Užitočný

Ako potlačiť vašu kuchyňu?

Ako potlačiť vašu kuchyňu?

Chcete si nainštalovať kuchynskú utierku sami, ale neviete ako to urobiť? Uisťujeme vás, že na splnenie tejto úlohy nie je potrebné skúsený údržbár. Postupujte podľa našich zvukových rád a obdivujte konečný výsledok!

5 etáp:

- Sledujte plán poverky na stene - Odrežte poverenku do požadovanej výšky - Pripravte povrch kuchynskej steny - Umiestnite poverenku bez lepidla - Prilepte poverenku na kuchynskú stenu

1. Nakreslite plán poverky na stenu

Pred inštaláciou poverky si musíte určiť jej presné umiestnenie na kuchynskej stene. Postupujte takto: * Pomocou murárskeho pravítka a štvorca sledujte ceruzkou obrysy svojej budúcej krivky na kuchynskej stene. * Zmerajte presné rozmery takto vysledovanej plochy a potom si na notebooku poznamenajte jeho výšku a dĺžku. Buďte presní v usporiadaní plánu na stene, pretože to podmieňuje konečné estetické vykreslenie vašej krivdy.

© studiophotopro - Fotolia.com

2. Odrežte krivku do požadovanej výšky

Vďaka plánu, ktorý ste nakreslili, máte presné rozmery povrchu, ktorý chcete pokryť. Teraz musíte odrezať dlaždice vašej kuchyne splashback. Niekoľko rád: * Plastové striešky sa pri rezaní ľahko rezajú. Pomocou pravítka získate rovnomerné okraje. * Spodky z nehrdzavejúcej ocele alebo skla vyžadujú profesionálne rezanie. Ideálne by bolo mať rezané dlaždice priamo v obchode. Vyhnete sa tak mnohým sklamaniam!

3. Pripravte povrch kuchynskej steny

Tajomstvo dobre umiestneného záteru v kuchyni spočíva v príprave steny: * Pomocou vodováhy sa uistite, že stena je dokonale rovná. Ak to tak nie je, budete musieť na vyrovnanie všetkých nepravidelností naniesť povrchový náter. Nezanedbajte tento krok, inak budete sklamaní konečným výsledkom! * Keď je stena suchá a dokonale vyrovnaná, očistite ju čistou handričkou, aby ste z povrchu odstránili všetok prach.

© fragolini - Fotolia.com

4. Nainštalujte spätný náraz bez lepidla© Sally Wallis - Fotolia.com Pred nalepením striekajúcej kuchyne na stenu je rozumnejšie použiť ju prázdnu. To spočíva v umiestnení dlaždíc na stenu, ale bez ich lepenia! Táto špička vám umožní overiť, či sa protišmyková vrstva dokonale hodí na obrysy plánu nakresleného na stene. Ak to tak nie je, neváhajte mierne opraviť rez, aby každá dlaždica zapadla dokonale do poskytnutého priestoru. Buďte trpezliví a opatrní, to je kľúč k úspechu!

5. Prilepte nástrek na kuchynskú stenu

Váš kuchynský poťah sa teraz môže nalepiť na stenu: * Pomocou razidla urobte malé otvory na celom povrchu, aby ste ich mohli prilepiť. Tým bude zaručené lepšie prenikanie lepidla do držiaka steny. * Naneste lepidlo na stenu pomocou špachtle. * Lepidlo prilepte na každú dlaždicu, ktorú pevne umiestnite na stenu. * Nechajte zaschnúť cez noc. Ráno obdivujte výsledky svojej práce! Kto povedal, že je ťažké dať do kuchyne varenie?