Informácie

Ostrov v mojej kuchyni

Ostrov v mojej kuchyni

Kuchyňa je miestom zbližovania energií domu: varíme tam, berieme tam naše jedlá a diskutujeme tiež. V strede domu je kuchyňa rovnako dôležitá ako tento prvok, ktorý ju niekedy tvorí: stredný ostrov. Jednoduchý úložný blok alebo multifunkčný blok, inštalácia centrálneho ostrova závisí od priestoru, ktorý máte, a od funkcie, ktorú preň rezervujete. Ak je to veľmi trendy, pred začatím musíte poznať niekoľko pravidiel.

Ostrov pre akú funkciu?

Existujú dva typy ostrovov: jednoduché bloky pre ďalší sklad a jedálenský stôl; a multifunkčné bloky s umývadlom, varnou doskou alebo rúrou.

Ostrov pre obnovu alebo výstavbu?

Všetko záleží na funkcii, ktorú chcete priradiť: ak obsahuje varnú dosku alebo umývadlo, je lepšie integrovať stredný ostrov do konštrukcie, aby bolo možné pochovať elektrické káble a odvodňovacie potrubia. odpadu. Ak má slúžiť ako doplnkový úložný priestor a slúži ako jedálenský stôl, môže byť začlenený do obnovy bez väčších prác. Všetko o usporiadaní vašej kuchyne.

Je moja kuchyňa dosť veľká?

Na založenie centrálneho ostrova je potrebné mať kuchyňu dobrej veľkosti, asi 15 metrov štvorcových.

Aké šírky a dĺžky pre môj ostrov?

Závisí to od veľkosti vašej kuchyne a funkcie, ktorú chcete ostrovu priradiť. Napríklad na ostrove s rozmermi 180 x 120 cm je možné umiestniť plech na pečenie a večeru na 4 alebo 5 dní. Ostrov musí zostať úmerný veľkosti vašej kuchyne.

Aká výška?

Pokiaľ ide o výšku, stredný ostrov musí byť v rovnakej výške ako zvyšok existujúcich pracovných dosiek, vysoký približne 80 cm. Ak však kombinuje prípravu jedla a ochutnávku jedla, môže byť o 10 cm vyššia.

Aké povolenie by som mal očakávať okolo môjho ostrova?

Okolo ostrova je potrebná minimálna svetlá vzdialenosť 100 cm. Toto meranie je zväčšené na 120 cm na bočnej strane druhej pracovnej dosky, aby nebránilo cirkulácii ani otváraniu dverí skrine. Zvýši sa tiež, ak ostrov slúži ako jedálenský stôl: je potrebné naplánovať priestor, ktorý zaberajú stoličky.

Existuje optimálne nastavenie?

Ostrov môže byť užitočný, ak máte kuchyňu otvorenú do obývacej izby. Vytvára čiastočné oddelenie obytných priestorov bez ich izolácie. Užitočné informácie: Ak je na ostrove umývadlo alebo varná doska, chladnička, umývadlo a varná doska musia byť dostatočne blízko pri sebe, aby sa predišlo zbytočným cestám. Napríklad by ste mali vedieť, že cesta umývadlového variča je najpoužívanejšia!

Aký štýl?

Svoj ostrov môžete zladiť so zvyškom kuchynských prvkov alebo si zvoliť prestávku a urobiť z nej dekoratívny prvok. Nerezová oceľ, Corian®, drevo, laminát, všetko je o chuti!

Akú cenu?

Cenové rozpätie je široké, záleží na vybranom dizajnérovi kuchyne, či už ide o štandardný alebo vlastný ostrov. Cena bude tiež závisieť od zvolených funkcií. Upozorňujeme, že ostrovčeky nájdete od približne 900 eur (Ikea).