Ostatné

Vytvorte kuchyňu otvorenú do obývacej izby

Vytvorte kuchyňu otvorenú do obývacej izby

Vyberáme si to predovšetkým pre priestor, ktorý šetrí. Otvorená kuchyňa je tiež veľmi cenená pre svoju pohodlnosť, pretože je v centre všetkej animácie domu. Jeho vytvorenie nie je možné improvizovať. Aké pravidlá rozmiestnenia a nábytku, aké rady pri zdobení? Postupujte podľa pokynov!

Naše rady:

- Pred uvedením na trh - Výber centrálneho nábytku - Prispôsobenie podlahovej krytiny - Investovanie do dobrých domácich spotrebičov - Investovanie do dekorácie

1. Pred začatím

Výber otvorenej kuchyne je skutočnou zaujatosťou. Veľmi moderné otváranie priestoru, získanie jasu a pohoda, nie je určené pre každého. Ak si myslíte, že to, čo sa deje v kuchyni, by tam malo zostať, alebo ak ste skutočne citliví na hluk alebo vôňu pri varení, choďte na cestu. Pre ostatných ponúka otvorená kuchyňa mnoho výhod, ak starostlivo zvážite jej usporiadanie.

© Pinterest

2. Vyberte centrálnu jednotku

V závislosti od priestoru, ktorý máte, je len na vás, aké rozloženie uprednostňujete. Môžete si napríklad zariadiť otvorenú kuchyňu s barom, okolo ktorej sa inštalujú pekné stoličky: je to dobrý kompromis pre malé priestory, aby ste mali malý jedálenský kút. Môžete si však tiež zvoliť usporiadanie kuchyne okolo centrálneho ostrova, čo je ešte príjemnejšie, ak to umožňuje objem miestnosti. Táto možnosť, keď príprava, jedlo a relaxácia sú rovnaké, umožňuje kuchárom, aby nestratili drobček konverzácií v obývacej izbe a povzbudzujú hostí, aby si zašpinili ruky! Ďalšou možnosťou je baldachýn, medzistupeň, ktorý zastaví zápach a zároveň prepúšťa svetlo.

3. Prispôsobte podlahu

Výber podlahy je tiež rozhodujúci v závislosti od toho, či chcete jasne vymedziť kuchynský priestor alebo naopak, zahrnúť ho do kontinuity obývacej izby. Vo všetkých prípadoch musí rešpektovať súlad medzi týmito dvoma priestormi. Ak sa rozhodnete pre obklady, buďte opatrní, aby sa nezhodovali s podlahou obývacej izby, jej farbou, vzormi a textúrou. Alebo využite výhodu jednej podlahovej krytiny pre celú miestnosť a nezabudnite zvoliť povrchovú úpravu vhodnú pre kuchynské projekcie, napríklad lakované parkety alebo živicové podlahy.

© Unsplash

4. Investujte do správneho spotrebiča© Velux® Pri otvorenom priestore môžu byť všetky kuchynské spotrebiče vystavené každému. Musíte byť šikovný a usporiadaný tak, aby priestor zostal príjemný, za pracovnou doskou ako v obývacej izbe. Od kapoty, ktorá je nevyhnutná na varenie pachov. Vyberte si diskrétny, veľkosť ako objem, alebo monumentálny a dizajn, ak je efektívny! Pre všetky ostatné zariadenia a náčinie ich vždy plánujte uložiť, či už v úložných priestoroch baru alebo na centrálnom ostrove.

5. Investujte do dekorácie

Kto hovorí, že otvorená kuchyňa hovorí, že obývacia izba, kde je dobré vymieňať si a relaxovať, nie len jesť jedlo. Aby bolo teplo, v kontinuite obývacej izby, neváhajte priniesť skutočné ozdobné prvky. Staráme sa napríklad o svietidlá, nad pracovnou doskou alebo s peknou podlahovou lampou, ozdobné predmety, ako sú vinobranie poháre alebo odkladacie boxy, ale tiež rastliny, aby bol priestor ešte príjemnejší.