Informácie

Formovanie dverí

Formovanie dverí

Toolbox

úroveň bubliniek

Meranie

Toto je najdôležitejšia a najťažšia časť tohto projektu! Tradične má tento typ komunikačných dverí tri asymetrické panely, jeden veľký na vrchu a dva malý na spodku ... Nič vás núti, aby ste dodržiavali tento príkaz! Najskôr si vyberte tvar, počet a rozmery vašich panelov podľa veľkosti dverí. Neváhajte nakresliť náčrt, mierku, aby ste sa vyhli chybám pri hodnotení. Uvedomte si, že tento typ dekorácie pomáha opraviť určité chyby v proporciách. Napríklad pri úzkych dverách sa vyhnite množeniu úzkych a zvislých panelov, ale uprednostňujte horizontálnosť, ktorá vašim dverám po dokončení poskytne efekt šírky.

Krok za krokom

1

Demontujte dvere a umiestnite ich na pár stojanov, potom pomocou metra a ceruzky vyhľadajte umiestnenie lišty.

2

Potom ju nakreslite pomocou vodováhy, ktorá je omnoho pevnejšia ako vodomer. Urobte skutočne presné rozloženie, dokonale štvorcové, starajte sa o uhly, pretože všetky nedokonalosti zvýraznia výlisky.

3

Na dosiahnutie presných rezov výliskov použite pokosovú škatuľu, potom konce zbrúste jemnozrnným brúsivom, ktoré pred montážou odstráni akékoľvek nepravidelnosti.

4

Umiestnite lištu pozdĺž značky a pripevnite ju. Aj pri dobrej pokosovej skrinke nie sú uhly vždy dokonalé a pri spodnej časti lišty často zostáva malý deň. Utesnite ho akrylovým tmelom, ktorý vyhladíte špičkou mokrého prstu.

5

Pred natieraním počkajte na úplné vyschnutie. Môžete sa rozhodnúť pre diskrétny dekor s odtieňom na celej ploche dverí, alebo naopak, vyrobiť rechampi a zvoliť iný odtieň, aby ste maľovali lišty, aby im dodali väčší charakter.

Správny krok

Vaše dvere sa mierne potierajú po podlahe ... Mierne ich nadvihnite a posúvajte list hrubého brúsneho papiera v bode trenia. List držte nohami a manévrujte s dverami tak, aby sa brúsili na brúsnom papieri. Ak to nestačí, uvoľnite dvere a na každý záves namontujte mosadzné pánty. Sú to malé podložky, ktoré mierne zdvíhajú dvere.

DOBRÉ VEDIEŤ

Upevnenie sa vykonáva tradične malými hrotmi s hlavou človeka, z ktorých necháte preniknúť koncom do lišty pomocou dierovača klincov. Je to trochu dlhé, ale svoje palice môžete neskôr rozobrať. Môžete tiež použiť tmel, ktorý sa ľahko používa vďaka špičke kanyly ... Tento typ lepidla, ktorý je veľmi odolný, však neumožňuje jeho demontáž. Na natretých, najmä lakovaných dverách je nevyhnutné povrch, ktorý sa má zlepiť, najprv mierne poškriabať.Know-how - domáci dekor © La maison rustique - éditions Flammarion, 2006