Užitočný

Ako zefektívniť domáci detox?

Ako zefektívniť domáci detox?

Nie, detoxiátory nie sú vyhradené výlučne pre našu organizáciu. Naše interiéry majú tiež právo na čistenie. Toto sa nazýva domáci detox. Súhlasíme, že nie vždy je ľahké začať, ale úsilie stojí za to. Triedenie, skladovanie, optimalizácia priestoru, využívanie prírodných materiálov ... Domáce Detox vás vyzýva, aby ste sa vrátili k základom a vdýchli do našich interiérov novú energiu. Ako na to? Tu je 5 krokov na vytvorenie efektívnej domácej detoxikácie!

1. Zoradiť zbytočné, budete© urban outfitters Toto je prvá vec, ktorú treba urobiť, keď chcete vykonať domáci detox. Áno, ale medzi starými odevmi, suvenírmi a drobnými dokladmi už nevieš, kam sa obrátiť! Aby sme vám pomohli v tomto prvom kroku, odporúčame vám, aby ste sa inšpirovali slávnou metódou Marie Kondo. Tento Japonec, ktorý sa špecializuje na skladovanie a osobný rozvoj, ukazuje, že bývanie v riadnom dome by malo pozitívny vplyv na všetky ostatné aspekty vášho života! Na tento účel odporúča triediť podľa kategórie predmetov: prvé oblečenie, potom knihy a noviny, predmety každodennej potreby a nakoniec predmety, ktoré majú sentimentálnu hodnotu. Týmto spôsobom je triedenie menej náročné, pretože pri rešpektovaní tohto poradia skončíte tým, že budete mať radosť len z tých objektov, ktoré vás inšpirujú!

2. Optimalizujte úložný priestor© Marion Lanoe architekt

Marion Lanoë

Ukladací priestor, všetci to potrebujeme a aj keď máme šancu akumulovať ho, vždy to prepadneme. S trochou optimalizácie však môžete ušetriť miesto. Ako? Prehodnotením úložných priestorov! Vo všeobecnosti použite všetky rohy a uhly miestnosti, aby ste získali maximálny priestor. Zvážte aj prijatie multifunkčného nábytku: kôš na ukladanie prikrývok a vankúšov, ktorý slúži aj ako stolík, odkladacia bedna ako koniec postele ... Možnosti sú nekonečné!

3. Vymezte priestory, na ktoré nezabudnete© int2architecture

Int2architecture

Vymedzenie priestorov znamená definovanie funkcie pre každú izbu v dome. Ak je tento krok dôležitý, je to preto, že môže zmeniť všetky perspektívy interiéru. A keďže trend smeruje k dekompartmentalizácii, stačí si len trochu predstaviť, ako zariadiť váš interiér bez toho, aby ste stratili príliš veľa miesta. Baldachýny sú dokonalým príkladom, pretože umožňujú vytvárať zreteľné priestory a zároveň umožňujú cirkuláciu svetla. Môžete však tiež definovať priestory pomocou podlahových krytín alebo farieb. Ak je vaša kuchyňa otvorená do obývacej izby, môžete si vytvoriť ilúziu pomocou rôznych materiálov: parkety do obývacej izby a cementové dlaždice do kuchyne!

4. Zdroje svetla sa budú hromadiť© Marion Lanoe architekt

Marion Lanoë

Svetlo - Nielen to je dôležité pre našu pohodu, ale tiež to pomáha vizuálne zväčšiť miestnosť. V tomto zmysle platí, že čím viac priame svetlo má váš interiér, tým lepšie. Ak je však vaše prostredie dosť temné, budete si za to musieť vynahradiť. Môžete napríklad integrovať strešné okno alebo striešku. Ako sme už povedali, sklenené povrchy majú tú výhodu, že vytvárajú vizuálnu komunikáciu medzi miestnosťami, a tým zväčšujú zorné pole. Vo všetkých prípadoch množte umelé zdroje svetla a uprednostňujte farby svetla (ľahšie odrážajú svetlo). Pochopíte, či už je to prirodzené alebo umelé, svetlo musí osvetľovať váš interiér, aby ste dosiahli efektívny domáci detox. Tip na zapamätanie? Zrkadlo je nevyhnutným ozdobným doplnkom, ktorý vytvára ilúziu priestoru. Je to skutočne skvelý spôsob, ako zachytiť a odraziť svetlo. Umiestnené v malom priestore otvára nové perspektívy.

5. Príroda, ktorú pozveš© Ferm Living Nie je žiadnym tajomstvom, že škandinávsky štýl sa stal symbolom vo svete dekorácie. Či už je to dánsky trend v Hygge alebo švédsky spôsob života, Lagom, tieto škandinávske hnutia - alebo umenie života - majú spoločný cieľ: vrátiť sa k základom. Keďže sme si uvedomili, že Nóri boli v roku 2017 zvolení za „najšťastnejších ľudí na svete“, nemýlili by sme sa, keby sme sa nechali inšpirovať! Návrat k bezpečným hodnotám si, prirodzene, vyžaduje použitie prírodných materiálov (drevo, ratan, bambus, slama, prútie atď.). Ale nordický interiér hodný názvu pozýva aj prírodu takú, aká je. Rozhodnite sa pre kytice kvetov na dotyk farby, rastliny na zelenú dotyk a aromatické bylinky na zeleninovú náplast! Dobrá správa? Niektoré rastliny majú úžitok z odplavenia vo vnútri! Bolo by škoda nevyužiť to…

6. BONUS: Budeš šťastný

Pretože je to správne, cieľ domáceho Detoxu: zbavte sa zbytočného, ​​venujte sa základom a využite ho, aby ste ho pustili. Aby ste sa tam dostali, naučte sa plne oceňovať váš nový interiér. Rovnakým spôsobom, ako sa chcete starať o svoje telo, rešpektujte aj svoj interiér. Ak sú pre vás vhodné domáce alebo udržateľné alternatívy, môžete si dokonca vytvoriť vlastné domáce výrobky pre domácnosť! Nezabudnite však, že cieľom systému Home Detox je urobiť z vás radosť z rovnováhy a jednoduchosti ...