Tipy

Zakryte hornú časť sedadla

Zakryte hornú časť sedadla

Našli ste na blešom trhu staré sedadlo s rozbitým sedadlom? Aj keď je to trochu chúlostivá operácia, ktorá vyžaduje trpezlivosť, po niekoľkých hodinách práce môžete získať sedadlo tak pekné, ako je pohodlné, v dokonalej harmónii s dekorom.

Všeobecná metóda

Vo všeobecnosti sú urážky času pociťované hlavne poklesom sedadla. Tkanina je opotrebovaná, niektoré nechty sú opustené a čalúnenie je nehanebne zobrazené! Pamätajte, že okrem obnovenia sedadla je nevyhnutné skontrolovať stav lesov a podľa toho ošetriť.

Krok za krokom

1 Na kartóne nakreslite vzor pre výrez. Pri tejto operácii vám pomocou plochého skrutkovača a klieští môžete pomôcť so starou textíliou, ktorú si na celom svojom obvode nevyberiete. Potom vypočítajte požadovanú metráž materiálu pomocou rezervy 10 cm.

2 Skontrolujte tiež stav remienkov z juty. Vymeňte tie, ktoré sú príliš poškodené, a tie, ktoré sa zdajú byť príliš voľné, znovu dotiahnite tak, že jeden z ich koncov vrátite do rámu sedadla. Na tento účel používajte malé čalúnené nechty. 3 Vyberte všetky poškodené čalúnenie zo sedadla a ak je to možné, dajte pozor, aby ste nechali „biele plátno“: druh poťahu, ktorý sa používa na udržiavanie vypchávky. Zasuňte vrstvu pružnej lepenky, ktorá lepšie rozloží čalúnenie v kryte. Potom ju odstránite.

4 Pripravte si výplň zmesou zvieracích chlpov a kapok. Zmiešajte ho s prstami, aby sa znovu získal objem, a vložte ho do balíkov pod kartónovú výstuhu a na zadržiavaciu tkaninu, pričom čo najviac zabalte. Pre dokonale rovné sedadlá bez pätiek si môžete zvoliť pláty syntetickej peny s hrúbkou 2 cm, ktoré sa ľahšie nanášajú. Od rozmerov rámu pre prvý list odpočítajte 2 cm. Druhá vrstva bude mať veľkosť rámu plus 1 cm, čo umožní elegantnejšie „zaoblenie“. 5 Umiestnite novú textíliu jednoduchým upevnením do rohov čalúnenými klincami alebo, oveľa ľahšie, sponkami. V prípade potreby doplňte po stranách. 6 Potom novú tkaninu roztiahnite ľahkým stlačením ruky, aby ste stlačili kŕdeľ, pričom tkaninu pravidelne fixujte.7 Na vytvorenie periférnych guličiek použite veľkú čalúnenú ihlu a steh pod uhlom na línii vytvorenej klincami. V závislosti od požadovanej hrúbky perličky vytiahnite ihlu od seba 5 až 10 cm. 8 Ihlu prevlečte tkaninou v opačnom smere, aby sa dosiahla zarovnanie s dreveným rámom. Nestehujte príliš veľa stehov a nite pravidelne napínajte niť, aby ste získali jej tvar. 9 Obväz dokončite prilepením malého pruhu, ktorý skryje upevňovacie prvky, a využite najmenej viditeľné uhly na zloženie a orezanie tohto pruhu.

Rada pre profesionálov

Vyberte si tkaninu ošetrenú Scotchgardom, ktorá vám umožní zabrániť škvrnám od škvŕn av prípade potreby podporí pranie. Know-how - domáci dekor © La maison rustique - éditions Flammarion, 2006