Informácie

Keď kaktusy napadnú dekor

Keď kaktusy napadnú dekor

V živote sú kaktusy ... A môžeme povedať, že už nejaký čas boli všade. Pochádzajú z iného kontinentu, tieto podivné bytosti už dobyli veľa nadšencov dekorácie. Či už ide o akumuláciu rastlín, otisky na pohovkách alebo dokonca orámované na stene v jedálni, milujeme ich exotickú stránku. Po nordickom trende zamierte tentoraz do mexickej púšte! Inšpirácia.

Surová botanika© Åhléns / Urban Outfitters Kaktus si sám alebo v akumulácii nájde svoje miesto vo všetkých izbách domu. V našich interiéroch sú naši kaktusoví priatelia k dispozícii v mnohých dekoratívnych štýloch. Duša zberateľa? Rovnako ako kabinet kuriozít, sú zostavené v mini formáte na polici, pričom dávajú pozor, aby sa menili druhy a farby. Vášniví súčasným umením je, že upadáme do arborescentných alebo stĺpcových tvarov, ako je cereus, a neváhame zvoliť formát XXL ako sochu. Pri obliekaní sú povolené všetky chute - alebo takmer! Rozmanité do pekných košov z prírodných vlákien (slamy, prútia), zdobené kvetináčmi s etnickými vzormi alebo prispôsobenými (mozaika, látka, cementové dlaždice, ...), možnosti sú nekonečné. Dobrý nápad: recyklujte staré kontajnery (starý porcelánový pohár, sklenené poháre, čajové kanvice, čajové vrecká zo sulfátového papiera atď.). Či už doma alebo v kancelárii, kaktus je náš spojenec! Dokonca sa to pripisuje odpúšťajúcim cnostiam: zdá sa, že by to znížilo elektromagnetické polia našich zariadení. O to väčší dôvod umiestniť malý vedľa televízora alebo počítača. A ak nemáte zelený palec, nepropadajte panike! Pochádzajú z vyprahnutých oblastí, tieto malé zvieratá nie sú príliš chamtivé a dokonca vás nechajú ísť na dovolenku. Tým sa z našich nôh odstráni krásny tŕň! Nájdite naše tipy na údržbu svojich obľúbených kaktusov.

Kaktus robí dobrý dojem© Anewall / Aliexpress / Audrey Jeanne Rámy, pekné karty, tapety, kaktus je zobrazený nahlas a zreteľne. Kaktus je k dispozícii vo všetkých odtieňoch a vo všetkých štýloch. Zarámované ako zátišie, radi hrajeme na stupnici a rámovaní. Fotografie, ilustrácie, koláž, mnohí umelci podľahli kaktusovému postoju. Môžeme kombinovať rôzne grafické úpravy okolo nášho objektu vytvorením peknej akumulácie snímok na stene. Máte radšej celkový vzhľad? Potom si vyberieme tapetu na cestu priamo z našej obývačky. Tvorcom nechýba fantázia a dnes sa nachádzajú veľmi rozmanité dôvody. Dávajte pozor, aby ste upadli do nadmerného ponúkania cien: stena alebo dve steny zvyčajne stačia na nastavenie tónu, nemusíte robiť príliš veľa! Existujú tiež nálepky na stenu novej generácie rôznych štýlov, ktoré sa dajú nalepiť napríklad na jednu stranu nábytku v jedálni, aby jej dodali svieži a žiarivý efekt.

Z tŕnia po špendlíky© Amelie Mancini Pre malé korenie v mojej bielizni! Zo všetkých rastlín tieto krásne korenie s jemným srdcom určite zvíťazilo nad milovníkmi dekorácie. Sme na základnom letnom trende. A tam, kde kaktus vyniká, je to samozrejme v textilnej dekorácii. Všetky izby v dome prechádzajú: potlačené vankúše do kresla obývacej izby, utierky do kuchyne, uteráky do kúpeľne ... V detskej izbe vyberáme krásny mäkký koberec s naivnými vzormi. K dispozícii je pekná posteľná prikrývka pre hlavnú spálňu v odtieňoch mäkkej zelene, aby ste si ráno dali trochu korenia. Už nejaký čas sme boli tiež svedkami veľký návrat vyšívacieho obruče. Prečo to nevyskúšať na tému kaktusu? Vďaka zaobleným a minimalistickým tvarom, farebným odtieňom je efekt zaručený. Tieto malé okrúhle plátna, ktoré sa hromadia na stene, prinesú vášmu poéziu a ľahkosť. Vlákno ihlou, môžeme tiež zvoliť pletenie. V úplne modernizovanom štýle nájdeme s potešením malého chlapca nášho detstva, cez ktorého prechádza vlnená niť. S pletenou šnúrou si svoje koše prispôsobíte niekoľkými slovami, nakreslíte siluetu pekného kaktusu, ktorý zavesíte na stenu. Cieľom je pobaviť sa. Toto je momentálne trend Do It Yourself. A ak vám chýba trpezlivosť, nemusíte sa obávať! Dnes existujú plne automatizované pletacie stroje, na ktorých stačí otočiť kľukou. Takže záleží len na vás!

Korenie v mojej dekorácii© Urban Outfitters / Ikea / Bloomingville Cactus trochu, veľa, vášnivo alebo šialene? Ale svet kaktusov sa tam nekončí. K dispozícii vo všetkých omáčkach, už nás prepravujú na dovolenke a dodávajú nášmu každodennému životu trochu pikantnú chuť, ktorá dodáva energiu. Neónová žiarovka s elektrickými zelenými odrazmi na rozjasnenie chladného kúta miestnosti, ideálne na okorenenie atmosféry. Jemne tvarované nočné svetlo pre spaciu oblasť vášho batoľa, to je skvelý nápad! Hľadáte atmosféru caliente *? Zahrievame zimnú výzdobu zbierka malých keramických kaktusov. Niektoré môžeme dokonca pridať do našej botanickej zbierky, aby sme mohli vytvárať hry tvarov a materiálov. V rovnakom duchu existujú aj pekné vázy, ktoré sa dajú ľahko kombinovať. Veľmi dizajn v čisto bielej farbe sa budú brať nádherne so stopkami sušených kvetov. Gypsophila pre trochu vzduchu, alebo craspedias pre pop a grafické vykreslenie ... Okrem grafického aspektu kaktusu je veľa aj z praktickej stránky. Nájdete tu veľa doplnkov na organizovanie každodenného života: držiak na ceruzky, háčiky na kabáty, držiaky na šperky, úložné boxy ... Zoznam nie je ani zďaleka vyčerpávajúci. V kuchyni je to príležitosť na obnovenie kávových služieb a prechod na ďalšie letné jedlá. Padáme pre štylizované vzory, ktoré určite pridajú korenie na tanier! Zoči-voči existujúcemu výberu je nemožné, aby ste mali to isté ako váš sused. Pri pohľade na plátno: distribútor kapsúl pre váš kávovar kaktusu. Žiadne ďalšie neporiadky: nariadené áno, ale s triedou, prosím. V očakávaní dlhých letných dní padáme na terasu so sochou prúdov v životnej veľkosti, ktorá je zladená s ľahkým vencom. Okamžitý vzlet pre Strednú Ameriku bez toho, aby ste sa pohli z pohodlia svojho ležadla ... Teraz ste pripravení na farebné leto: Ouch Caramba!