Ostatné

Vaňu omladnite

Vaňu omladnite

Na bleších trhoch nájdete tieto nádherné liatinové „levie nohy“ vane s hlbokými a mäkkými tvarmi, ktoré vám umožňujú znovuobjaviť všetky kúzla kúpeľní z minulých rokov - navyše pohodlie! Ak sa kohútiky zmenia relativ

Krok za krokom

Žlté halo v dôsledku vápenca

1 Nechajte niekoľko týždňov vytiecť kohútik a tvrdá voda naložená hydroxidom železitým rýchlo vytvorí žltkastú škvrnu. Pretože vápno je nerozpustné vo vlažnej alebo v horúcej vode, mali by ste sa pokúsiť vyčistiť pomocou prostriedku proti vápniku, ktorý je menej korozívny ako čistiace prášky. Použite šarlatovú kefu a ... drhnite!2 Ak stopy pretrvávajú, nasaďte si rukavice a očistite pretiahnutou vodou z bieleho octu, potom ak to nestačí, kyselinu fosforečnú s 10% vody. 3 Tento typ ošetrenia môže spôsobiť, že vaša sklovina bude matná. Jeho lesk môžete oživiť silikónovým zasklievacím výrobkom, ktorý sa zvyčajne používa na opravu malých incidentov na karosériách. 4 Potom, aby ste vrátili lesk, nainštalujte na vŕtačku disk z ovčej kože.

Malé črepy

1 Ak časť smaltu praskne, najmä v prípade nárazu, rýchlo sa vytvorí usadenina hrdze. S malou stierkou najprv „preskočte“ všetky časti, ktoré nepriľnú úplne, a potom hrdzu neutralizujte kyselinou trieslovou.

2 V prípade „nedostatku“ pripravte dvojzložkovú epoxidovú zmes na utesnenie poškodenej oblasti. Nepreťažujte sa a pokračujte vo veľmi malom množstve podľa pokynov výrobcu na nastavenie časov. 3 Po nanesení armatúry na rovnomerné použitie použite rozpúšťadlo odporúčané výrobcom. Ak chcete dosiahnuť dokonalý povrch, jemne brúsite papier s vodou.4 Potom pokračujte v opravovaní nástrekom, špeciálnou karosériou. Upozorňujeme, že tieto prchavé a škodlivé farby vyžadujú niekoľko bezpečnostných opatrení: vždy chránite okolité povrchy. Za týmto účelom nalepte noviny okolo oblasti, ktorá sa má maľovať. Musíte tiež pracovať vo vetranej miestnosti ... čo je zriedka prípad v kúpeľni, preto noste účinnú masku! Ak musíte znovu natrieť celú kúpeľ, nezabudnite najskôr odstrániť silikónové tesnenie. Dodržujte časy schnutia a teploty. A počkajte 24 hodín, než sa vykúpete! 5 Všetky staré vane majú bielu smalt, ale už tridsať rokov výrobcovia ponúkajú rôzne farby. Tento typ „smaltovania“ je niekedy veľmi praktický, ak si chcete ponechať vaňu ešte niekoľko rokov. Pre konkrétne farby vždy vykonajte predbežné testy. V takom prípade je zvyčajne potrebné vymaľovať celú vaňu, aby sa skryli zmeny.

Je dobré vedieť

Tieto aerosolové farby sú tiež veľmi vhodné na prelakovanie chladničiek ... Najmä vtedy, keď ich farba už nie je v harmónii s novou kuchyňou alebo s dekoráciou miestnosti. Know-how - domáci dekor © La maison rustique - éditions Flammarion, 2006