+
Tipy

Ako si vybrať elektrickú planchu?

Ako si vybrať elektrickú planchu?

Výhody varenia plancha už nie je možné demonštrovať: zachovanie chuti a výživných vlastností jedla, ľahké používanie, zbytočné pridávanie tuku ... skrátka, v kuchyni je populárna elektrická plancha! Stále musíte vedieť, ako si vybrať v obchode. Postupujte podľa pokynov!

Klasická plancha alebo profi plancha?

Či už ste v pohode kordon bleu alebo v nedeľu kuchár, každý má svoj vlastný stolný plancha. Ľahkosť použitia má pri výbere modelu váhu. Základné elektrické planžety sa teda vyznačujú jednoduchosťou ich funkcií a ich štruktúrou, čo je dôkaz, že sú vyhradené na príležitostné použitie. Naopak, pro alebo semi-pro planchas sú určené na veľmi pravidelné alebo dokonca denné použitie, teda ich vysokú cenu, ale aj ich zvýšenú účinnosť.

Vyberte materiály pre svoju elektrickú planchu

Liatina alebo hliník? Uhlík alebo nehrdzavejúca oceľ? Liatinová plancha sa vyznačuje napríklad presným varením, ale aj zraniteľnosťou voči rôznym otrasom. Tvrdá chrómová plancha svieti dokonalosťou svojho tepelného vodiča. Plancha z laminovanej ocele (alebo uhlíka) je tiež cenená pre svoje ľahké čistenie a odolnosť. Mali by ste vedieť, že čím hrubšie sú liatinové platne (v priemere 7 mm), tým viac sú odolné a efektívne pri vedení tepla.

Určite výkon elektrickej planchy

Či už ho chcete používať v interiéri alebo exteriéri, musíte si zvoliť jeho výkon: menej ako 2 500 wattov alebo viac ako 2 500 wattov. V prvom prípade je prístroj určený na príležitostné použitie, na grilovanie potravín malej veľkosti (zelenina a mäso). V druhom prípade je určený najmä pre ľudí, ktorí chcú variť veľké kúsky rýb alebo mäsa. Veľkosť zariadenia vo všeobecnosti určuje jeho výkon. V každom prípade musí byť teplota pre pohodlné použitie schopná dosiahnuť najmenej 270 °.

Venujte pozornosť cene

Pred výberom elektrickej planchy sa pozrite na svoj rozpočet. Či už máte rozpočet 30 eur, 90 eur (Plancha of Tefal Flavours) alebo 190 eur (Plancha Family of Tefal), bez problémov, elektrická plancha niekde na vás čaká.