Ostatné

Rastliny medu v záhrade

Rastliny medu v záhrade

Hmyz je našim priateľom, je nevyhnutný pre prírodu, a preto aj v našej záhrade. Dnes však masívne používanie pesticídov a šialenstvo v dokonalých záhradách dramaticky znižuje množstvo malých zvierat. Veríte v biodiverzitu? Chcete urobiť gesto pre planétu? Vedzte, že prijatím medových rastlín je možné mať zároveň krásnu a príjemnú záhradu. Pre viac informácií sme využili slnečný víkend na návštevu záhradného centra na brehu Loiry, pár kilometrov od Angers, a stretli sme sa s nadšencom Philippe, ktorý pracuje výlučne s plodinami. organické a miestne.

Čo sú to medové rastliny?

Rastliny medu sú rastliny, ktoré priťahujú motýľov, včely a vo všeobecnosti všetky druhy krmovín. Zvláštnosťou týchto rastlín sú kvety, ktoré poskytujú krásnu rezervu peľu na opeľovanie hmyzu.

Prečo je také dôležité tento hmyz chrániť?

Pretože tento hmyz je nevyhnutný pre náš ekosystém. Vďaka opeľovaniu rastliny každoročne kvitnú, ovocné stromy majú viac kvetov ako ovocie, rastliny sú hustejšie atď. Používanie medových rastlín umožňuje hmyzu živiť sa a množiť sa.

Aký druh rastlín odporúčate?

Musíte si vybrať medové rastliny, ktoré môžu prekvitať vo vašom regióne a ktoré sa prispôsobia vašej pôde a slnečnému žiareniu v záhrade. Podľa môjho názoru je obzvlášť dôležité v záhrade vytvoriť niekoľko priestorov. Vyberte si pestrofarebné rastliny, ktoré priťahujú prehliadače a hrajú sa vo výškach, aby si každý druh našiel svoje miesto. Uistite sa, že máte niekoľko odrôd medových rastlín, aby sa v každej sezóne na vašej záhrade nachádzali kvety.

Aké sú najbežnejšie medové rastliny?

Najznámejšou rastlinou medu je levanduľa. Na rozdiel od všeobecného presvedčenia ich môžete mať všade vo Francúzsku. Nie je to provensálska exkluzivita! V rovnakom duchu sa môžete rozhodnúť pre lúku, eufórium, brutnák, agastache alebo abéliu. Milovníci dobrého jedla sa môžu tešiť, veľa aromatických rastlín patrí do medovej rodiny. To je prípad oregánu, tymiánu alebo mäty.

Aké chyby sa nedajú robiť s medovými rastlinami?

Ak vyberiete medové rastliny, ktoré priťahujú opeľujúci hmyz, zakážte hnojivá zo svojej záhrady. Vo všeobecnosti si zvoľte zodpovedný prístup. Používajte prírodné produkty a nechajte na vašej záhrade časť prírody. Hmyz potrebuje prístrešie a prístrešky, ako je mŕtvy strom, hromada dreva alebo buriny.