Informácie

Ako odstrániť zápach z pečenia?

Ako odstrániť zápach z pečenia?

Čo by mohlo byť nepríjemnejšie ako interiér, ktorý vonia hranolkami? Neprepadajte panike, to neznamená, že sa musíte vzdať raclette alebo burgundského fondu! Možno však budete potrebovať jednoduché a účinné tipy na odstránenie zápachu z vyprážania. Biely ocot alebo arménsky papier, postupujte podľa pokynov!

Naše tipy:

  • Vetrajte miestnosť
  • Varte biely ocot
  • Deodorizujte éterickým olejom
  • Horiaci arménsky papier
  • Urobte potpourri

1. Vetrajte miestnosť

Tento tip je a priori zrejmý. Naším prvým reflexom, ako sa zbaviť zápachov v interiéri, je otvoriť okno! Áno, ale všimnite si, že v zime sa tento skvelý nápad zdá byť pre nás oveľa menej vítaný ... Je však nevyhnutné vetrať minimálne desať minút, aby ste odstránili zápach smaženia. V opačnom prípade nezabudnite pri vyprážaní jedla zapínať digestor. A ak to nestačí, zaraďte vyšší prevodový stupeň!

© Leroy Merlin

2. Varte biely ocot

Ako už viete, biely ocot je vzácnym spojencom pre mnohé úlohy v domácnosti. Predstavte si, že je to aj prírodný dezodorant! A je obzvlášť účinný, keď je privedený do varu. Varte malý biely ocot v panvici bez veka: pary uniknú, aby neutralizovali vôňu vyprážania. Biely ocot môžete tiež nahradiť klinčekom vo vode alebo citrónovej šťave.

3. Deodorizujte éterickým olejom

Esenciálne oleje sú obzvlášť účinné pri odstraňovaní zápachu z vyprážania, pokiaľ sú prírodné a správne používané. Ak máte elektrický rozptyľovač éterického oleja, postupujte podľa pokynov v príručke. V opačnom prípade umiestnite 4 až 5 kvapiek éterického oleja na tanierik v blízkosti zdroja tepla alebo na vatový tampón. Odporúčame vám odpísať éterický olej z eukalyptu alebo morskej borovice pre dobrý zápach!

© Profotokris - Fotolia.com

4. Horiaci arménsky papier© DmitriK - Fotolia.com O tom sa len zriedka premýšľame, ale arménsky papier je ideálny na pomoc pri odstraňovaní zápachu z pečenia, nehovoriac o tom, že je ekologický a lacný. Stačí vypáliť tenkú vrstvu, aby sa účinne odstránili nepríjemné pachy. Vďaka prírodným zložkám, originálnemu rituálu a vôni rozpoznateľnej medzi všetkými má všetko dobré. Radi by sme vás upozornili: riskujete, že sa stanete závislými! A pre nedostatok arménskeho papiera môžete tiež spáliť kadidlo alebo sviečku s pomerne výraznou vôňou.

5. Vytvorte potpourri

Medzi zmesou a vôňou vyprážania nie je vidieť, ako nájsť interiér s príjemnou vôňou. Znova si však uvedomte, že potpourri je veľmi užitočný na jemné odstránenie zápachu z vyprážania. A radšej než si kúpite komerčne, často plnú syntetických vôní, odporúčame vám, aby ste si vytvorili svoj vlastný! Dajte, čo sa vám páči (škorice, citrusové kôry, kvety levandule, listy eukalyptu atď.) A získajte skutočný prírodný dezodorant doma!