Tipy

5 tipov na navrhnutie dlhej kúpeľne

5 tipov na navrhnutie dlhej kúpeľne

Mať malú kúpeľňu nemusí nevyhnutne znamenať vyčerpanie priestoru. Teraz je ľahké usporiadať malú kúpeľňu na chodbe plnú kúzla ... a úložného priestoru! Okrem toho, malé povrchy neboli nikdy také obľúbené: šetrenie miesta je módne a vaša dlhá kúpeľňa je skutočne plná príležitostí! Objavte teraz moje rady a tipy na nastavenie alebo renováciu skutočného priestoru pre blaho vo veľmi malom priestore za nízku cenu.
  1. Najlepší spôsob, ako ušetriť miesto? Triedenie!
  2. Uskladnenie: nájdenie správnej rovnováhy
  3. Výber vhodného kúpeľňového nábytku
  4. Dlhé rozloženie kúpeľne: buďte odvážni!
  5. Vizuálne zväčšite svoju malú kúpeľňu pomocou niekoľkých ozdobných tipov


© Gorenge

1. Najlepší spôsob, ako ušetriť miesto? Triedenie!

Plánovanie alebo renovácia miestnosti je vynikajúcou príležitosťou na usporiadanie skriniek. A pokiaľ ide o triedenie, je potrebné rešpektovať iba jedno pravidlo: zachovávať iba to, čo je pre vás užitočné alebo vás úsmevom! Minimalizmus, kinfollk, wabi-sabi ... Móda je naozaj s rafinovanými interiérmi a upratovanými skrinkami a kúpeľňa nie je výnimkou z týchto dekoratívnych trendov. Ak máte radi triedenie, kúpeľňa je ideálnym miestom na začatie jarného upratovania. Hromadíme často veľa predmetov alebo výrobkov, ktoré sa stali zastaranými: hromady obrúskov, ktoré sú drsné ako čistiaca špongia, kozmetika a lieky s uplynutou dobou spotreby, hrebene bez zubov, natáčky na vlasy, ktoré sa nikdy nepoužívali, žehličky na vlasy majú rovnaké skúsenosti. vyjde a samozrejme, množstvo dekoratívnych predmetov, ktoré vám už neprinášajú žiadne blaho. Opravy, predaj, darovanie a nakoniec iba recyklovanie alebo zneškodnenie vecí, ktoré už nepotrebujete. Tento krok by vám mal tiež umožniť najlepší odhad skutočných potrieb v oblasti ukladania.

© Smart Plate

2. Uskladnenie: nájdenie správnej rovnováhy

Tvárou v tvár malej miestnosti nie je naším prvým strachom nedostatok úložného priestoru. Veľmi často však robíme opačnú chybu: naše kusy nábytku, ktoré naozaj nepotrebujeme, zapĺňame na úkor priestoru potrebného pre dobrú cirkuláciu a naše blaho. Spravidla udržujeme priestor 80 cm široký pre toalety a šírku 70 cm, ktorý cirkuluje medzi vašimi prvkami a protiľahlou stenou. V prípade dlhej kúpeľne môžete napríklad zvážiť umiestnenie úložnej jednotky po celej dĺžke a výške jednej z dvoch užších stien vašej izby. Výhodou bude aj skrátenie. Rôzne priestory môžete oddeliť aj pomocou priečok s integrovaným úložným priestorom, napríklad medzi toaletou a umývadlom a nakoniec sú nástenné police jedným z najvhodnejších riešení pre malé kúpeľne. Napríklad umiestnite dva alebo tri nad toaletu a uložte tam najkrajšie uteráky. Ten prispeje k vytvoreniu atmosféry „hammam“ tým, že sa zmení na skutočné ozdobné predmety a zároveň uvoľní miesto vo vašich skriniach!

