Užitočný

Ktoré poschodie mám zvoliť pre svoju kuchyňu?

Ktoré poschodie mám zvoliť pre svoju kuchyňu?

1. Možnosť 1: obkladyRozsahy obklady sú také veľké, že je takmer nemožné uviesť všetky dostupné modely. To znamená, že môžete predpokladať, že pre tento základ existuje všetko kuchynské podlahy, či už ide o tvar, veľkosť, farbu a povrchovú úpravu.
Okrem toho, že je estetický, položí sa na dlaždicu aj dlaždica kuchynská podlaha má výhodu, že je odolný:

  • nosiť;
  • vodou;
  • škvrny;
  • šok;
  • agresívne čistiace prostriedky.

Okrem toho je jej údržba veľmi dôležitá, najmä v chaotickej miestnosti ako je kuchyňa!

2. Možnosť 2: porcelánová kameninaVeľmi populárne, porcelánová kamenina sa chystá zosadiť všetkých ostatných kuchynské podlahové materiály, Vyrobený z ílových a minerálnych komponentov, tento materiál je schopný napodobňovať všetkých ostatných!

Parketový efekt, starý kameň, kovový efekt, koža ... porcelánová kamenina je skutočný chameleónový materiál, ktorého dlaždice sa dodávajú v rôznych veľkostiach, farbách, povrchových úpravách a hrúbkach. Má rovnaké výhody ako obklad, pokiaľ ide o jeho odolnosť (náraz, opotrebenie, voda, škvrny atď.) A okrem toho sa vyznačuje tým, že zostáva chladný, dokonca aj pri dusivom teple. v lete.
 

3. Možnosť 3: drevoElegantný, nadčasový, teplý, autentický, pevný ... Na náter kuchynská podlaha, drevo kombinuje vlastnosti a pozitívne body. V ideálnom prípade, aby to trvalo čo najdlhšie a zostalo ako nové (alebo takmer!), Rozhodnite sa pre odolné exotické dreviny, ako sú teak, merbau, bambus alebo dokonca ipé. V opačnom prípade nezabudnite ošetriť a naolejovať parkety alebo nechať ich natrieť.

poznámka : Ak nie ste spokojní s myšlienkou použitia dreva na podlahu v kuchyni, vždy sa môžete rozhodnúť pre imitáciu parkiet z umelého kameňa, úplne vodotesných. Iluzia bude perfektná!
 

4. Možnosť 4: cementové dlaždiceFarebná, holá, vzorovaná, neutrálna, tradičná alebo modernejšia cementové dlaždice je obrovský, čo vám dáva značný výber na pokrytie podlahy vašej kuchyne!
Ideálne na vymedzenie kuchynskej oblasti. Môžete ich umiestniť na celý povrch podlahy alebo do vlysu, pozdĺž pracovnej plochy a / alebo kuchynského nábytku; s cementovými obkladmi v kuchyni všetko ide!

Na zabezpečenie optimálnej trvanlivosti a zaistenie ich dlhej životnosti však dávajte pozor, aby ste po inštalácii chránili a ošetrovali vaše cementové dlaždice pomocou tesniaceho tmelu: toto ich ochráni pred škvrnami.
 

5. Možnosť 5: voskovaný betónVeľmi oceňovaný pre svoj surový účinok a pre svoju veľkú odolnosť proti vlhkosti voskovaný betón je perfektný náter pre kuchynskú podlahu, pretože starne v priebehu času: dosť na to, aby vašej izbe dodala pôvab a charakter! Okrem toho vás nič nenúti obmedzovať ho na vlhké miestnosti: ak chcete pravidelnú a harmonickú podlahu, môžete ju naliať všade v dome. Voskovaný betón existuje v mnohých farbách, ale klasický šedý a béžový sa všeobecne najviac cení, pretože prírodný, diskrétny a sofistikovaný.

rada : voskovaný betón miluje celkový vzhľad, od podlahy po steny, cez kuchynskú dosku, ale aj nábytok!