Užitočný

Spálňa feng shui: čistota a symetria

Spálňa feng shui: čistota a symetria

Umiestnite nábytok na vytvorenie symetrie ...Vytvárať atmosféru feng shui v miestnosti a naplňte ju dobrými vlnami, ktoré vedú k relaxácii a spánku, je dôležité vedieť, aký nábytok umiestniť a kde a čo nábytok pohybovať miestnosti!
Takže logicky je umiestnenie postele v spálni nevyhnutné (najmä preto, že tam trávime asi tretinu svojho života). Ideálne je umiestniť hlavu postele oproti nosnej stene s uhlom pohľadu na dvere.

Symetria je vo feng shui veľmi dôležitá, pretože je zdrojom vnútornej rovnováhy: umiestnite nábytok do svojej izby tak, aby ste vytvorili symetriu napríklad na oboch stranách postele. Inak vytvorte túto symetriu na kuse nábytku umiestnením dvoch identických lámp alebo peknej šálky do stredu.
Na stenu, ktorú vidíte pred sebou každý deň, keď sa zobudíte, umiestnite predmet, ktorý považujete za osviežujúci: stôl, ktorý sa vám páči, konzola s peknou vázou so zaoblenými tvarmi atď. V podkrovnej miestnosti, kde "qi" má ťažkosti s cirkuláciou, umiestnite stojaci lampu, luster alebo lezeckú rastlinu ako je filodendron: tieto objekty majú účinok "zvyšovania" energie, a tým podporujú jej cirkuláciu.

... A pohybujte predmetmi, ktoré môžu rušiť spánokFeng shui spálne tiež vyžaduje presunutie určitých častí nábytku a predmetov z nej, ako napríklad:

  • zrkadlá, ktoré sú umiestnené pred posteľou, brzdia proces regenerácie, ktorý sa vyskytuje počas spánku. Podľa čínskeho myslenia majú zrkadlá silný vplyv na psychiku a energetický stav. Počas spánku rozptyľujú energiu a vracajú ju do tela, zatiaľ čo opak potrebujeme. Je lepšie umiestniť zrkadlo tak, aby ste pri ľahnutí neuvidili seba. Ak ju nechcete hýbať, každú noc ju prikryte handričkou, aby ste pri prebudení dostali viac energie.
  • knižnica, Spálňa nie je ideálnym miestom na uloženie knižnice: ak ju naozaj chcete, uistite sa, že je uprataná, nie príliš zaneprázdnená a pravidelne zaprášená. Je preto lepšie presunúť knižnicu do kancelárie alebo do obývacej izby alebo na miesto venované intelektuálnej reflexii.
  • Rbudíky a počítače : umiestnené blízko vankúša, ich vlny môžu rušiť spánok.

Odstráňte zbytočnýizba feng shui nasleduje jednoduchá logika: okrem postele nie je vo vašej izbe nič podstatné! Opýtajte sa sami seba, či má každý objekt v skutočnosti miesto a ak nie, odstráňte ho.

Podobne, aby sa miestnosť stala rajom pokoja a pokoja, hromadí ju: žiadne knihy, žiadne drobnosti, žiadne rastliny. Odstráňte príliš zaneprázdnené tabuľky alebo ktorých témy môžu brániť odpočinku. Vyberte si malé formáty, zobrazujúce scény sladkosti a lásky. Odstráňte zložité prikrývky na posteľ, napríklad patchwork, a osaďte obyčajnú látku, tón podľa tónu s ohľadom na celú izbu alebo ľahší.
Oblečenie nosené počas dňa, symboly vonkajšieho sveta, by nemalo chýbať vo svete vašich nocí a malo by sa uchovávať v šatni, namiesto uloženia na stoličku.

Zamerajte sa na upokojujúce farbyFeng shui spálne je založená na pokoji a čistote. Preto, ak máte sklon k nespavosti a nočnej úzkosti, je vhodné uprednostňovať bielu farbu, a to tak na stenách, ako aj na látkach. ostatné farby prispievajú k spánku : svetlo žltá, svetloružová, modrá, zelená.

Ak chcete, aby sa posteľ uvoľnila, ak je miestnosť príliš holá pre váš vkus, pridajte na posteľ dve vankúše rôznych farieb, aby ste celému celku dodali dokonalý dojem.