Užitočný

Vytvárajte dekoratívne efekty v maľbe

Vytvárajte dekoratívne efekty v maľbe

Laky, glazúry, starnúce farby, tadelakt nám ponúkajú kreatívne možnosti, ako sa správať sám. Keď nás kreativita drží, nechajte priestor pre fantáziu.

Paleta dekoratívnych efektov

V dome bola vápenná farba, pre starý matný efekt, špongiová farba pre efekt južného spálenia od slnka, miesto s dekoratívnymi efektmi sa nanášalo farbou. - Kovový efekt reprodukuje kov so svojimi jemnými a vzácnymi odrazmi. Môže byť zvetraný, textúrovaný alebo dokonca skorodovaný. Nachádza sa vo forme zlatého listu, napríklad v Libérone alebo vo forme kovovej efektovej farby, ako napríklad v Pébéo. Kovová efektová farba obnoví štýl stola, štýlového kresla alebo drobných dekoratívnych predmetov. - Efekt glazúry vám umožňuje hrať na efekty priehľadnosti. Používa sa tón na tón alebo na staromódny obraz na zatienenie a vytvorenie veľmi autentického efektu. Je ideálny pre kuchynský nábytok, kúpeľňu alebo detskú izbu. - O obmedzenom účinku dáva objektom pôvab starých. Je to ideálny efekt pre štýl rodinného domu. Získava sa prekrytím dvoch obrazov, čiernobielo alebo v kontraste s farbami. Vrchná farba je utretá prírodnou špongiou v oblastiach, ktoré chcete zvýrazniť; je to technika maľovania nazývaná „utieranie“. Potom sa môže použiť ochrana proti škvrnám. Najmä v Pébéo sú v odtieni Farba na utieranie dostupné krásne odtiene ako figy. - Praskavý efekt je technika požičiavaná od tradičných ázijských dekorácií, ideálna na restylovanie malého kúska nábytku privedeného späť z Ázie. Tento účinok má účinok kamenina na porcelán. Získa sa nanesením krakovacej farby a krakovacieho gélu.

Základné nástroje a príslušenstvo

Ak chcete prispôsobiť svoje objekty a dosiahnuť im plný účinok: štetec, vyrovnávacia kefa, ozdobná ceruzka, špongia, sú príklady praktických nástrojov. Pre viac techniky sa vosková tyčinka a dekoratívna ceruzka používajú na ozdobenie a zdôraznenie kusu nábytku alebo predmetu. Nakoniec šablóny, potlač a technika písania na stene poteší malé ruky!