Užitočný

Záhradná feng shui: relaxácia a príroda

Záhradná feng shui: relaxácia a príroda

Sťahovať

Kovové hrnce a hlinené hrnce majú osobitné miesto na terase a na záhrade. Vyberte všetkých, ktorých ukladáte v podkroví, a nájdite ich druhý život. Drevo, voda, zem a oheň, už prítomné v záhrade, nájdu svoj doplnok v kovu, ktorý budete mať malými dotykmi. Dajte si pozor na škodlivé spolužitie medzi ohňom a vodou: vodovodný kohútik alebo fontána sa dobre nezmiešajú s grilom.

Eliminovať:

Kontinuita domu, záhrada vytvára spojenie s cyklom života a ročným obdobím. Záhrada feng shui nás povzbudzuje k rešpektovaniu prírody. Harmónia musí vládnuť v oboch svetoch, rovnako ako cesty, ktoré ich spájajú. Tieto cesty by mali sledovať prirodzenosť života, a preto by sa podľa možnosti mali zatáčať: ak je to možné, opravte rozloženie priamych trás a vytvorte malé cesty, ktoré sledujú topografiu krajiny. Tieto malé chodníky môžu byť vyrobené z trávy, na ktorú môžete položiť veľké kamenné dosky alebo mriežky, ktoré symbolizujú kroky a priebeh života. Uistite sa, že táto cesta je čistá a neobsahuje burinu. Dobre udržiavaná záhrada je symbolom prosperity. V vysadenej časti záhrady odstráňte druhy, ktoré sa navzájom nekomplementujú (napríklad príliš veľa podobných druhov umiestnených spolu). V blízkosti miesta, kde beriete jedlo, sa uistite, že tu nie sú žiadne tŕnité rastliny, inak ich odstráňte a vymeňte ich za mäkké listy. Vo vašej záhrade tiež odstraňujte toxické výrobky v prospech organických hnojív a ochrany proti škodcom. Zabudnite na zabíjače buriny a nežiaduce rastliny odstráňte ručne; nebuď príliš ťažká ruka, pretože záhrada feng-šuej musí tiež privítať nadšenie prírody a kúsok vašej záhrady musí byť vyhradený pre tieto spontánne výhonky. Odstráňte nepotrebné, objemné predmety, ktoré narúšajú tok „qi“: vaša terasa by sa nemala používať ako sklad, aj keď ju často nepoužívate. Plastový nábytok nemá na tomto svete miesto, kde dominuje príroda, miesto: zamieňajte ho za nábytok z tepaného železa (kov), z ekologicky certifikovaného dreva alebo z tkaných morských rias.

Pridať

Ak má vaša záhrada priame chodníky, nechajte pestovať niektoré rastliny s visiacim zvykom, ktorý toto rozloženie trasie a spomaľuje priebeh "qi" (ak sa nezachová v priebehu, má tendenciu odoberať energiu ). Na ten istý účel vyzvite prúd energie, aby sa zastavil medzi dverami a terasou na zvukovom mobilnom telefóne, ktorý si vyberiete v súlade s vaším vesmírom: v dreve alebo kovu sú niektoré z nich zaujímavé čínskymi symbolmi prosperity. Fontána, povodie alebo malý potok, ktorý sa nachádza najmä v sektore Fortune, prinesie trochu estetický nádych a tiež výrazný relaxačný účinok. Na zabezpečenie dobrej komplementárnosti jin / jang, ktorá je základom dobrého obehu energie, rastlina v južnom sektore (jang) záhrady alebo na terase stredomorských rastlín, kvety s jasnými farbami. Kniha v severnej oblasti (jin), lístie rastlín a vodných hier (fontána, umývadlo, tichý kútik na čítanie).