Ostatné

Ako ozdobiť stenu vašej terasy?

Ako ozdobiť stenu vašej terasy?

Prichádza dobré počasie, ktoré so sebou prináša nepotlačiteľné túžby po slnku a relaxácii. Už všade vidíme kvitnúce ponuky obchodníkov: záhradný nábytok, grilovanie, rôzne rastliny a iné zeleninové pozemky ... Zdá sa, že celý vesmír sa nám snaží poslať správu. Je čas začať? Iba tu, na konci terasy, je táto skutočne nevzhľadná stena, ktorá vždy robí atmosféru trochu smutnou. Čo keby sme sa pokúsili využiť tento vertikálny priestor? Tu je niekoľko návrhov, ako obnoviť pôvab a originalitu vašej terasy. Nenechajte naraziť na stenu, využite to!

Dobrá práca s farbou© Atmosférický dizajn / Côté Maison Šikovnosť alebo nálada šialenstva? Trúfame si farbu na pôvodnú terasu! S radosťou na vedomie a späť farby vo dekorácii tento rok. Prečo teda neprideliť novej stene terasy novú identitu? Malá farba nestojí veľa a môže dať úplne nové vnímanie priestoru. To umožní najmä: skryť svoje nedostatky , Tento rok si trúfame fuchsie alebo terakota pre exotickú a pokojnú atmosféru, ktorá vás pozýva na cestovanie. Ak sa naopak usilujete odpočívať a meditovať, a šalvia zelená vám ponúkne skutočné útočisko mieru. Nečakajte dlhšie: na skutočný únik zo zmyslov urobte múru!

Krásne obkladové kamene© Myslenie mimo škatule Wood / Bricoman Stena, ktorá vyzerala, pracovala v mihnutia oka. Aj keď je váš domov pekný, stena, ktorá obklopuje vašu terasu, je ... ako to povedať? Zďaleka malebný! Chceli by ste, aby to zmizlo, zatiaľ čo dávate peklo do exteriéru. Aby sme mu vrátili jeho vznešenosť, myslíme na riešenie čelných dosiek! Jednoduchá a rýchla inštalácia premení vašu stenu na dokonalosť, aby dosiahol (takmer) autentický efekt! Teraz existuje široká škála možností pre veľmi odlišné vykresľovanie: bridlice, tehly, okrúhle kamene… Takže ste pripravení na veľkú zmenu?

Zelená stena© Larritt Evans / Návrh domovČo keby sme priniesli prírodu do prvej rady? V tejto chvíli sme svedkami veľký zeleninový trend v našich interiéroch. Čo by mohlo byť prirodzenejšie ako investovať terasu do pekných rastlín? Pre atmosféru mestskej džungle maximalizujeme prírodný efekt vytvorením skutočnej steny rastlín: sukulenty, popínavé rastliny, klesajúce rastliny, mach a papradie ... Dbáme na to, aby sme sa vyhli brečtanu ktorý by s jeho mačkami riskoval poškodenie starej steny. Ak chceme výsledok v japonskom štýle, smerujeme k bambus , Upozorňujeme, že je vhodnejšie zvoliť netradičnú odrodu. Tým sa predíde nezhodám s vašimi susedmi o koreňoch! Odolný voči chladu a rýchlemu rastu, bambus “fargézia rufa „Je umiestnený v bezpečných hodnotách a môže ísť až o viac ako dva metre. Ak dávate prednosť niektorým kvetom ozdobte svoju terasu sladkou vôňou , myslite skôr na lezeckú rastlinu. japonská zimolez a hviezdny jazmín sú v tomto zmysle vysoko oceňované. Ďalší nápad pre nadšencov ročníka: visíme na stene staré farebné okenice na ktorých zavesíme naše malé miláčikové rastliny. Dobrý nápad oženiť sa so starou originálnosťou!

Koše s prízvukmi odkiaľkoľvek© Liliinwonderland.fr / Milovníci mincovne Docela etnické koše, ktoré dávajú vašej terase vzduch zo vzdialených krajín. Súčasný trend spočíva v autentickosti a cestovaní. Ak chcete ozdobiť stenu svojej terasy, prečo ich nekombinovať? berberských inšpirácie koše a koše s etnickými motívmi teraz visia na stenách , v akumulácii. Pokiaľ ide o dekoratívny aspekt, neváhame meniť tvary a farby! Páčia sa nám ich remeselnícke aspekty a ich prirodzené zloženie. Pre väčšiu harmóniu ponúkame záhradný nábytok pekné prikrývky a vankúše so zodpovedajúcimi vzormi. A ak sa vám to páči, prečo nepridať pár kaktusov? Okamžité stravovanie zaručené!

Zvislá zeleninová záplata© Unsplash / Sophia Baboolal Teraz je možné zmieriť malý priestor a domácu zeleninu. Mestský občan ekologického poľnohospodárstva, snívali ste vždy o zeleninovej záhrade? Bohužiaľ, máte len malú terasu na uspokojenie seba. Ale dobrá správa, všetko sa nestratilo! Aj v malom priestore je možné pestovať dobré ovocie a zeleninu , Zoči-voči extrémnej urbanizácii miest sme tiež videli nové iniciatívy v potravinárskom priemysle. Znovu sa pripojiť k Zemi alebo z ekologických dôvodov nadzemná kultivácia je umiestnené ako skutočné riešenie. Nie príliš obmedzený a spokojný so zmenšeným priestorom, dá sa celkom ľahko postaviť rastlinný systém proti zvislému povrchu. Už žiadne sivé sutiny! Z lehátka je pohľad na maliny ešte príjemnejší, nie?

Kaskáda čerstvosti© Rolling Stone Landscapes / Dizajn MagRelaxujte nad vodou. Hľadáte Zen a relaxačnú atmosféru? Čo keby ste na stenu, ktorá hraničí s terasou, nainštalovali kaskádovú fontánu? Je dobre známe, zvuk vody vás pozýva k odpočinku a dáva skutočný dojem čerstvosti. Vďaka tomu je nemožné trpieť vlnou horúčav! Dnes, s niekoľkými tutoriálmi obiehajúcimi po plátne, môžete dokonca vykonať inštaláciu sami. Čo teda hovoríš?

Hromadné zrkadlá© Leroy Merlin / Dizajn Mag Vďaka nahromadeniu zrkadiel rozširujeme naše zorné pole. Je známe, že zrkadlá dávajú a pocit priestoru , Ale prečo si ich rezervovať iba vo vnútri? Na veľmi malej terase, v hromadení, dávajú originálnu a svetlú stránku. Váš vonkajší priestor sa bude javiť iba väčší. Pri západe slnka bude vaša terasa zdobená najkrajšími farbami. Nutnosťou pre aperitív! So všetkými týmito nápadmi určite nájdete riešenie pre exteriérový dekor, ktorý vám vyhovuje. Bolo by škoda zbaviť sa, však?

Video: Kreatívne dekorácie NOVÁ ZÁHRADA (Júl 2020).