Informácie

Ako si doma osvojiť ratan?

Ako si doma osvojiť ratan?

V posledných rokoch platí, že ratan je vo všetkých interiéroch. Už ho nenájdeme iba na blších trhoch, ale teraz ho nájdeme vo všetkých obchodoch s dekoráciami. S takým úspechom je ratan k dispozícii vo všetkých formách: od sedenia po záhradný nábytok po osvetlenie a malé ozdobné predmety. Ako si doma osvojiť ratan? Postupujte podľa pokynov sprievodcu po jednotlivých kusoch.

V obývacej izbe

S návratom v móde ručne vyrábaného nie je prekvapujúce, že ratan je privilegovaným prírodným materiálom. Pozývame ho do našich interiérov, aby priniesli trochu autentickosti a tepla. V obývacej izbe sú kreslo a kreslo najvyhľadávanejšími ratanovými kúskami. Z dobrých dôvodov majú sedadlá v tejto miestnosti ústrednú úlohu, čo prispieva k pohodlnosti. Pretože toto je miesto, kde lenivíme a relaxujeme! Pre tvar to všetko záleží na vašom štýle. Vyberte si hojdacie kreslo do obývacej izby v štýle škandinávskeho štýlu. V pozastavenej verzii sa ratanové kreslo stáva exotickým. Milovníci bohémskej výzdoby sa môžu samozrejme zamilovať do slávneho kresla Emmanuelle, ktoré samo o sebe dodáva miestnosti charakter. Pridajte ešte pár tkaných ratanových košov a farebných koberčekov pre ešte tropickejší dekor! Ratan tiež môže skrútiť súčasnú obývaciu izbu so sedadlom s čistými čiarami. Trik pre modernejší vzhľad? Rozhodnite sa pre zmesi materiálov: napríklad ratanové sedadlo, ale napríklad kovovú základňu.

© Zoco Home

V kuchyni

Dokonca aj v kuchyni si môžete dovoliť ratan! Najmä ak máte radi retro nábytok. Pretože to, čo by mohlo byť lepšie ako nábytok navrhnutý pomocou techniky konzervovania, aby dodal kuchyni vzhľad historických vecí? Ak chcete loviť a drotáriť, je to príležitosť nájsť starý kus konzervárenského nábytku a prepísať ho. Konzervovanie však nie je jediný spôsob, ako zaviesť ratan do kuchyne. Môžete tiež zvoliť zvýraznenie ratanu vďaka osvetleniu! Závesné svietidlá nad barom alebo jedálenským stolom. Pre uvoľnenú a priateľskú atmosféru zvážte zmenu veľkosti a výšky zavesenia kolies. Naopak, pre dokonalejší výsledok nezabudnite vypružiť.

© La Redoute Interiors

V spálni

Ak máte radi ratan, môžete sa nechať ísť do spálne! Po celej posteli si môžete napríklad zvoliť dekoratívny ratanový panel ako čelo postele alebo nočné stolíky. A prečo nie oboje! Dosť na vládnutie exotickej vône v miestnosti, ktorá musí byť útulná a intímna. Máte radšej adoptovať ratan v malom dotyku? V blízkosti vašej šatne používajte stoličku pre kancelárske priestory alebo kreslo. A kompletný s niekoľkými tkané ratanové koše. A pre škôlky môžu retro mamičky tiež padnúť na kolísku ratanu!

© HK Living

V kúpeľni

Pretože zrkadlo je nevyhnutným doplnkom v kúpeľni - a to je v celom dome - ideálna príležitosť na prijatie ratanu. A to je dobré, slnečné zrkadlá a kvetinové zrkadlá sú pre radosť milovníkov retro štýlu modernejšie než kedykoľvek predtým. Ale nevadí, ratanové zrkadlo sa neobmedzuje výlučne na tento dekoratívny štýl. A to sa dokonca nachádza v ultra moderných interiéroch a priemyselnom vzhľade, čo dokazuje táto inšpirácia. V každom prípade nemusíte robiť veľa, aby ste si osvojili ratan vo svojej kúpeľni. Stačí jedno alebo dve zrkadlá, ktoré do miestnosti prinesú trochu svetla.

© Sika Design France

Vonku

V záhrade je povesť ratanu dobre známa. Vyberáme si ho pre svoju robustnosť a odolnosť a dá sa ľahko nájsť v záhradnom nábytku. Ratanový záhradný nábytok s niekoľkými farebnými vankúšmi pre pohodlný dotyk poskytuje spálenie všetkým vonkajším povrchom. Dobrá správa? K dispozícii sú tiež malé lavičky alebo miniatúrny exteriérový nábytok pre tých, ktorí nemajú veľa miesta. Či už máte záhradu, terasu, terasu alebo balkón, ratan je ideálnym prírodným materiálom pre vaše vonkajšie dekorácie. Pomyslite tiež na pestovateľov rastlín, svietniky na čajové sviečky alebo lucerny, ktoré visia zo stromov pre romantickú atmosféru ...