Komentáre

Feng shui prehliadky: pohodlnosť a omladenie

Feng shui prehliadky: pohodlnosť a omladenie

Sťahovať

Spôsob umiestnenia nábytku musí najprv podporovať cirkuláciu energie, „qi“. Keď sa pozeráte na svoju obývaciu izbu, premýšľajte o tom, ako by ste chceli, aby predstavovala dynamiku vášho života: je to miestnosť, v ktorej dostanete, večer večer a na konci dňa odpočinok, miestnosť, v ktorej budete mať možno vaše jedlo. V obývacej izbe umiestnite pohovky a kreslá, aby sa neotáčali chrbtom k dverám. Lepšie je oprieť sa o stenu. Sledujte rohy miestností, v ktorých môže „qi“ stagnovať: na podporu jeho obehu umiestnite podstavcový stôl, rastlinu, kandelábrov.

Odpratať

Zlikvidujte položky, ktoré sa hromadí bez dôvodu, buď zo zvyku alebo preto, že ste im ich ponúkli. Ak vás zaplnia a nemáte pre nich nijaké osobitné pripútanie, dajte ich ďalej, predajte ich na blší trh alebo na eBay. Odstráňte tiež predmety, ktoré vám pripomínajú zlé spomienky: zbytočne využívajú vašu životnú energiu. Zvážte aj každý objekt z hľadiska jeho užitočnosti a pohodlia: na podporu obnovy energie musia byť kreslá a pohovky vítané a čisté, dobrej kvality. Pokiaľ tomu tak nie je, zvážte jeho opravu čalúnením alebo stolárkou, ak vám to stojí za to. V opačnom prípade ich vymeňte za krásny kus nábytku podľa svojho rozpočtu: každý deň vám jeho sledovanie poskytne potešenie, zdroj energie. Nakoniec, viesť lov zbytočných drobností a držať iba jeden na rohu miestnosti. Dajte si tiež pozor na nábytok s vyčnievajúcimi rohmi a ostrými hranami: zastavia tok tekutiny z „qi“. Odstráňte ich, zvlhčite rohy ich brúsením alebo ich prikryte krásnou tkaninou.

Pridať

Ak máte sklenené dvere, je lepšie zmenšiť ich povrch a obmedziť tak stratu „qi“. Z veľmi svetlých izieb orientovaných na juh môžu byť využité záclony. Pridanie zelených rastlín, vo forme kvetináčov alebo vaní, ozdobí okraje a udrží energiu pohľadu pred tým, ako sa vyčerpá. Výber záclon závisí od rozmerov a dekorácie zvyšku miestnosti. V obývacej izbe prinášajú veselé výtlačky evokujúce prírodu dotyk prospešného života.

Video: Nejčastější chyby z pohledu feng shui. Část 2 (Júl 2020).