Tipy

Ako renovovať kuchyňu: 5 kľúčov k úspechu

Ako renovovať kuchyňu: 5 kľúčov k úspechu

Považujete svoju kuchyňu za príliš staromódnu alebo starnúcu, ale nemôžete si dovoliť zmeniť ju v celom rozsahu? Renovácia kuchyne si nevyhnutne nevyžaduje veľkú prácu. Dáme vám päť kľúčov na úspech!

Naše rady:

1. Zostavte inventár kuchyne

 • Zostavte inventár
 • Zdobiť nábytok
 • Transformujte steny
 • Vymeňte pôdu
 • accessorize
 • Predtým, ako začnete renovovať kuchyňu, urobte si čas, aby ste zhodnotili, čo vás trápi, a vymenujte prvky, ktoré už nie sú vhodné - poškodená podlaha, rustikálne skrinky, unavené steny - a tie, ktoré plánujete nahradiť, medzi farby, backsplash, obklady, doplnky na meranie toho, čo budete potrebovať, a odhad nákladov.

  © evegenesis - Fotolia.com

  2. Oblečte kuchynský nábytok

  Najjednoduchším a lacným riešením zmeny vzhľadu kuchynského nábytku je jeho prefarbenie. Pred začatím je potrebné ich dobre očistiť bielym octom, aby farba dokonale priliehala. Poskytujú špeciálnu renovačnú farbu, sú určené pre všetky typy povrchov a nanášajú sa v dvoch vrstvách. Ďalším riešením, ako vylepšiť nábytok, je prikryť ho podľa vášho vkusu, ktorý napodobňuje drevo alebo kov.

  3. Transformujte kuchynské steny

  Aj tu je potrebné maľovanie, aby sa ľahko zmenil vzhľad stien kuchyne, či už na dláždených podlahách alebo na už natretých stenách. Dôležité je zvoliť správnu farbu v súlade s farbou nábytku, tj doplnkovú alebo blízku farbu. Ak maľujete kachľovú stenu, nezabudnite pred začiatkom brúsiť celý povrch. Potom naneste farbu špeciálne navrhnutú pre tento typ povrchu. Alternatívou, ak nechcete začať maľovať, je použitie nástennej dlaždice. Predáva sa v kotúčoch, je veľmi jednoduché použitie!

  © Pinterest

  4. Vymeňte podlahu v kuchyni  © PLUM Podlaha miestnosti je dôležitejšia, než si myslíte. Ak vás unavia staré dlaždice, ktoré sú ako bonus vážne poškodené, môžete ich ľahko nahradiť vinylovou alebo PVC podlahou. Tieto moderné podlahy dokonale napodobňujú drevo, cementové dlaždice alebo mramor a veľmi ľahko sa inštalujú. Uvidíte, že miestnosť sa úplne zmení. Vyberte si svetlé farby, ak je miestnosť tmavá, a opýtajte sa farieb, ak sú steny a nábytok pomerne neutrálne.

  5. Doplňte svoju kuchyňu

  Obliekanie do kuchyne môže tiež prechádzať malými detailami, doplnkami schopnými transformácie, vzduchom ničoho, vzhľadom na miestnosť, pretože na nich upozorňujú. Toto sú svetlá, vintage alebo dizajn, ktoré pomôžu vytvoriť v kuchyni teplú atmosféru; rastliny, aromatické alebo nie, na zavesenie na ozdobenie miestnosti; police na likvidáciu pekných predmetov; nové úchytky v skriniach alebo dokonca bar na obrubníku na zavesenie lesklých riadov.