Informácie

Urban Jungle: keď do mesta dorazia palmy, ananásy a plameniaky

Urban Jungle: keď do mesta dorazia palmy, ananásy a plameniaky

Zdá sa, že toto leto v lete opäť začne fúkať nový svet v podobe dekorácie. Inšpirované kreolskými snímkami a staromódnym kúzlom Polynézie v 60. rokoch 20. storočia je trend, ktorým sa treba venovať, tornádo Urban Jungle. Vzorované rastliny, palmy a iné kaktusy sú vystavené od podlahy po strop ako kabinet kuriozít. Hráme kartu vznešenosti, akumulácie. Či už ide o autentickú, českú alebo grafickú, tu sú kľúče k bohatému a bezkonkurenčnému tropickému dekoru. Prieskumníci modernej doby, priveďte džungľu do svojho interiéru!

Originálne a autentické© VT Wonen / CJ Harvey

Zelená, biela a niekoľko pastelových hmatov pre autentický vesmír.

Pôvodne bol štýl mestskej džungle predovšetkým autentický, jednoduchý a blízko k prírode. Je to skutočná filozofia života! Rastlina je považovaná za hlavného protagonistu. Na stenách, hlavne bielych, udržujte maximum svetla. Drobnými dotykmi napríklad na nástenný panel napustíme niekoľko pastelových tónov: béžovú, sivozelenú, okrovú, celadónovú modrú ... Pokiaľ ide o nábytok a doplnky, presúvame sa k prírodným materiálom: ľan, macramé, prútené koše, terakotové kvetináče, koberce Berber, drevený a ratanový nábytok ... a samozrejme pridávame rastliny do neporiadku! Niečo na obnovenie pokoja a sviežosti v našom každodennom živote!

Varianty a kontrasty© Alyse Studios / K Mart

Ružovú alebo modro-zelenú, opovážíme sa odfarbiť atmosféru mestskej džungle.

Rozlúštime niekoľko variantov v štýle mestskej džungle. Tu sú tie, ktoré nás najviac zvádzali. Potrebujete šumivé? Zvolili sme verziu Urban Jungle Bohème: fuchsiová ružová, kačacia modrá alebo dokonca žiarivo žlté slnko! V malých dotykoch v elegantnej tapeteročný duch , na časti steny s niekoľkými doplnkami ako pripomienka ... Dovolíme si popu a exotickej stránky farby sa posunuli , Opäť platí, že rastliny, ktorých počet je menší, ale ich veľkosť je rovnaká, potešia vašich žiakov triedou. Na strane nábytku zostávame na ľahkom dreve s retro líniami, ratanovými zrkadlami a bambusovými lustre. Vyhlasujeme sa za kreslo Emmanuelle. Úroveň podrobností, čo najviac sa venujeme doplneniu! Čo keby sme sa bavili s niekoľkými ananásmi a plameňákmi? Akákoľvek nečestnosť je povolená, pokiaľ „striedame a zápasujeme“ striedmo! Dávajte však pozor, aby ste nespadli do dražby gýča ... hoci to môže byť zábava!

© Zodio

V grafickej atmosfére mestskej džungle sa zameriavame na kontrast čiernej a bielej.

Bezpodmienečný obyvateľov mesta, táto variácia je pre vás! Pre moderný a umelý interiér sa rozhodneme pre variant Mestská džungľa Grafika , Jasný minimalizmus, čierny, biely s nádychom zelenej ... tu je rozhodne designová možnosť. Na textilnej úrovni kladieme grafické vzory so zeleninovou a etnickou tendenciou. Tu nemusíte okrádať záhradné centrum, evokujeme trópy pomocou niekoľkých čiernobielych fotorámikov a voily! Tentoraz sme si vybrali priemyselný nábytok, s ktorým spájame ďalšie materiály: betón, mramor, cementové dlaždice ... Niektorí ľudia neváhajú posunúť štýl do extrému hraním monochromatickej karty. Prečo nie?

Zelená, pokiaľ oko vidí© Paige Jones / Obnovené

Pri akumulácii pred oknom alebo zaveseným alebo stropom pekné rastliny rozjasňujú každodenný život.

