Užitočný

Tipy pre mamičky, ako ušetriť čas každý deň

Tipy pre mamičky, ako ušetriť čas každý deň

Ušetrite čas, buďte zen ... Toto sú túžby, ktoré zdieľajú všetky matky. Môže to byť dokonca najkrajší z darčekov pre Deň matiek, však? Neexistuje žiadny magický recept - radšej vám oznamujeme farbu ihneď - ale organizovaným matkám chýbajú tipy na každý deň, ktoré by optimalizovali ich čas, vedený túžbou spojiť niekoľko čiapok bez toho, aby ich premáhala únava alebo stres. Pretože najlepším spôsobom, ako to dosiahnuť, je pomôcť si navzájom, viedli sme rozhovor s niekoľkými z nich, ktorí neboli dobrej rady.

1. zlaté pravidlo: predvídať

Upozornite na akékoľvek ťažkosti, aby ste sa vyhli ohromeniu. Maxim, že organizované mamičky vzťahuje sa na list. Každé pondelok Pauline sumarizuje program týždňa a Anne-Sophie robí to isté so svojou trojročnou dcérou. Čo sa týka potravín, Aurélia pripravuje svoje ponuky vopred a objednáva si objednávky na internete pred tým, ako pôjde do najbližšieho obchodu; úspora času, ale aj peňazí, pretože nevykonáva zbytočné nákupy. „Nakupujem čerstvé výrobky na trhu s rodinou každú sobotu,“ dodáva Eustelle. Diane potom pripravuje kompóty a pyré na týždeň, keď zamrzne, a Véronique, vždy varí vo veľkých množstvách, aby predvídala ponáhľané jedlá. Lois, matka troch detí, našla alternatívu: „Pripravujem tri tony cestovín a vložím ich do chladničky. Potom stačí len zohriať alebo ich pripraviť v šaláte.“ A pre najmenších? Eustelle pripravuje na svojom nočnom stole mliečne struky a fľašu vody, aby si sotva otvorila oči, keď sa jej dcéra Romane prebudí uprostred noci. Každý z nich poskytuje obchod deň vopred (oblečenie, školské tašky ...), aby kompenzoval všetky nepredvídané! Véronique má „niekoľko plienkových tašiek už pripravených na rušné dni (plienky, cumlíky, obrúsky, fľaše na vodu ...)“

Joseph Joseph nám pomáha lepšie skladovať jedlo v našich chladničkách pomocou skladacích škatúľ s viečkami a číselníkom: pripravte „tri tony cestovín“ ako Loïs, Joseph Joseph urobí zvyšok.

2. zlaté pravidlo: nenechajte sa ohromený

Lætitia pripúšťa, že každý večer ukladá svojim trom deťom prísny rytmus, reťazový kúpeľ, večeru a pred spaním vo veľmi presných časoch „bez toho, aby zostala priestor na improvizáciu“. Hélène zavádza každý večer rituál pokoja medzi príbehmi a hudbou, aby si vypočula svojho 3 ročného chlapca. To je dobré, táto rutina je rovnako vhodná pre dieťa ako pre rodičov, pretože mu to umožňuje včas sa situovať a cítiť sa bezpečne. Menej zábavná, ale zároveň plná zdravého rozumu, každá mama odporúča počkať, až sa nahromadí žehlenie a neporiadok a každý deň niečo urobiť! Byť organizovaný tak, aby šetril čas, znie ako tragédia ... ale faktom zostáva, že naše super-mamičky nemajú triky, aby nevynechali dôležité stretnutie. „Máme obrovský kalendár zavesený na stene, kde si zapíšeme všetko,“ vysvetľuje Lois. Rovnaká metóda ako v prípade Sophie, matky troch tínedžerov, ktorí ich povzbudzujú, aby si ich stretnutia vymenovali tak, aby komunikovali, ako by získali samostatnosť. Papier je dobrý, ale mnoho našich organizačných výhod sa spája s telefónnymi výstrahami a počítačovým plánovaním ... synchronizované s tým manželom, je to ešte lepšie! Uisťujeme vás, post-it na chladničku, stále to funguje! Ďalšou metódou je, že Anne-Sophie drží všetkých lekárskych odborníkov na začiatku školského roka po zvyšok roka v tichosti. Nakoniec sme nenašli lepšie riešenie, ako je hromadenie úloh, aby sme ušetrili čas. Snažíme sa napríklad zoskupiť mimoškolské aktivity do jedného dňa.

