Tipy

Nech žije terrazzo!

Nech žije terrazzo!

Teraz je všade. Na dekoračných časopisoch, na Instagrame alebo Pintereste a vo všetkých módnych butikoch. Po rokoch v tieni, na ktoré všetci zabudli, sa terrazzo vracia na scénu! Zdá sa, že tento žulový materiál, ktorý nosia najväčší dizajnéri okamihu, má stále niekoľko hracích kariet. Pôvodne sa obmedzuje na steny a podlahy a je teraz k dispozícii v mnohých podobách: v nábytku, textíliách alebo iných dekoratívnych predmetoch všetkých druhov ... Tu je grafický trend, ktorý vás nenechá bez pohybu!

Veľký príbeh terrazza© Aman Canal Grande Hotel

Na elegantnom hoteli v Benátkach odhaľuje veľmi elegantný hotel Aman inštalovaný v múroch luxusného paláca svoje teraszo.

Pôvodne z Talianska , tiež to prezývame Granito čo znamená „Petit grain“. Starý ako svet alebo takmer! Tento stavebný materiál, ktorý má svoje korene v staroveku, vidí jeho vrchol z konca stredoveku , Benátky boli vtedy v plnom prúde: jeho architektonické potreby a blízkosť mramorových lomov mali tendenciu demokratizovať terrazzo. Je to skvelá vlastnosť? Okrem jeho elegantný vzhľad blízko žuly , je odolný voči akémukoľvek testu najmä vlhkosť. Lacná alternatíva , rýchlo zosvetľuje mramor. Vidíme ho, ako postupne oblieka všetky paláce lagónskeho mesta. V 20 rokovje zjavenie! Jeho úspech je taký, že sa vyváža do zahraničia. Vo Francúzsku potom vidíme podľahnúť početným chodbám alebo schodiskám kúzlu Art Deco terrazzo , Podlahy sú vyrobené na mieste cast „In situ“, Nebuďte terrazzo, kto chce! Našťastie o niekoľko rokov neskôr sa proces optimalizoval. potom lisované do dosiek , je to všetko za hnev pre dobré roky! Predtým, než nakoniec upadnú do zabudnutia a zastaranosti ...

© Papermint / Atelierdialect.be

Obnova vo svete dekorácie: terrazzo 2.0!

Naše terrazzo sa konečne pokúša plachý návrat do 90, vo forme konfiet v farebnom štýle Memphis. Potom, čo si všimol niekoľko dizajnérov, pripravuje sa ďalšia generácia. Nedávno posilnené odevnými značkami ako Marie Sixtine alebo Maison Kitsuné vo svojich butikoch, už to nemôžeme ignorovať! Vráti sa tento čas späť a zdá sa, že nepovedal svoje posledné slovo! Milujeme tento škvrnitý a náhodný vzhľad, ktorý dáva každému terrazzu jeho jedinečná malá strana. A podľahneš jeho bodilistickému kúzlu?

© Nicolas Dorval-Bory

Bodkované schodisko trendového butiku Maison Kitsuné.

Terrazzo, veľký chlap s nežným srdcom

Veľmi odolný - a nepriepustný ak sa dobre urobí, terrazzo je skutočným majstrom! Dôkaz v benátskych palácoch má určité dôvody viac ako 800 rokov ! Z čoho je však tento materiál vyrobený? Aké sú jeho predstavovacie techniky a varianty? Vpred pre niekoľko vysvetlení.

© Skinny La Minx / Betónová linka / Anthropologie.com

Podivný nugát s veľmi farebnými výbuchmi.

Technicky je to predovšetkým a hybridný materiál , zložené. Vo všeobecnosti je to radostný súbor rôznych materiálov v a cementová základňa (alebo vápno) viac či menej zafarbené. Fragmenty z kameň , črepy z sklo , prach a črepy z mramor sfarbené ... Toto je zmes, ktorá dáva spojivu jeho škvrnitý škvrnitý vzhľad. Skôr ekologické, teda úplne v roku 2005 recyklačný trend ! Žartovné stranou, kladenie terrazzo v pravidlách umenia vyžaduje určité know-how , Najprv pozorujeme dve techniky pózovania, ktoré sa vizuálne líšia. Tu sú: * Terrazzo „Alla Veneziana“, ktorý je najzložitejší, je identifikovaný jeho hrubý vzhľad zŕn, Najprv urobíme a prvé naliatie pieskovaného cementu, V miešačke betónu starostlivo miesime mramorový prach, cement a kúsky malá veľkosť , Táto zmes sa potom uloží na ešte čerstvú pôdu. Ale to nie je všetko! Je čas „Zasiať“ najväčšie fragmenty pred brúsením odhaliť lesk.

© Vigo Mosaici

V tejto vstupnej hale je pekná terasa „Alla Veneziana“.

* Terrazzo „Alla Genovese“sa vyznačuje menšia veľkosť zrna , Jeho výroba je v tomto zmysle rýchlejšia preskočíme fázu siatia , Jeho vzhľad je pravidelnejší.

© Vigo Mosaici

Viac geometrické, terrazzo "alla Genovese".

Rozumiete, pravdepodobne bude potrebné zavolať profesionál, ktorý kladie terrazzo u vás. Našťastie dnes sa na trhu objavili ďalšie materiály. Pre ľahšiu inštaláciu existujú teracové dlaždice kondenzované a cementové dlaždice s žulovým vzhľadom. Elegantná a grafická atmosféra je na vás!

Je rozhodnuté, vidím život v terrazzo!© La Redoute / Sylviatakken.nl

Terrazzo je dnes k dispozícii vo viacerých formách.

Spočiatku sme sa venovali stavbe, dnes to vidíme v každodenných vlajkových objektoch klesol. S týmto materiálom sú možné všetky fantázie. Nábytok, textil, kancelárske potreby a iné predmety chtíča sa donekonečna oživuje ... K našej radosti! Z estetického hľadiska je ťažké mu nepodľahnúť minerálny a prírodný vzhľad. Z týchto dôvodov je navyše úplne v súlade so súčasným prístupom, v ktorom sa predovšetkým pozeráme autentickosť, Terrazzo má určite všetko!

© Marie Sixtine / beeldpunt.com / David-b.fr

Terrazzo sa so všetkými svojimi kvalitami prispôsobuje všade.

Pri renováciách si samozrejme predstavujeme v kúpeľni pre jeho nepriepustnosť. Žiaruvzdorné, radi ho využívame aj ako pracovný plán. Existuje však mnoho ďalších možností: schodiskové schody, krivka, umývadlo alebo dokonca bazén. Buďme vynaliezaví! Aby sme sa vyhli únave, uprednostňujeme ju v malých dotykoch , Priradené k drevo , z mosadz alebo pastelové farby , bude sa brať nádherne.

© MuralWallpapers / Studio David Thulstrup

Expresívny materiál pre pôvodné asociácie.

A ak vás práca vydesí, nepropadajte panike! Teraz máme celý rad možností: tapety na steny, podnos na stôl, konferenčný stolík alebo riad ... Návrhári sa venovali téme!

© Studio David Thulstrup / zakkia.com

A vy, aké budú vaše terrazzo?

Prvýkrát , dokonca sme našli tento bodkovaný aspekt vo svete textilu , Za minimálnu cenu vám teraz môžeme ponúknuť terrazzo pohľad na pekné vankúše, lampu, koberec ... Takže pre sviatočný farebný život sa nechajte pokúšať o vzhľad konfiet!