3. Vyberte si vhodný kúpeľňový nábytok

Teraz môžete identifikovať priestory na optimalizáciu. Uprednostnite umývadlo pred nábytkom pred umývadlom a kúpeľňovou skrinkou so zrkadlom pred jednoduchým zrkadlom. Ak máte možnosť, umývadlo na nábytku a zavesené toalety tiež ušetria veľa miesta a vytvoria dojem rafinovanejšej, menej nabitej miestnosti. Skutočnosť, že sa priestor uvoľňuje na zemi, umožňuje vyvolať dojem väčšieho priestoru. Podľa toho istého princípu je preto možné na stenu, asi desať centimetrov nad podlahou, pripevniť všetky ďalšie malé prvky špecifické pre kúpeľňu, ako sú koše, stojan na uteráky alebo toaletná kefa. , Z praktického hľadiska to veľmi uľahčí vašu prácu, keď príde čas na vysávanie alebo utieranie vašej kúpeľne! K dispozícii je tiež plytký nábytok, ktorý vám umožní získať obehový priestor. Posuvné dvere a najmä vreckové dvere umožňujú v porovnaní s konvenčnými dverami výraznú úsporu miesta a ergonómie.

© Chytrejší

4. Pozdĺžne usporiadanie kúpeľne: byť odvážny!

Starostlivo premyslené rozloženie vám umožní ušetriť značný priestor v porovnaní s nábytkom umiestneným v rade za sebou. Nepovažujte úzku veľkosť vašej kúpeľne za obmedzenia, ale skôr za štruktúrujúci prvok usporiadania a dekorácie. Toto hľadisko vám umožní zaujať rázne kreatívne držanie tela a predstaviť si kúpeľňu plnú charakteru! Ak chcete vylepšiť svoju kúpeľňu v dĺžke, nemusíte sa púšťať do veľkých renovácií. Napríklad nainštalujte veľkú drevenú alebo kovovú lištu na jednu z vašich stien v štýle tanečného baru. Ideálne na zavesenie uterákov a odevov, dodá vašej kúpeľni jedinečnú atmosféru „štúdia“. Skombinujte ho s veľkým obdĺžnikovým zrkadlom umiestneným na stene nad umývadlom, obklopeným miestami ako „umelecká šatňa“ a voila! Ak chcete ešte odvážnejšie, zatriaste priestormi: prečo obmedzovať svoju sprchu na zadnú časť svojej izby? Vráťte ho späť na svoje čestné miesto umiestnením krásnej sprchovacej sprchy, úplne otvorenej, do stredu kúpeľne na chodbe. Toto usporiadanie sa dokonale prispôsobí romantickému a rafinovanému rodičovskému apartmánu.

© Paige Jones / Obnovené

5. Vizuálne zväčšite svoju malú kúpeľňu pomocou niekoľkých ozdobných tipov

Mnoho trikov, najmä pokiaľ ide o osvetlenie a maľovanie, vám umožňuje vizuálne zväčšiť miestnosť za nižšie náklady. Aby sa skrátila príliš dlhá miestnosť, je vhodné maľovať zadnú stenu tmavšou farbou, potom sa bude javiť bližšie. Podobne, aby sme miestnosti dali väčšiu výšku, namaľujeme strop rovnakou farbou ako steny alebo farbou, ktorá sa mu veľmi podobá. Tento tip je zaujímavý najmä pre malé kúpeľne, ktoré snívajú o veľkých priestoroch. Svetlé tóny tiež uľahčujú zachytávanie svetla v miestnosti, čím vytvárajú väčší pocit hlasitosti ako v tmavej miestnosti. Preto uprednostňujeme svetlé tóny, biele dlaždice a biele žiarovky. Dômyselné je aj dômyselné umelé osvetlenie, ktoré neprehliadne žiadnu časť kúpeľne. Zamyslite sa aj nad zrkadlami, ktoré vám doslova umožňujú rozdeliť priestory! Prednostne ich inštalujte na jednu z dlhých stien svojej izby. Nakoniec príliš nepreťažujte svoju výzdobu, hrozí, že sa priestor zmenší: nemusíte nič zbytočne získavať, vaše každodenné predmety sa dajú zobraziť na policiach a dokonale plnia rovnakú funkciu, zatiaľ čo uvoľnenie užitočného úložného priestoru. Vylúčime aj sprchovú clonu, ktorú nahradíme úplne priehľadnou sklenenou stenou, ktorá do miestnosti prinesie väčší objem. Ak je váš sprchovací kút oddelený od zvyšku vašej izby prepážkou, môžete tiež rozbiť linearitu vašej kúpeľne inštaláciou nábytku alebo spodnej bielizne a jej zrkadla na túto časť, a nie v rade s zvyšok vašich prvkov. Teraz máte k dispozícii všetky kľúče na úspešnú rekonštrukciu vašej kúpeľne!