Informácie

Multifunkčná pohovka vstupuje do obývacej izby

Multifunkčná pohovka vstupuje do obývacej izby

Pohovka je samozrejme jedným z vrcholov obývacej izby a je nevyhnutné správne sa rozhodnúť. Aké sú trendy zajtra? Zdá sa, že pohovka sa stáva pohodlnejšou a stáva sa multifunkčnou. Dešifrovanie. Rozhovor: Bérangère Larivaud

Aký je hlavný súčasný vývoj v oblasti sedacích súprav?

Pohovky ponúkajú stále viac funkcií: relax, opierka hlavy, pohyblivé a nastaviteľné manžety, stále kvalitnejší spánok. Vyvíjajú sa dvojfarebné alebo dokonca dvoj materiálov (zmes kože a tkaniny). Nakoniec, pohodlie berie späť všetky svoje práva so zvýšeným ohľadom na morfologické rozdiely. Dizajn už nestačí.

Ako si myslíte, že bude vyzerať pohovka zajtra?

Tri základné funkcie sedadla sa budú bezpochyby presadiť čoraz viac: funkcia relaxácie, pohoda a zákonná funkcia. Uvidíme vývoj relaxačných stoličiek pre mužov a ženy, ako aj televíznych miestností určených pre domáce kino, napríklad s pohovkami a policami. V prípade mladých ľudí a v salóniku sa pohovka zameria na príjemnosť. Súčasne bude mať pohovka ako dizajnový objekt v strede miestnosti svoje miesto a bude plniť zákonnú funkciu. Nakoniec si myslím, že módna dekorácia podporí rozvoj textilného veľtrhu s čoraz viac prítomnými prvkami integrácie do osobného prostredia (napríklad malé farebné vankúše).

Ako môžeme kombinovať pohovku a rešpektovanie životného prostredia?

Využívaním viacerých prírodných materiálov, ako sú textil, koža a značené drevo, z lesov monitorovaných z hľadiska regenerácie. Otázka sa začína objavovať, ale ešte nie je podstatným záujmom spotrebiteľa. Dekoratívne nápady, fotografie a rady okolo pohovky: Ako si vybrať pohovku, chyby, ktorým sa treba vyhnúť a výber vankúšov.