Užitočný

Farebný trend: Prijmite khaki zelenú!

Farebný trend: Prijmite khaki zelenú!

Khaki, známy ako farba kamufláže, sa oslobodil od militarizovaného obrazu. V móde ide o neformálnu farbu prispôsobenú štýlu ležérnosti. Ale čo dekor? Objavte, ako khaki prejavuje svoj temperament v našich interiéroch a postupujte podľa našich rád, aby ste ho prijali podľa vášho štýlu dekorácie!

1. Prečo je khaki zelený hitom?

Najskôr sa na označenie tkaniny použitej v uniformách britskej armády v Indii použilo slovo „khaki“ na definovanie jej farby. Keby sme mali túto farbu kvalifikovať, dalo by sa povedať, že je žltkastohnedá. Ale v skutočnosti khaki ponúka veľa odtieňov (khaki béžová, bronzová khaki, šedá khaki ...) do tej miery, že je ťažké ju skutočne definovať. Tomel často odkazuje na kamufláž. Je to hlboká a intenzívna farba, ktorá pozýva dobrodružstvo, ale nielen. Tomel, ďaleko od svojho chladného a rigidného obrazu, je tiež organickou farbou. Khaki zelená skutočne pripomína určité nuansy prírody. Niet divu, že je to trendová farba, keď viete, že príroda sa v našich interiéroch vrátila do platnosti už niekoľko rokov. Pri správnom používaní sa khaki preto javí ako ideálna farba na poškodenie interiéru exteriéru. Nakoniec, ak je khaki stále atraktívnejší pre nadšencov dekorácie, je to preto, že táto zeleninová farba sa viac či menej prispôsobuje všetkým štýlom interiéru. Najmä preto, že je to menej štiepny odtieň ako ostatné odtiene zelenej farby a zhoduje sa (ako uvidíme nižšie) s dobrým počtom farieb. V skutočnosti, khaki zelená, si ju predstavujeme rovnako v vidieckom dome, ako aj v modernom podkroví. A práve kvôli jeho prispôsobivosti a nadčasovosti ho tak veľmi milujeme.

© Lisanne Vandekliftová

Lisanne Vandekliftová

2. Ako používať khaki zelenú na dekoráciu?

Ak si chcete do interiéru osvojiť khaki zelenú, môžete si zvoliť maľovanie jednej alebo viacerých stien. Aj keď sa khaki ľahko prispôsobí stenám, je vo vašom najlepšom záujme definovať odtieň, ktorý zodpovedá jasu a expozícii vášho interiéru. Ak je vaša izba dobre osvetlená, môžete si napríklad zvoliť tmavú khaki. Rovnakým spôsobom, ak máte veľké priestory. Naopak, ak je vaša miestnosť malá, rozhodnite sa pre svetlejší odtieň khaki. V každom prípade, ak sa rozhodnete maľovať niekoľko stien svojej izby v khaki, zoberte si ju s bielymi, čírymi materiálmi, ako je drevo, a ak nechcete stmaviť svoj interiér, vynásobte svetelné zdroje! Ste stále príliš opatrní na to, aby ste prefarbili celú miestnosť v khaki? Neprepadajte panike, stále môžete tento rastlinný odtieň prijať. Na časti steny, ktorá dáva hĺbke miestnosti, na úvodnej strane podčiarkuje eleganciu kuchyne alebo na stene spálne a vytvára originálnu čelo postele (ako je táto spálňa so svojimi lákadlami) Škandinávci) ... Existuje mnoho dekoratívnych nápadov na osvojenie si farby khaki ako jej nuansy. Nakoniec je možné khaki zelenú úplne skotiť jej použitím v malom dotyku: na nábytok, na látke zamatového kresla, na stoličkách (ako v tomto priemyselnom štýle) alebo dokonca na vankúš alebo váza ...

© Sergey Makhno Architekt

Sergey Makhno architekt

3. Khaki zelená pre aký dekoratívny štýl?

Ako sme povedali, zelená khaki sa prispôsobuje všetkým štýlom interiéru (alebo takmer). V kombinácii so svetlými farbami a mäkkými prírodnými materiálmi je khaki zelená očarujúcim prínosom v ženskej atmosfére. Vo viac mužskom štýle sa diví, keď narazí na hlboké farby a drsné debniace materiály. V praxi, ak máte radi rustikálne interiéry, kde je príroda milenkou domu, khaki zelená je farba, ktorú potrebujete. Už preto, že má tú výhodu, že sa dokonale premieša s drevom, ale navyše, pretože má kapacitu na zlepšenie prírodných materiálov, ako sú ľan, ratan, vlna alebo dokonca morská riasa. Pre prirodzenú, ale tropickejšiu atmosféru množte rastliny, motívy rastlín a exotické materiály, ako je bambus! Ak maľujete niekoľko stien, nezabudnite, že na dosiahnutie vzdušného a prirodzeného výsledku musí byť khaki na zvyšku dekorácie spojená s ľahkými tónmi!

© Animal Print Shop

Obchod so zvieratami

Milovníci bohémskej výzdoby si zatiaľ môžu dovoliť viac farieb vo svojom interiéri! Teplé tóny, ako je červená alebo oranžová, teda umožňujú žiarovku khaki zelenú (za predpokladu, že miestnosť sa kúpa vo svetle). Pridajte k tomu niekoľko etnických kobercov, závesné kreslo (ako v tejto vynikajúcej detskej izbe) a niekoľko cestovných drobností a voily. Pre fanúšikov ročnej výzdoby viem, že horčica žltá a khaki ide perfektne. Všetko, čo musíte urobiť, je pridať nejaký starožitný nábytok! A pre milovníkov škandinávskej výzdoby môžete skombinovať khaki zelenú s pastelovými odtieňmi, ako je prášková ružová, svetlo žltá alebo dokonca zelená voda.

© Tikamoon

Tikamoon

Nakoniec je khaki najlepším spojencom pre priemyselné interiéry. Napríklad v podkroví môže dať hĺbku spojením so surovinami, ako sú kov, betón alebo dokonca tmavé drevo. Zelená khaki sa samozrejme vzťahuje na vojenské vybavenie. Prečo si nehrať stereotypy zakúpením impozantného bufetu, ktorý pripomína jedáleň opustených vojakov? A vy, ako sa používa persimmon na dekoráciu?