Komentáre

Závesy s nohavicami: luxus a potešenie

Závesy s nohavicami: luxus a potešenie

Tiebacky sú veľmi dekoratívne a používajú sa na udržiavanie záclon otvorených. Jednoduché malé retiazky, ozdobné ozdoby, z rovnakej tkaniny a takmer neviditeľné na záclonách ... odrážajú atmosféru vašej izby.

Výber obchodu

Existuje veľa výrobcov a špecializovaných obchodov, ktoré vám ponúknu rôzne tiebacky na koordináciu so svojimi záclonami. Nezabudnite tiež na malé podpery, na sadenie alebo zaskrutkovanie do steny, čo vám umožní ich pripevnenie.

Urobte priestor pre stvorenie

Vytváranie tiebackov zostáva zábavným a lacným spôsobom, ako vyskúšať svoju dekoráciu! Nechajte svoju fantáziu bežať divoko ...• V perličkách: vyberte veľké viacfarebné perly, ktorých farby sú v harmónii s textíliou. Navlečte ich na provázok alebo rafiu pre veľmi prirodzenú atmosféru, pásik na zdôraznenie romantickej záclony, ťažkú ​​rozchodovú rybársku šnúru v modernejšej miestnosti ...
V vidieckom dome bude mať najkrajší efekt nádherné objatie rastlín v brečtanu alebo vavrínovom prámiku. Zahrajte si križiaky Robinson Crusaders pri mori a na šnúrku položte škrupiny, ktoré držia vaše závesy.

Krok za krokom

Kiss model s žaluďom

Ak si chcete zahrať s prírodnými materiálmi, vytvoríte nádhernú kravatu z motúzov s koordinovaným strapcom dlhým 20 cm. Budete potrebovať: 12 m prírodného povrazu, 4 m bavlnené šnúry z ecru, 10 x 100 cm bielizne ecru, 30 cm guipury alebo staré biele alebo ecru čipky, 20 cm drôtu s malým priemerom, klieští rezanie.

1

Strih reťazec na štyri rovnaké časti a pletenie prvé tri.

2

Na plátno narezajte päť prúžkov s rozmermi 1 x 100 cm. Odstráňte vyčnievajúce vlákna na každej strane, aby ste vytvorili malé okraje s okrajmi.

3

Každý prúžok sa nastrihá na dve rovnaké časti, aby sa získalo desať prúžkov 1 x 50 cm.

4

Zvyšok šnúry rozdeľte na šesť a strihajte štyri dĺžky 50 cm šnúry.

5

Položte všetky prvky na seba a miešajte ich podľa vášho želania: motúz, plátno, šnúrka.

6

Všetky tieto strapce držte pohromade a dotiahnite ich stredom vášho povrazu.

7

Rozmotajte šnúru a šnúru rukou a potom ju na kravate sklopte na polovicu. Ak chcete vytvoriť žaluď, ovinte strapce 5 cm pod záhybom drôtom. Otočte špičku, odrežte prebytok a zasuňte zvyšok drôtu do žaluďa.

8

Na zostávajúcom plátne nakrájajte obdĺžnik 10 x 15 cm a preložte ho na polovicu.

9

Vystrihnite asi 15 cm ostenia a prišite ho obkročmo na okraj dvoch vrstiev ľanu.

10

Žalúdok obklopte obdĺžnikom plátna zdobeným guipure umiestnením na drôt, ktorý sa skryje. Urobte toľko zákrut, ako je to možné, a potom ich držte niekoľkými bodmi.

11

Vyrovnajte strapce tak, aby ste dosiahli primeranú dĺžku žaluďov ... Neostrihajte príliš veľa: skráťte sa kúsok po kúsku, pretože príliš krátky žaluď je vždy celkom nedovolený!Know-how © La maison rustique - éditions Flammarion, 2005