Užitočný

Ako vyčistiť odpadky?

Ako vyčistiť odpadky?We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Čo by mohlo byť nepríjemnejšie ako špinavý odpad so zlým zápachom? Ak sa stretnete s týmto problémom, je nevyhnutné dôkladne vyčistiť odpadky! Ak chcete dosiahnuť výsledok, ktorý spĺňa vaše očakávania, postupujte podľa našich cenných rád ...

Zhrnutie:

- Kedy si vyčistiť koše? - Vyčistite stopy uložené v koši - Odstráňte zlé zápachy v koši - Zbavte sa červov v koši - Vyčistite, je to dobré, suché, je to lepšie!

1. Kedy by ste mali vyčistiť svoj odpad?

Nech už je materiál akýkoľvek, koše sa dajú vyčistiť raz týždenne. Táto pravidelná údržba je najlepším spôsobom, ako obmedziť rast baktérií. Ak nemáte možnosť vykonávať týždenné čistenie, uistite sa, že ste podnikli aspoň určité opatrenia: * Používajte dokonale hermetické vrecká. * Dávajte pozor, aby ste nič nehádzali mimo vrecka do tela koša. * Vždy zatvorte kryt, aby ste zabránili škodcom.

© Thomas Aumann - Fotolia.com

2. Vyčistite stopy uložené v koši

Znečistenie na stenách koša sa dá ťažšie vyčistiť ako staré. Na odstránenie tvrdých škvŕn môžete použiť: * Alkohol z domácnosti: Účinný a lacný čistiaci prostriedok, ktorý dokáže odstrániť väčšinu nečistôt z koša. * Bikarbonát: Čistý alebo zriedený horúcou vodou, čo sa týka čistenia koša. * Bielidlo: Je to dezinfekčný prostriedok, nie dokonalosť. Žiadna stopa mu nemôže odolať!

3. Odstráňte zlé zápachy v koši

Odstránenie tvrdých pachov z koša nie je také ťažké, ako sa zdá: * Začnite nalievaním vriacej vody do tela koša, aby ste odstránili najstarší odpad. * Potom silno trite magickou špongiou, až kým všetky stopy na stenách koša nezmiznú. * Nakoniec nalejte niekoľko kvapiek levanduľového éterického oleja do spodnej časti koša, aby ste natrvalo odstránili nepríjemný zápach. Garantovaný výsledok!

© Ikea

4. Zbavte sa červov v koši© crystalseye - Fotolia.com Ak sa váš kuchynský kôš dlho nevyčistil, môžete si všimnúť, že sa nežiaduce červy kŕmia z potravinového odpadu. Ak ich chcete odstrániť: * Nalejte vriacu vodu, potom otočte kôš hore nohami a nechajte tekutinu vytiecť. * Nastriekajte produkt proti larvám, aby ste zastavili reprodukčný cyklus parazitov. * Operáciu opakujte raz mesačne, preventívne, aj keď voľným okom nie sú viditeľné žiadne červy.

5. Čistenie je dobré, sušenie je lepšie!

Vlhkosť je nepriateľom vášho koša! Stagnujúce kvapaliny v skutočnosti predstavujú médium priaznivé pre množenie baktérií a iných mikróbov. Niekoľko tipov: * Ak hádzate fľaše do koša, uistite sa, že neunikne žiadna tekutina. * Mokrý odpad, ako je ovocie alebo zelenina, by mal byť balený pevne. * Steny koša pravidelne utierajte, aby ste odstránili všetky stopy vlhkosti. Čistý kôš je suchý kôš!


Video: VYČISTIL SOM PRÍRODU OD ODPADKOV! #TrashTag (August 2022).