Komentáre

Top 8 z najlepších zelených rastlín, ktoré vyčistia interiér

Top 8 z najlepších zelených rastlín, ktoré vyčistia interiér

V mnohých interiéroch je znečistenie ovzdušia neviditeľné a bez zápachu. V záujme zvládnutia prítomnosti toxických látok sa niektoré rastliny javia ako dôležití spojenci. Vďaka princípu fotosyntézy transformujú rastliny CO2 na kyslík. A výsledok? Čistia vzduch absorbovaním znečisťujúcich látok. Takže viete, čo musíte urobiť! Aby sme vám pomohli, uviedli sme prvých 10 najlepších depolujúcich zelených rastlín!

1. Chlorofyt

Chlorophytum, nazývaná tiež rastlina pavúka, je jednou z najúčinnejších rastlín odstraňujúcich nečistoty. Je potrebné povedať, že má kapacitu absorbovať takmer všetok oxid uhoľnatý z miestnosti do 24 hodín. Ale to nie je všetko, odstraňuje tiež formaldehyd zo vzduchu. Zvláštnosť, ktorú študovala a validovala dokonca aj NASA!

2. Spathiphyllum

Ďalšia rastlina odstraňujúca hviezdy, spathiphyllum! Táto rastlina, pôvodná z tropických lesov v Strednej Amerike, má tú výhodu, že absorbuje prchavé organické zlúčeniny, ktoré sa nachádzajú v farbách, lakoch, lepidlách a iných toxických látkach v dome. Dobrá správa? Je rovnako účinný ako dekoratívny. Vďaka svojim majestátnym bielym kvetom to nikto neodolá ...

3. Ficus

Prezývaná guma, fikus je ideálny pre tých, ktorí nemajú zelený palec. Extrémne odolný, vyžaduje veľmi malú údržbu. Jeho najväčšou charakteristikou je však jeho schopnosť absorbovať formaldehyd emitovaný izolačnými penami, určitými obalmi alebo dokonca na odevy. Táto chemická zlúčenina je jednou z najčastejších v našich domovoch, preto by sme sa mýlili, keby sme ju pripravili!

4. Ivy

Nie je žiadnym tajomstvom, že plasty napadajú náš každodenný život. Nevadí, brečtan je skvelá zbraň na prekonanie čistenia nasýtenej plastovej atmosféry. Toto zariadenie na šplhanie je preto mimoriadne užitočné na absorpciu benzénu z miestnosti. Z hľadiska pohľadu existuje veľa modelov v rôznych tvaroch a farbách.

5. Gerbera

Toto je ideálna rastlina na boj proti formaldehydu, prchavej organickej zlúčenine, ktorá pochádza zo zdroja spaľovania. Tabakový dym, sviečky, éterické oleje, domáce vonné látky, kadidlo, otvorené krby alebo kachle na olej ... Gerbera vás zbavuje všetkých znečisťujúcich aktívnych zložiek spojených s dymom.

6. Boston Fern

Kapradina Boston, ktorá je schopná absorbovať veľké množstvo formaldehydov, amoniaku a xylénu, je jednou z najznámejších depolutujúcich rastlín. Ľahko sa kultivuje a udržiava, nachádza svoje miesto vo všetkých izbách domu. Má to výhodu a v neposlednom rade to, že pomáha zvyšovať vlhkosť prehriatych miestností. Len to!

7. Azalea

Známe, že absorbuje amoniak, azalea je depolujúcou aj dezinfekčnou prevádzkou. Tento závod, ktorý sa nachádza v domácich výrobkoch a odmasťovačoch všetkých druhov, si ľahko nájde svoje miesto v blízkosti čistiacich prostriedkov. Dobrá správa? Jeho niekedy červené, ružové, oranžové alebo biele kvety rozjasnia váš interiér!

8. Crassula

Po prchavých organických zlúčeninách, formaldehydoch alebo amoniaku ... Tu je druh rastliny schopný bojovať proti elektromagnetickým vlnám. Je známe, že rodina tresiek pokrýva vyše 300 druhov sukulentov a kaktusov a znižuje škodlivé účinky škodlivých elektromagnetických vĺn. A keďže nie je dostatok možností, už viac nemáte ospravedlnenie za to, že si pár neprijali ...