Informácie

5 nápadov na inštaláciu šatne za čelo postele

5 nápadov na inštaláciu šatne za čelo postele

5 nápadov pre šatňu za hlavou

- Vytvorte v spálni rôzne priestory - Šatňu za priečkou - Skrinky v hornej časti postele - Za záclonou - Zvýraznené presklenou strechou

1. Vytvorte vo svojej miestnosti rôzne priestory© Sally Wallis - Fotolia.com

Ak je vaša spálňa veľmi veľká, možno ju budete chcieť rozdeliť na polovicu, aby ste na jednej strane vytvorili priestor na spanie a na strane druhej šatňu. Ale ako vytvoriť úložný diel?

  • Za samonosnou štruktúrou, ktorá rozdeľuje miestnosť
  • S knižnicou po celej výške spálne: posteľ, úložný priestor pre vaše knihy, na druhej strane šatňa
  • Za šatníkom: prečo nezakrývať zadnú stranu tapety a oprieť ju o posteľ?
  • Vytvorením plošiny za posteľou pre prístup do skrine, ktorá je takto zdvihnutá: to prináša trochu divadelnú stránku do spálne, ale ak to výška pod stropom umožňuje, je to krásne dekoratívne prostredie.

2. Šatňa za priečkou

Headboard a šatníková priečka sú tu! Stratíte čo najmenší priestor a všetko je upratané. Masívne priečky, priečky alebo perforované drevené panely (praktické dať hĺbku miestnosti), neváhajte zvoliť farbu, prilákať oko a ešte viac skryť to, čo sa skrýva za sebou! Či je vaša spálňa malá, alebo naopak veľmi veľká, tento proces vám umožňuje diskrétne rozdelenie a zároveň poskytuje praktickú podporu v hlave postele!

3. Skrinky v hornej časti postele© Thomas Aumann - Fotolia.com

Ak vaša spálňa nie je veľká, môžete ušetriť miesto a vytvoriť tak šatňu so skrinkami okolo čela postele. Posteľ sa zdá uhnízť v kokon, čo umožňuje uložiť maximum podnikania. A doprajte si: * Mysli na dizajn: vyhýbajte sa odkrytým úchytkám, vďaka čomu by sa ukladanie stalo menej diskrétnym. * Doprajte si pohodlie umiestnením čalúneného čela postele alebo veľkých obaľovacích vankúšov. * Zahrajte si na farbu skriniek, neutrálnych alebo teplých: Polnočná modrá bude perfektná na vytvorenie výklenku, ktorý prispeje k sladkým snom.

4. Za oponou

Ak už máte čelo postele, na ktoré sa môžete oprieť, môžete posteľ posunúť o dva metre dopredu a zavesiť za celú dĺžku miestnosti záves. Takto budete mať všetok voľný čas na vytvorenie skrytej šatne: šatníka, políc alebo dokonca sady vlastných skríň zakrývajúcich stenu! Funguje tiež s posuvným oddielom alebo veľkými japonskými panelmi.

5. Vylepšenie s vrchlíkom© forest71 - Fotolia.com

Veľmi trendy, baldachýny ako umelecké štúdio, z čierneho kovu a skla, sú skvelým nápadom vytvoriť otvorenú šatňu za posteľou. Nielenže dávajú vašej spálni priemyselný štýl, ale tiež dodávajú k úložnému priestoru pôvab a svetlo. Keď sú zasklené, musíte však zabezpečiť, aby bola šatňa útulná a uprataná. Môže to byť jednoducho uzavretá skriňa, malá lavica na sedenie pri obliekaní, pekný komorník ...