Ostatné

Ako zariadiť dĺžku obývacej izby?

Ako zariadiť dĺžku obývacej izby?

Usporiadanie dlhej obývacej izby môže byť zložité. Správnym výberom usporiadania, nábytku a dekorácie môže obmedzujúca konfigurácia miestnosti odhaliť skutočné výhody. Zistite, ako v 5 nezastaviteľných tipoch.

Naše tipy:

- Vyberte si vhodnú podlahu - Prispôsobte nábytok - Vytvorte rôzne priestory - Postarajte sa o farby - Ozdobte tempo

1. Vyberte si vhodnú pôdu

Podlaha môže hrať dôležitú úlohu v dlhej miestnosti. Vyhýbajte sa podlahám so vzormi alebo krátkymi dlaždicami, ktoré môžu miestnosť zmenšiť. Preferujeme parkety s dlhými doskami orientovanými v smere šírky, alebo dokonca leštené betónové a iné rovné PVC podlahy, ktoré budú mať výhodu neutrálnosti. Odporúčame tiež zvoliť vždy tmavšie odtiene ako tie, ktoré sú na stenách, aby ste vizuálne zväčšili miestnosť.

© Pixabay

2. Prispôsobte nábytok

Dlhý kus má pomerne prísny geometrický tvar, ktorý sa môžete zbaviť výberom nábytku s rôznymi, ale diskrétnymi tvarmi. Počnúc pohovkou: musí byť umiestnená pozdĺž steny, musí byť rovná a nie príliš uložená. Potom jednoduché kreslo, ktoré bude stáť proti nemu alebo sa umiestni nabok, najlepšie bez lakťových opierok, aby získalo ešte niekoľko centimetrov. Pri konferenčnom stolíku si vyberte skôr zaoblený ako štvorcový alebo obdĺžnikový.

3. Vytvorte rôzne priestory

Bolo by škoda, keby to objemová dĺžka dovolila, zmenšiť miestnosť na jedinú funkciu obývačky s pohovkou a kreslami. Aby ste získali vizuálnejšiu príťažlivosť, vytvorte si ďalšie obytné priestory, napríklad detský kútik pre deti okolo koberca, jedálenský kútik pre malé skupinové večere so sklápacím stolom. alebo kancelárske priestory podľa potreby. Výhodou tohto ohraničeného obytného priestoru bude to, že obývacej izbe dodá rytmus.

© Maisons du Monde

4. Postarajte sa o farby© schimdt Ako vo všetkých ostatných izbách domu, aj svetlé odtiene vizuálne zväčšujú miestnosť, je dobre známe. Preto sa odporúča, aby sa pravidlo otvorilo v pomerne úzkej obývacej izbe. Nič vám nebráni dať rytmus odvážením sa na časť steny v ostrejšej, dokonca aj tmavej farbe, aby ste oživili miestnosť a zahrial ju.

5. Pace dekor

Výzdoba miestnosti je tiež dôležitá, aby sa obmedzil účinok dĺžky alebo úzkosti. Napríklad môžete zavesiť rámy a zrkadlá rôznych tvarov na stenu, položiť koberec na podlahu, do pohovky a kresla pridať prikrývky a vankúše atď. Obývacia izba bude vyzerať menej stiesnená a bude teplejšia. Ale nepreháňajte to, aby ste sa vyhli neporiadku!