Komentáre

Ako zariadiť vašu kúpeľňu?

Ako zariadiť vašu kúpeľňu?

Nebudeme si klamať, vybaviť si kúpeľňu tak, aby z nej bola funkčná a príjemná miestnosť. Obmedzený priestor, technické obmedzenia, vhodný nábytok, toľko prvkov, ktoré je potrebné zohľadniť, aby ste lepšie premýšľali o svojej osobnej mini spa. Tu je 5 zlatých pravidiel pre optimalizované rozloženie vašej kúpeľne!

Zlaté pravidlá

- Optimalizácia priestoru v kúpeľni - Rešpektovanie technických obmedzení - Uľahčenie čistenia a údržby - Hra so svetlom a farbami - Zábava s dekorom

1. Optimalizácia priestoru v kúpeľni

Pravidlom číslo 1 pre plánovanie kúpeľne je optimalizácia priestoru. Toto začína výberom nábytku, ktorý vám umožní šetriť miesto (vyhýbame sa napríklad dvojitému umývadlu v malej kúpeľni). Zohľadnením tvaru miestnosti dosiahnete aj optimálne rozloženie: kúpeľňa nebude nakonfigurovaná rovnakým spôsobom, ak je štvorcová alebo celá. A ak je vaša kúpeľňa priestranná, vyberte si vanu alebo dokonca integrovanú práčovňu!

2. Rešpektujte technické obmedzenia

Pri inštalácii kúpeľne je potrebné dodržiavať niekoľko bezpečnostných pravidiel, počnúc elektroinštaláciou. Elektrické zásuvky musia byť inštalované v minimálnej vzdialenosti od vodných bodov, aby sa predišlo akémukoľvek riziku. Podobne sa z praktického hľadiska odporúča brať do úvahy minimálna vzdialenosť medzi prvkami kúpeľne, aby sa uľahčila cirkulácia: 60 cm napríklad pred vaňou, umývadlom alebo sprchou, aby sa pohybovali bez zaťažiť.

3. Uľahčite čistenie a údržbu

Ak existuje jedna miestnosť, kde materiály podliehajú osobitným obmedzeniam, je to kúpeľňa. Vybavte ho kvalitným nábytkom, ktorého povrchová úprava odoláva vlhkosti. Pretože drevo je dobré, pokiaľ je ošetrené a vhodné do kúpeľní. Uľahčite tiež prístup na čistenie tým, že uprednostňujete zavesenú umývadlovú jednotku a vysoké police. Nakoniec nezabudnite na praktické uskladnenie: Koše, háčiky na kabáty a vyhrievaný stojan na uteráky!

© Ikea

4. Hrajte so svetlom a farbami© Ikea Na usporiadanie vašej kúpeľne, či už veľkej alebo malej, použite všetky možné triky a predstaviteľné na zväčšenie priestoru. Osvetlite vhodným a nastaviteľným osvetlením podľa vašich potrieb. Odvažte sa nahromadiť zrkadlá a zrkadlo XXL na dverách, aby ste sa mohli pozerať od hlavy až k päte. Na farebnej strane uprednostňujte svetlé farby, aby vdýchli priestor, alebo naopak tmavé, ak chcete vytvoriť intímnu atmosféru.

5. Bavte sa s dekorom

Nezabúdame na posledné zásadné pravidlo navrhnúť kúpeľňu, ktorá vyzerá ako vy: dekor! Čím viac ste si vybrali nábytok a materiály, ktoré sa vám páčia, tým ľahšie bude pre vás konečný dotyk vašej dekorácie. vintage lampa a minimalistická polica pre retro-škandinávsku kúpeľňu, alebo skôr drevená lavica a kúpeľňová bielizeň v prírodných farbách pre kúpeľňu v štýle Zen, počíta sa každý detail. Jedno heslo: Doprajte si!