Komentáre

Je rozhodnuté, odložil som podkrovie!

Je rozhodnuté, odložil som podkrovie!

Nechali ste nechať zhromažďovať rôzne zimné veci, vianočné ozdoby, starý nábytok a myslíte si, že je čas dať všetko preč, aby ste ušetrili miesto v dome? Dobrá príležitosť investovať podkrovie! Hovoríme vám, ako to urobiť.

Naše rady:

- Vyprázdnite podkrovie - Vyčistite podkrovie - Skontrolujte úroveň izolácie a vlhkosti - Vyberte úložný priestor pre podkrovie - Chráňte podkrovie

1. Vyprázdnite podkrovie

Základným krokom na začatie ukladania podkrovia! Nájdite si čas na roztriedenie všetkých vašich vecí uložených v podkroví. Spýtajte sa sami seba, ktoré z nich si chcete skutočne ponechať, ktoré môžete dať preč a ktoré vyhodiť. A prečo neuvažovať o usporiadaní vlastného predaja garáží? Usporiadajte svoje veci podľa kategórie, oblečenia na jednej strane, hračiek na druhej strane atď. A potom ich vložte do tašiek, kým ich nebudete môcť usporiadať.

© StockSnap

2. Vyčistite podkrovie

Pred prestavením všetkého v podkroví vykonajte veľa upratovania v miestnosti. Prach, trosky, pavučiny a hmyz všetkého druhu sa tu už určite usadili. Začnite poprášením, odstráňte pavučiny, vákuum a nakoniec vzduch po dlhú dobu na vyčistenie atmosféry. Priestor bude potom pripravený na uloženie metodického ukladania.

3. Skontrolujte izoláciu podkrovia

Zdravé podkrovie? A priori je to miestnosť v dome, ktorá je. Z bezpečnostných dôvodov izoláciu dôkladne skontrolujte av prípade potreby vykonajte potrebné práce. Pretože dobrá izolácia podkrovia znamená zabezpečenie úspor energie a získanie pohodlia. Potom zoberte elektronický vlhkomer na zmeranie vlhkosti v miestnosti. Ak je rýchlosť príliš vysoká, zvážte inštaláciu dobrej ventilácie alebo odvlhčovača.

© Fleux

4. Vyberte úložisko© Ikea Aj keď to znamená uloženie celého podkrovia, odložte ho! Predovšetkým nezabudnite využiť čo najviac zo všetkých kútov miestnosti vrátane podkrovných priestorov, ktoré je možné na mieru zmerať, napríklad v šatni. Alebo ešte jednoduchšie s policami a šatníkovou skriňou, bez zabudnutia háčikov a háčikov na zavesenie niektorých objemných doplnkov, lyžiarskeho výstroja alebo súprav na potápanie.

5. Chráňte podkrovie

Možno ste urobili veľké čistenie v podkroví, máte reflex na ochranu všetkého pred prachom, moľami a inými pavučinami, ktoré sa časom znovu objavia. Dokument, knihu alebo odev nikdy nenechávajte na čerstvom vzduchu, pretože by sa mohol poškodiť. Investujte do skladovacích škatúľ s vekom a umiestnite štítky, aby ste zistili, čo obsahujú, na prvý pohľad. Potom všetky odevy zabalte do špeciálnych poťahov, skôr ako ich odložíte alebo zavesíte.