Informácie

Ako získate dobrú vôňu bielizne?

Ako získate dobrú vôňu bielizne?

Nič príjemnejšie než obliekanie páchnuceho oblečenia! Aké tipy by ste mali vedieť od eliminácie nepríjemných zápachov od prania po sušenie? Priblížte tisíc a jeden spôsob, ako získať jemne vonnú bielizeň ...

Zhrnutie:

- Okamžite sa rozotrite na bielizeň, ktorá vonia dobre - éterické oleje proti zápachu - hydrogenuhličitan na dezodorizáciu bielizne - odstránenie zápachu dezinfekciou stroja - pri vonnej bielizni premýšľajte o skrinke!

1. Okamžite zaveste prádlo, ktoré vonia dobre

Vedeli ste, že horúci a vlhký vzduch v práčke môže spôsobiť nepríjemný zápach? Aby ste sa ochránili, otvorte na konci umývacieho cyklu dvierka bubna a bielizeň okamžite vyberte. Tým sa zabráni fenoménu macerácie, ktorý spôsobuje nepríjemný zápach. V ideálnom prípade nechajte bielizeň zavesenú na suchom vetranom mieste vystavenom svetlu. Najlepšie výsledky dosiahnete krátkou dobou schnutia!

© Ruud Morijn - Fotolia.com

2. Éterické oleje proti pachom!

Čistiace prostriedky predávané na trhu sú určite vonné, ale nie vždy umožňujú eliminovať nepríjemné pachy, ktoré sú zachytené v srdci vlákien. Riešenie? Niekoľko kvapiek éterického oleja zmiešaných s pracím práškom alebo zmäkčovadlom na začiatku cyklu. Šírením do vody na pranie vám éterický olej zaručí získanie bielizne, ktorá voní dobre, bez ohľadu na trvanie zvoleného programu. Chytrá, však?

3. Jedlá sóda na dezodorizáciu bielizne

Jedlá sóda vás nikdy neprestane udivovať! Vedeli ste, že má bieliace vlastnosti, ale vedeli ste, že umožňuje loviť aj zápach? V prípade bielizne, ktorá dobre vonia, postupujte takto: * Zrieďte šálku jedlej sódy v litri horúcej vody. * Práčku nechajte pôsobiť asi 30 minút, potom ju dôkladne opláchnite čistou vodou. * Bielizeň umyte v práčke pomocou zvyčajného programu. Garantovaný výsledok!

© Alexander Morozov - Fotolia.com

4. Odstráňte zápach dezinfekciou stroja© Tamara Kulikova - Fotolia.com Napriek všetkému úsiliu vaša bielizeň stále vonia dobre? Tieto nepríjemné pachy môžu súvisieť s prítomnosťou baktérií vo vašom stroji. Aby ste sa toho zbavili, je možné použiť niekoľko riešení: *Pracujte pri vysokej teplote bez bielizne v bubne : Teplo zničí nežiaduce mikroorganizmy. *Použite fungicídny výrobok : Znovu to urobíte počas vákuového prania. Baktérie tomu nebudú odolávať!

5. Pri voňavej bielizni premýšľajte o šatníku!

Po praní a sušení bielizne stále nie ste imunní voči vzhľadu zápachov. V prípade oblečenia, ktoré vonia dobre, parfémujte svoje šatníky: * Levanduľa: Je dobre známa našim babám, nemá nič spoločné s rozptýlením príjemnej vône v srdci našich textílií. *tymián : Kráľovná bylín z Provence urobí zázraky na spodku vášho šatníka! *Vaša obvyklá vôňa : Nastriekané na tkanivo dodá vašej bielizni jemnú vôňu.