebo pokusu o vlámanie môže byť pripojený domáci poplach, ako je to napríklad vo voľnom čase okamžite preniesť informácie na centrálnu stanicu , Aj keď sú cestujúci neprítomní, pripojený alarm vykoná svoju prácu sám. Tím telemonitorovania je teda v reálnom čase upozornený na povahu narušenia, aby mohol čo najrýchlejšie reagovať a tým chrániť váš majetok a vašu rodinu.

Ak to chcete urobiť, Váš alarm je možné prispôsobiť podľa vašich potrieb : typ ubytovania, v ktorom bývate, jeho rozloha, ale aj jeho konfigurácia, to sú body, ktoré je potrebné zohľadniť pri výbere budíka. Určite tak využijete optimálnu ochranu na všetkých úrovniach vášho domu. V prípade núdze vaše vzdialené monitorovacie stredisko informuje políciu alebo pohotovostné služby, aby čo najskôr zasiahli.

Pripojený alarm, pre koho?

Pre jednotlivcov

Doma vám pripojený domáci poplachový systém umožní, aby ste boli neprítomní bez obáv o svoje veci. Či už ste v práci alebo na cestách, upozornenie sa zašle pri najmenšom zistení podozrivého pohybu .

Ak sa vrátite domov dosť neskoro a vaši dospievajúci sa vrátia domov, hneď ako budú hodiny ukončené, vás ohromne upokojí aj pripojený alarm. Vedieť, že sú doma bezpečné, je zárukou pokoja. Prítomnosť poplachu tiež odradí potenciálnych narušiteľov, pričom ťaží zo zvýšeného sledovania zo strany EÚ diaľkový monitoring spojené s vašim personalizovaným alarmom. Hneď ako zistíte pohyb, môžete dostávať upozornenia na svoj smartfón, aby ste si mohli najprv overiť, že to nie je napríklad iba chat suseda.

Pre profesionálov

Ak máte firmu alebo kanceláriu, ktorá obsahuje citlivé a dôverné súbory, je dôležité, aby ste v noci mohli ísť domov bez obáv o bezpečnosť svojej firmy. Bude tu tiež pripojený alarm najlepší spôsob, ako zabezpečiť miesta , Rovnakým spôsobom ako u jednotlivca sa profesionálny poplach prispôsobí podľa veľkosti a konfigurácie miest, ktoré sa majú monitorovať.

Takže, ak by sa zlodej alebo zlomyseľ pokúsili zaútočiť na vaše okná, vynútiť vašu železnú oponu alebo vstúpiť do vašej firmy, výstraha by sa dala tímu diaľkového dohľadu, ktorý po upovedomení polície upozorní.

Ako funguje pripojený domáci alarm?

Princíp pripojeného alarmu je, aby bolo možné prenášať vaše obrázky a informácie v prípade problému do monitorovacieho centra. Automaticky sa zistí možné narušenie a informácie sa pošlú do pozorovacieho tímu. Ak to chcete urobiť, úplný a kvalitatívny poplach musí byť vybavený detektormi schopnými snímať fotografie vo vysokom rozlíšení zisteného problému, a to aj v noci. Pokrytý uhol musí byť dostatočne široký, detektory a akékoľvek kamery musia byť umiestnené dostatočne na citlivých miestach domu tak, aby boli strely čo najúplnejšie. Pozor, je zakázané nasmerovať ich na verejnú diaľnicu, otočiť ich smerom k vašim dverám a oknám.

Aby sa zistilo, či je výstraha skutočne založená, tím pre monitorovanie na diaľku pracuje v niekoľkých etapách: najprv je zodpovedný operátor tiché počúvanie miest , vďaka interkomovému systému integrovanému do alarmu. Snímky a videá zhotovené detektormi a kamerami na predpokladanom mieste vniknutia tiež umožnia definovať možné nebezpečenstvo. Operátor telemonitorovania má tiež možnosť hovoriť s votrelcami , informovať ich o tom, že sa zistil ich prienik. Toto jednoduché varovanie často odrádza zlodejov, ktorí uprednostňujú útek pred tým, ako vám niečo ukradnú, skôr ako riskujú stretnutie s políciou. Ak budú pretrvávať, polícia bude upozornená čo najskôr, aby zasiahla skôr, ako votrelci utečú.

Rozhodnite sa pre moderný a praktický domáci alarm

Vývoj technológie teraz umožňuje využívať domáce alarmy spojené so skutočne úplnými funkciami. Čím viac možností systém ponúka, tým viac budete mať istotu, že budete mať úžitok z kompletného systému, ktorý vás pokryje pre všetky typy obáv týkajúcich sa vašej bezpečnosti alebo vašej rodiny (alebo profesionálnych priestorov).

Je tiež dôležité zvoľte ľahko použiteľný pripojený domáci alarm , Začínajúci ľudia, ktorí nie sú spokojní s týmto typom inštalácie, by nemali mať problém pochopiť, ako to funguje. Myslíme tiež na starších ľudí, ktorí sa môžu rýchlo cítiť ohromení príliš zložitým systémom. Je preto potrebné urobiť výber inštalácie tak kompletný, ako je praktické, aby zostal v dosahu všetkých a zároveň zabezpečoval dokonalú bezpečnosť.

Inštalácia pripojeného alarmu pre domácnosť

Inštalácia tohto typu systému je obzvlášť jednoduchá. Pred každou inštaláciou priviesť odborníka, ktorý posúdi vaše potreby v závislosti od konfigurácie priestorov, ktoré majú byť vybavené.

Potom budete musieť nainštalovať rôzne prvky: infračervené detektory pohybu s integrovaným bleskom, fotoaparáty nainštalované v strategických oblastiach, na ktoré budú pravdepodobne zameraní útočníci, zariadenie na správu obrázkov, ako aj monitor. Váš systém bude mať poplachové stredisko , detektory nárazov a otvárania, ako aj čítačky odznakov.

Inštalačný technik vám potom poskytne vaše prístupové znaky. Spojenie s monitorovacím centrom je obzvlášť ľahké a profesionál vykoná túto operáciu bez problémov, aby vám umožnil využívať dokonale bezpečné ubytovanie v žiadnom momente.