+
Informácie

Urobte si vlastné recepty na odstraňovanie buriny

Urobte si vlastné recepty na odstraňovanie buriny

Aké sú vlastnosti organického zabíjača burín?

Organický zabijak buriny musí rešpektovať životné prostredie a musí byť schopný eliminovať burinu burinu alebo burinu, ktorá sa často nesprávne nazýva burina. Môže ísť o ekologický produkt na ničenie buriny, ktorý kupujeme v záhradných centrách. Stále viac a viac milovníkov záhrad si však chce pripraviť vlastné ekologické zabíjače burín. Toto robím už niekoľko rokov: je to jednoduché a zábavné, najmä keď sa o túto aktivitu delím s deťmi.

Je ocot Weedkiller organický?

Biely ocot sa považuje za kúzelný produkt doma aj na záhrade. Jeho herbicídna sila je dosť pôsobivá. Neznečisťuje životné prostredie, nemá negatívny vplyv na podzemné vody alebo rieky. Je biologicky odbúrateľný a nepredstavuje žiadne riziko toxicity pre ľudí alebo domáce zvieratá. A potom to stojí takmer nič, čo je ďalšia výhoda. Iba ak je to prírodný pôvod, biely ocot na burinu sa nemôže predávať ako ekologický výrobok do záhrady, pretože kyselina octová, ktorú obsahuje, ešte nie je zaregistrovaná v zozname povolených výrobkov. v ekologickom poľnohospodárstve. A v tomto bode sú právne predpisy prísne! Ale svoj ocot môžete zabaliť sami. Na burinu 40 m² potrebujete na postrek 1,20 litra čistého bieleho octu. Dávajte pozor, aby ste ich neliali na rastliny, ktoré majú byť uložené, pretože budú vážne trpieť.

Je lepšie uprednostňovať slanú vodu na varenie zemiakov, ryže alebo cestovín?

Plevelenie organických solí so slanou vodou na varenie je praktickým riešením pre veľmi malé priestory, v ktorých sa mach a niektoré buriny zvyknú usadzovať. Na tieto nežiaduce nežiaduce účinky sa vyleje burina s jedlou vodou veľmi rýchlo. Soľ, ktorú obsahuje, však môže zničiť mikroorganizmy pochované v pôde. Naozaj by ste to nemali zneužívať.

Sú dobré látky na ničenie buriny z hnoja?Aby sa hnoj mohol považovať za ekologický, musia byť rastliny, z ktorých pochádza, ekologické. Je na vás, aby ste pestovali anjelicu alebo žihľavu bez herbicídu, bez chemického hnojiva a potom z nej urobili organický hnoj z anjela alebo hnoj z organickej žihľavy. Prvý z nich je macerát 500 g angeliky v 5 litroch vody po dobu desiatich dní a druhý pomer je rovnaký, ale doba macerácie je najviac štyri dni. Tieto kaly buriny, ktoré robíte sami, sú hospodárne, aktívne a šetrné k životnému prostrediu.

Nakoniec je metóda biologického odstraňovania buriny solárizáciou pravdepodobne najlepšia?

Pre mňa je to jedno z najlepších domácich riešení pre prirodzenú burinu vašej záhrady. Solárizácia spočíva v pokrytí napadnutej oblasti divokou trávou nepriehľadnou plachtou, ktorá ju izoluje od svetla, vzduchu a tepla. Za pár týždňov sa oslabenie bylín zintenzívňuje až do ich zničenia. Tento spôsob odstraňovania buriny solárizáciou je ekonomický a veľmi ľahko uskutočniteľný. Môžeme skutočne hovoriť o organickom burine. Nie je potrebné kupovať plachtu, pretože staré koberce dokážu tento trik zvládnuť. Mnoho amatérskych záhradníkov uprednostňuje túto metódu ničenia burín pred herbicídmi, ktoré robíte sami. Je potrebné uznať, že solácia je povzbudzujúca, pokiaľ ide o burinu veľkého územia pred výsadbou. Pri postrekovaní organických zabíjačov burín je únavné, najmä ak povrch, ktorý má byť ošetrený, je veľký.