Informácie

Odsávače pár: dekoratívne, efektívne a ekologické

Odsávače pár: dekoratívne, efektívne a ekologickéWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Odsávač pár zajtra bude dekoratívny a ekologickejší. Odpovede odborníka. Rozhovor: Bérangère Larivaud

Aké sú silné trendy z hľadiska kapucne?

Mikiny s priesvitným sklom, čiernym alebo bielym, ale tiež v jasných farbách ako fuchsia alebo červená, sú v móde. Ich tvary sa vyvíjajú: priame a uhlové kapoty ustúpili od valcov alebo guľôčok, ktoré sú zavesené nad centrálnym ostrovom. Odsávač pár už nemá iba povolanie odstraňovať nepríjemné pachy z kuchyne, ale tiež osvetľovať miestnosť a prepožičiavať jej identitu vďaka svojmu dizajnu. Odsávač sa v kuchyni stáva predmetom dekorácie a vyznamenania.

Môžeme sa vybaviť kvalitnou kapucňou, dokonca aj pri malom rozpočte?

Na vstupnej úrovni sú odsávače pár s výkonom 400 m3 / h (ktoré postačujú pre miestnosť 15 alebo 16 m2). Je to elektronika, ktorá zvyšuje cenu digestorov: digitálna obrazovka, citlivé tlačidlá, senzory dymu atď. Kvalitná kapucňa nevyhnutne neznamená mať kapucňu so všetkými možnosťami! Pri kúpe je potrebné venovať pozornosť aj estetickým úpravám, ktoré poukazujú na to, že výrobca venuje svojim výrobkom, a teda na požadovanú úroveň kvality.

Môžeme zladiť kapotu a trvalo udržateľný rozvoj?

Naozaj! Výrobcovia kapucne na európskej úrovni uvažujú o vytvorení energetického štítku pre kukly. Motor a žiarovky sú primárnymi zdrojmi elektrickej energie. Preto sa výrobcovia snažia znížiť svoju spotrebu napríklad pomocou LED diód namiesto klasických žiaroviek. Odsávače pár podliehajú environmentálnej dani, ktorej výška zodpovedá nákladom na recykláciu tejto skupiny výrobkov, tj 2 EUR. Diferencovaný zber pred recykláciou použitého odsávača pár prispieva k zabráneniu škodlivých účinkov na životné prostredie a zdravie a podporuje recykláciu materiálov.