Komentáre

Ako odstrániť škvrny zo suchej farby?

Ako odstrániť škvrny zo suchej farby?

Zhrnutie:

- Odstráňte škvrnu od vodnej farby - Odstráňte škvrnu od akrylovej farby - Vyčistite škvrnu od olejovej farby - Vyčistite škvrnu od farby na báze oleja - Čo robiť, ak škvrna nezmizne?

1. Odstránenie škvŕn na vodnej báze© Naše svadobné nápady

Farby na vodnej farbe patria medzi najjednoduchšie čistiteľné, aj keď sú suché. Skutočnosť, že produkt nie je fixovaný, spôsobuje, že tieto farby sú oveľa „čistejšie“. Odstránenie škvŕn na vodnej báze:

  1. Alkohol z domácnosti navlhčite suchou a čistou handrou.
  2. Jemne utrite škvrnu a nechajte alkohol pracovať asi hodinu.
  3. Dôkladne opláchnite čistou vodou.
  4. Opakujte operáciu, kým škvrna úplne nezmizne.

2. Odstráňte škvrnu akrylovej farby

Ak chcete vyčistiť škvrnu suchej akrylovej farby, výber najvhodnejšej metódy závisí od veku škvrny a jej hrúbky: * Na poslednú škvrnu: Nalejte vriacu vodu, potom ju dôkladne trite pomocou bloku mydla Marseille. * Na starej škvrne: Užívanie domáceho alkoholu je často nevyhnutné. Nechajte pôsobiť, kým sa škvrna úplne nerozpustí. * Na konci operácie nezabudnite opláchnuť čistou vodou.

3. Vyčistite škvrnu od olejovej farbyOdolnejšie ako vodná farba, olejová farba sa nedá ľahko čistiť. Uisťujeme vás, že to nie je nemožná misia! Ak chcete odstrániť škvrnu olejovej farby, nalejte lokálne malé množstvo terpentínu a nechajte pôsobiť najmenej hodinu. Keď sa škvrna rozpustí, jemne ju po ukončení operácie jemne vyperte mydlom Marseille a opláchnite čistou vodou. To by malo prekonať vašu rebelskú úlohu!

4. Vyčistite škvrnu od farby na báze oleja© J-F. Mahé

Glycero farba je známa svojou priľnavosťou bez ohľadu na typ podkladu, na ktorý je nanesená. Niet divu, že je také ťažké ho vyčistiť! Ak chcete odstrániť škvrnu glycerolovej farby, zmiešajte rovnaké diely bieleho liehu a bieleho octu. Do tejto zmesi ponorte čistú suchú handričku a škvrnu farby dôkladne otrite. Nechajte pôsobiť asi pol hodiny a potom vypláchnite studenou vodou. Garantovaný výsledok!

Čo robiť, ak škvrna nezmizne?

Niektoré škvrny od suchých farieb niekedy odolávajú všetkým ošetreniam. Ak sa stretnete s takouto situáciou, nezabudnite na týchto niekoľko tipov: * Teplo uľahčuje čistenie škvŕn farby. Nalievanie vriacej vody môže byť preto veľmi užitočné! * Použitie rozpúšťadla na farby je účinným riešením pre tie najodolnejšie škvrny. * Poškrabanie povrchu škvrny umožňuje lepšie prenikanie čistiacich prostriedkov. Trochu energie!