Ostatné

Vstup feng shui: vitajte a plynulosť

Vstup feng shui: vitajte a plynulosť

Sťahovať

Čokoľvek, čo narúša pohyb a bráni očí, sa musí zmeniť. Pred rozhodnutím o odstránení kusu nábytku alebo predmetu sa opýtajte, kde by to bolo najlepšie. Nepríjemný bufet, napríklad hneď za dverami, sa stáva zaujímavým, ak zakrýva zadnú stenu. Skladujte úplne vyčistením bezprostredného okolia okolo dverí. Ak má váš vstup okno, využite príležitosť na vylepšenie jeho okraja užitočným a príjemným spôsobom: odstráňte nepotrebný alebo objemný predmet alebo vyvoláva dojem poruchy. Vložte šálku, do ktorej sa zmestia kľúče (a iba kľúče, pretože všetko má svoje miesto!), Priehľadnú kvetinovú vázu a jej ružu alebo malú kvetináč. Sťahovanie môže tiež znamenať transformáciu: na zvýšenie objemu a harmonizáciu tejto miestnosti, najmä ak je na chodbe, zvážte korčuľovanie alebo maľovanie kusu nábytku, ktorý nemá charakter alebo je príliš impozantný. Skontrolujte, či ozdoby stien harmonizujú: v malom priestore musí byť jedna alebo dve steny zbavené, aj keď to znamená zostavenie všetkých obrazov vedľa seba, aby sa vytvorila kompozícia, ktorá má zmysel (v prípade potreby zmena rámov tak, aby „všetky sú podobné alebo sa napríklad vzájomne dopĺňajú).

Odpratať

Vchod do vášho interiéru je prah, do ktorého vstupuje „qi“ do domu, takže musí byť čo najjasnejší. Obtiažny prístup, tma, úzkosť: toľko chýb, ktoré treba napraviť, aby energia prúdila v harmónii. Je to miesto par excellence, kde by predmety nemali visieť: ani topánky, ani tašky (nenechajte im priestor v skrinke alebo nezabezpečte kus nábytku špeciálne navrhnutý na toto použitie). V úzkom vchode vyberte vysoký nábytok, ktorý znemožňuje výhľad. Odstráňte aj tienidlá tienidla: umiestnené na kus nábytku, neporiadok a nie sú dostatočne osvetlené. Táto miestnosť musí byť veľmi svetlá, luster je lepší.

Pridať

Rozhodnite sa pre radostné zvonenie, ktoré sa posúva pri každom prechode a ktorého účinok je prospešný pre morálku. Zrkadlo, ktoré zväčšuje priestor: pokiaľ možno ho umiestnite na zadnú stenu a vyberte si z guľatého a mäkkého tvaru. Ak je váš vstup trochu tmavý, a fortiori, ak nemá okno, hrajte s farbou a maľujte steny oranžovou farbou, farbou vitality a nadšenia. Ak bývate v dome, ozdobte každú stranu dverí rastlinou alebo dvoma. Vyberte si podľa štýlu vášho vstupu, klímy a dojmu, ktorý chcete vytvoriť. Boxwood (ker alebo strom) alebo malé ihličnany dávajú štruktúrovanému vzhľadu priaznivému pre trochu zmätené mysle. Zimolez, staré ruže, vistéria povzbudzujú ženskosť a tvorivú dynamiku, vedúcu k osobnej a umeleckej práci.

Video: Stavebniny Beránek a jejich kancelář dle Feng Shui (Júl 2020).