Ostatné

V agentúre… 5,5 dizajnérov

V agentúre… 5,5 dizajnérov

Napriek svojmu názvu nie je návrhársky kolektív 5.5 príbehom piatich ľudí, ale štyroch. Štyria mladí ľudia vo vetre 21. storočia. Claire Renard (jediná dáma dobrodružstva), Vincent Baranger, Anthony Lebossé a Jean-Sébastien Blanc práve oslavovali desať rokov svojej agentúry. Cesta sa začala dvoma veľkými nápadmi: zladiť estetiku zberateľa s estetikou pána a pani Toutlemonde a vyzdvihnúť francúzsky priemysel.

Vďačný dizajn a predmety

Tento estetický príbeh je skutočne jednou z ich veľkých obáv. „Dizajn pre širokú verejnosť znamená drahé a nie príliš pohodlné,“ vysvetľuje Jean-Sébastien Blanc. „Väčšina ľudí to považuje za štýl, hoci je to aktivita.“ Činnosť, ktorá je ich, teda ich túžba vyrábať objekty pre čo najväčší počet. Predstavte dizajn tam, kde ho neočakávate. V „nevďačných“ objektoch alebo v podstatných veciach, ktorým nie vždy pripisuje dôležitosť, pokiaľ nie je estetická a bohatá. V ich agentúre, ktorá má dnes tucet ľudí, sú aplikácie tohto kréda légie. Počnúc spínačmi svetla. Ak sa na ne pozriete pozorne, môžete urobiť dojem na pozadí. Na niektorých sú to veterné turbíny, na iných solárnych platniach alebo jadrových elektrárňach. Nie je to triviálne. Keď ich kontaktovali partneri tohto projektu Bernardaud a Legrand, 5.5. Roky preskúmali všetko, čo súviselo s elektrinou, vrátane štúdií EDF, ktoré jasne preukázali, že keby si každý z nás mohol predstaviť svoju spotrebu, vďaka tejto informácii by sme ušetrili 15% energie. „Výzdoba tohto prepínača má zmysel, vysvetľuje Jean-Sébastien Blanc. Zapínanie a vypínanie svetla je náročné. Akú energiu potrebujeme? Je to spôsob, ako šíriť odkaz.“ Ďalšia nečakaná spolupráca, 5,5 so spoločnosťou Scotch-Brite: každodenný dizajn!

Legrandov prepínač

5,5 dizajnérov, dizajn, ktorý sa stará

Týchto tridsať niečo však patrí od generácie, ktorá verí v účastníka, ďaleko od nich. A ak teraz má každý v agentúre určenú úlohu, každý projekt ich ovplyvňuje. Zvyk, ktorý sa zrodil z ich prvých skúseností, Réanim, v roku 2003 alebo ako dať druhému životu rozbitý alebo poškodený nábytok. Ich malú nemocnicu si okamžite všimli. Rovnako ako lekári ponúkali protézy, aby si zachránili stoličku, ktorá bola rozbitá alebo mu chýba noha. Cieľom tohto prístupu bolo tiež povzbudiť ľudí, aby si vytvorili vlastnú záchrannú súpravu, aby sa nestali divákom, ale hercom. Dizajn, na ktorom záleží! Takto spustili aj kuchyňu predmetov. S menu, stojan na kabáty, aby ste sa dostali späť na háčiky a potom položte na kus dreva alebo použite ten, ktorý editoval 5.5. Je tu celý duch agentúry: tvoriť, vymýšľať, ale zabezpečiť, aby sa túžba delila, prevzala a prečo sa nezmenila.

Háčik na kabát z „kuchyne predmetov“

Uprednostňujte inovácie

Tento skôr nezvyčajný prístup by mohol viesť k položeniu otázok, ako napríklad: ako sa však živia? Vlastne to nie je zlé. 5,5 je veľmi žiadaný po tomto premyslenom, takmer vedeckom výskume a priemysel neváha. Ich zákazníci sú Moulinex, Energizer a Renault. Automobilová značka im nedávno objednala sériu predmetov pre svoju veľkú výstavu „So French“ v ateliéri avenue des Champs-Elysées. Výsledok je zábavný a zmysluplný. 5,5 vychádzalo z toho, čo charakterizovalo Francúzsko, pričom pri výbere symbolických ikon nezabudlo na francúzske know-how. Nájdeme teda pre deti dvojicu Charentaise, v krásnej tradičnej plsti as povrchovými úpravami, ktoré charakterizujú tento produkt. Vyzerajú ako malé autá, ktoré spôsobia mladé i staré trhliny. K dispozícii je tiež baret taška, Burgundsko slimáky dosková hra, atď V skutočnosti bez ohľadu na klienta sa odkláňajú, inovujú a vždy sa pýtajú. Ako vytvoriť pocit novosti? Je to logické, chytré? Cieľom nie je hľadať krásne, ale dômyselné.

Charentaises preskúmal a opravil výstavu Ateliér Renault vo Francúzsku

Odvážne výtvory

Ich návrhy nikdy neopúšťajú ľahostajnosť a Moët et Chandon takmer komercializovali svoju vežu šampanského. Rezy zapadajú do seba a použitý materiál (plast) priniesol ľahkosť bez nebezpečenstva pre takto navrhnuté lešenia. Ako si všimli priemyselníci, 5.5. Roky často podpisujú projekty, o ktorých nebudeme hovoriť v dekoračných časopisoch, ale ktoré menia spôsob, akým sa pozeráme na materiál okolo nás. Charta agentúry je jasná a možno ju zhrnúť do štyroch viet: „Zladenie dizajnu autora a priemyselného dizajnu - Dizajn pre každého - Každý objekt nesie zvukovú správu - Dizajn odhodlaný slúžiť značkám.“ Toto je krédo 5,5, ktoré sa dnes uznáva ako najzaujímavejšie z tejto novej generácie. Ako taký vstúpili do veľmi uzavretého klubu Designerbox. Stránka, ktorá zverejňuje jeden objekt mesačne, predáva sa v obmedzenom počte kópií, ale za primeranú cenu. 5.5 práve dodali Black Out Light, baterku, praktickú (dá sa vymeniť za sekundu, aby sa vymenila batéria), svetlo (v korku) a skutočne dômyselné. Od 5,5 pľ.Veža šampanského pre Moët & Chandon / pochodeň Black Out Light pre Designerbox www.cinqcinqdesigners.com