Komentáre

Maľovaná podlaha

Maľovaná podlaha

Či už ide o tvrdé vlákna, stredný typ, drevotrieskové dosky alebo betón, budete niekedy musieť pokryť svoju podlahu farbou. V garáži alebo práčovni s cementovou podlahou, v podkrovnej miestnosti, ktorej podlaha bola pokrytá ochranným drevom… Existujú špecifické farby.

Krok za krokom

Drevená podlaha

Drevotrieska, stredná alebo trojitá sú lesy, ktoré sa pravidelne používajú ako lacná pôda. Ak je Triply so skríženými vrstvami borovicových lamiel alebo médium s veľmi hladkým vzhľadom celkom estetický a môže získať zafarbený alebo bezfarebný lak, bude drevotrieska bez estetického záujmu vyfarbená nepriehľadným odtieňom.

1 Opatrne zaprášite a potom spoje medzi doskami natrite zmiešanou omietkou. 2 Pred brúsením počkajte na úplné vysušenie ... Potom zopakujte postup.

Cementové podlahy

Neustále emitujúci prach, krehký, cementová podlaha nemá zostať taká, aká je. Aj keď je to pivnica, garáž, práčovňa, budete ju musieť chrániť povrchovou úpravou. 1 Pred práškovaním pripravte pôdu odstránením drsnosti cementu brúsnym kameňom.

2 Farbu dôkladne premiešajte a prvú vrstvu zrieďte na 10%. 3 Prvý pravidelný náter bez preťaženia aplikujte valčekom „špeciálna zemina“. 4 Po 12 hodinách sušenia podlahu pred vysávaním jemne obrúste a druhý náter naneste nezriedenou farbou. 5 Pred bežným použitím miestnosti, inštaláciou ťažkého nábytku alebo vjazdom do auta počkajte dva alebo tri dni, kým náter zaschne na jadre.

Profesionálna rada

Zem je povrch, ktorý je najviac vystavený útokom všetkých druhov: úrazy, trenie, ložiská, rôzne škvrny ... Farba musí preto mať špeciálne vlastnosti: veľmi dobrá priľnavosť, veľká odolnosť proti oderu (stupne, trenie, ložiská) …) A dobrá odolnosť voči chemickým látkam a ropným výrobkom (benzín, palivo, oleje, rozpúšťadlá). Tieto farby môžu byť na báze vody alebo rozpúšťadla, ale vždy špeciálne navrhnuté pre podlahu. Niektoré sa používajú priamo v dvoch vrstvách, iné si pred dokončením vyžadujú predchádzajúci prikrytie a základný náter ... Požiadajte predajcu o radu.

Je dobré vedieť

Všetko záleží na tom, čo chcete dosiahnuť: pre nepriehľadnú farbu musí byť vaša podlaha dokonale pripravená a brúsená. Nič nie je nebezpečnejšie ako podlaha vyrobená klzkou vodou alebo jednoducho použitá farba alebo náter. Špička našich dedov spočívala v pokropení prvej, stále čerstvej, jemného piesku; pred zametaním nechajte uschnúť a naneste druhú vrstvu farby. Teraz existujú „protisklzové“ farby, interiérové ​​alebo exteriérové, bezfarebné, mierne lesklé, ktoré sa vyskytujú na novom alebo starom pozadí (pieskovec, dlaždice, kameň, farba atď.) Bez zmeny farby. Know-how - domáci dekor © La maison rustique - éditions Flammarion, 2006