Stačí si len stiahnuť naše ilustrované kalendáre a zavesiť ich na obyčajný výhľad na chladničku, však?

3. zlaté pravidlo: vedieť, ako delegovať

Kto ti povedal, že všetko by malo spočívať na tvojich krehkých ramenách? Mama šetriaca čas je dobre obklopená mama. Na aktivity organizuje Lætitia zmeny s ostatnými matkami. V spoločnosti Camille ide o riešenie problémov medzi susedmi! A čo ocko? „Zrejme rozdeľujeme úlohy,“ uvádza Patricia a Sylvia, aby ich dokončili: „Jeden z rodičov sa vykúpe a prečíta príbeh, zatiaľ čo druhý zariadi a pripraví jedlo na ďalší deň.“ A všetky matky si najímajú úlohu starí rodičia, pestúnky, denné služby a opatrovateľky, ktoré často vytvárajú spojenie medzi ukončením školskej dochádzky a návratom domov.

4. zlaté pravidlo: posilnite svoje dieťa

Cítiš sa celý deň veľmi zaneprázdnený? Je skvelé, že vaše dieťa od 2-3 rokov by tiež rád malo tento dojem ..., a preto je to tak často v tlapách. „Za svoju malú sestru považujem Juliu za veľmi zodpovednú: vyhoďte špinavú plienku, prineste zabudnutú bryndzu, aby jej sestra bola zaneprázdnená, keď pripravujem fľašu ... cíti sa dôležitá a ja, veľmi mi to pomáha,“ hovorí Eustelle. Zapojenie vášho dieťaťa do každodenných príprav - samozrejme bez toho, aby mu bolo zverené misie, ktoré sú pre jeho vek príliš zložité -, samozrejme, prospieva všetkým. Keď získava autonómiu a dôveru, zbierate vzácne chvíle! Preto v Mathildeho spálni Anne-Sophie umiestnila všetky úložné priestory do výšky, čo jej umožnilo hrať osamote a Camille nechala svojho malého chlapca každý večer vyberať si oblečenie na ďalší deň. Zodpovednosť je tiež spôsob, ako jemne pristupovať k subjektom, ktoré by mohli viesť ku konfliktu. „Zapojím svoju dcéru do prípravy večere. Vždy je pripravená a je ochotnejšia ochutnať nové jedlo,“ vysvetľuje Sylvia. Mať úlohy splnené tým, že ich požiadate, aby investovali, je tiež nepriamym spôsobom výučby disciplíny ... A preto šetrí čas a energiu!

Sme fanúšikmi tohto úložiska kníh, ktoré bolo práve uvedené na trh v Ikea a ktoré umožňuje deťom vykopávať sa zo svojich kníh!

5. zlaté pravidlo: Uvoľnite tlak!

Zaslúžili ste si to, rovnako ako aj naše mamičky! „Musíte sa pustiť cez víkend,“ radí Lois a niekedy tiež vie, ako skontrolovať svoje požiadavky nadol. U našich organizovaných matiek dávame prednosť sprchám pred kúpeľmi, raz za dva dni. Rovnako uprednostňujú domácu detskú stravu, ale používajú a zneužívajú jedlá dodávané pre dospelých. Nakoniec, aby ste ušetrili čas a relax s rodinou, každá z nich má svoj vlastný vzorec. Anne-Sophie organizuje občerstvenie vonku každý týždeň, Nadège pripravuje piknik surovej zeleniny raz týždenne vonku alebo na podlahe v obývacej izbe a Pauline sa každý piatok pripravuje rodinná televízia. Je to tiež tajomstvo našich super matiek: nie vždy toľko náročné! * Môžete si stiahnuť plagát "The Morning Routine" na Mini Reyve.