Aký by bol trend mestskej džungle? tropické rastliny ? Čaká na vás jemný šustenie listov, elegancia veľkých stoniek a ich rezaných listov. Tu je rastlina v centre pozornosti a hráme dôkladne kartu akumulácie. Je čas vytvoriť malú kolekciu, využite výhody! Malé palmy, banány, kaktusy, lezecké alebo vzorované rastliny, meníme veľkosť, tvar a farbu. Z tohto hľadiska sú povolené všetky odtiene zelenej : anízová zelená, jablková zelená, mandľová zelená, smaragd ... Druhý dôležitý bod, neváhame hrať na rôznych výškach. Na podlahe, na polici, v hornej časti nábytku a dokonca zavesené na strope ... Myslíme tiež na výber pekných podpier, ako je napríklad závesná lampa makramé, terárium s geometrickými čiarami alebo dokonca thajské koše. Cieľom je vytvoriť svieži zelený roh. Skutočné ponorenie do srdca džungle!

Vytvorte stenu© Espace Nomad / Melody Davis

A vy, akú tapetu si vyberiete?

Na stenách má tapeta naďalej vo svojich plachtách vietor! Vzory XXL, honosné farby a geometria ročníka… Nie je to „tropicool“, kto chce! S príchodom internetu máme teraz prístup k takmer nevyčerpateľnej ponuke vzorov v rôznych štýloch a odtieňoch. Viac či menej realistické, ako sú fotografie, rytie, kreslenie čiar alebo obrazové rozostrenie ... všetky chute sú v prírode! Z havajskej a rozmarnej strany vyberáme tropické kvety. Ideálne sú napríklad na čelo postele. Sladké sny prichádzajú odkiaľkoľvek! V obývacej izbe predpokladáme model charakteru: svieža vegetácia, tropické zvieratá alebo banánové listy. Jedna alebo dve steny budú stačiť na to, aby nedošlo k preletu. A na stenách, ktoré sú príliš biele, prečo nezabudnúť? Stačí pár snímok s tropickou atmosférou, aby vás dostali na palubu. Môžete tiež pripraviť herbár pod sklom, ktorý zavesí na stenu v niekoľkých častiach. Myšlienka sa presťahovala do zelených tried našich mladých rokov!

Rajské vtáky© Wall Flora / Joliplace.com

Plameniak, tento vtipný vták, ktorý dáva dekoráciu Pepovi!

Zvieratá sú tiež súčasťou trendu Urban Jungle. Okrem papagájov a iných tukanov, dekoračná hviezda je nepochybne plameň! Zábavný a nevyhnutný, jeho farba a extravagantné držanie z neho robia subjekt so silným grafickým potenciálom. Ružový vták, ktorý je silným symbolom exotiky, je odrazom túžby po vzdialenom cestovaní a teplo. Je zastúpená v detskom štýle na posteľnej bielizni alebo jedálni našich batoľat. Je k dispozícii v množstve zábavných predmetov. Vidíme to však aj v ďalších odlišnejších použitiach: ako socha v životnej veľkosti v rohu obývacej izby, ako boho-chic tlač na tapetu alebo na vankúšoch. Skutočne obľúbený.

Ovocná atmosféra© La Parada / H&M

Znížte ananás vo všetkých jeho formách!

Ak má malú palmu na hlave, ak je to podstatné ovocie, je to on! Osviežujúci a grafický, ananás je kráľom tropického ovocia. Máme radi geometriu jej línií a jej druhý stupeň. Často sa obmedzujeme na kuchyňu, dokonca si dovolíme, aby sme mu dali čerstvý vzduch. Vďaka svojmu svetlému tvaru je ideálny na terasu ako malá lampa na náladu alebo ako svetlá girlanda. Jeho obraz nesie veľa predmetov: držiak na čajové sviečky, kôš, posteľná bielizeň pre domácnosť, odkladací priestor, kancelárske potreby ... Zoznam pokračuje. A ak ste už podľahli, môžete sa potom vrátiť k výtlačkom z banánov alebo melónov… Pre veľmi, veľmi ovocnú atmosféru!