Informácie

5 tipov na úpravu malej záhrady

5 tipov na úpravu malej záhrady

Či už mestská alebo nie, vaša malá záhrada si zaslúži vašu plnú pozornosť. Vysvetľujeme tu, aké druhy rastlín si treba vybrať, ako sa hrať s osvetlením alebo používať svoj plot na vytvorenie mini oázy relaxácie. Poponáhľajte, jar je hneď za rohom!

Naše tipy

  • Definujte záhradné priestory
  • Zahrajte si s osvetlením na záhrade
  • Plot považujte za dekoratívny prvok
  • Na záhrade vytvorte relaxačný priestor
  • Vyberte si vždy zelené

1. Definujte záhradné priestory

Prvým krokom je usporiadanie vašej malej záhrady av neposlednom rade: Definovanie priestorov. Aby ste to mohli urobiť, musíte si najprv vytvoriť priestor na strategických miestach. V malej záhrade sú hlavne dve: * Stred záhrady: Centrum šetriace priestor okamžite vytvorí dojem priestoru. Stále si môžete nainštalovať niekoľko ležadiel, aby ste si užili dlhé opaľovanie. * Najdlhšia diagonála: Toto je tá, ktorá dáva záhrade hĺbku. Po pozorovaní nezabudnite vyčistiť a nie nadmerne vegetovať.

© Khankeo FOTOGRAFIA

2. Zahrajte si s osvetlením v záhrade

Svetlo môže samozrejme za súmraku osvetľovať vašu záhradu, ale tiež vylepšiť váš vonkajší priestor a zviditeľniť ho. Cieľ? Doprajte svojej záhrade skvelý a krásny vzhľad. Alternatívne stojace svietidlá, svietidlá a svietidlá na úrovni zeme s cieľom diverzifikovať zdroje a štýly osvetlenia. A pre nastavenie nálady vo vašej záhrade bude vítaný girlanda s viacerými žiarovkami v štýle krčmy!

3. Plot považujte za dekoratívny prvok

Oplotenie slúži na ohraničenie záhrady, môžete ho však použiť aj na rozmazanie svojich limitov a na vyvolanie pochybností. Preto považujte plot za dekoratívny prvok sám osebe, buď jeho ozdobením peknou drevenou palisádou alebo palicami alebo jeho výsadbou. Na svoje nohy si napríklad môžete umiestniť lezecké rastliny, ruže, kríky alebo kríky. Vytvorte krásnu ilúziu! trik : Vďaka chladným tónom (modrá, sivá) sú prvky vzdialené. Použite a zneužite tento tip vysadením modrých kvetov alebo použitím sivých kvetináčov na spodnej časti terasy.

© Martine Rigaudie

4. Vytvorte v záhrade relaxačný priestor© Pexels Malá záhrada je potešením pre milovníkov botaniky, ale aj pre veľkých slnečníkov. Venujte svojmu vonkajšiemu priestoru malú terasu, na ktorej je dobré tráviť hodiny leňošenie. Na definovanie tejto relaxačnej oblasti nemôže byť nič jednoduchšie: zakryť pôdu štrkom alebo nainštalovať malé zemné práce. Existuje mnoho riešení, drevených alebo dlažbových, podľa vášho vkusu! Potom môžete mať malý záhradný nábytok s nábytkom vhodným do exteriéru.

5. Vyberte evergreeny

V malej záhrade sú rastliny pred nami po celý rok. Dobrým dôvodom pre výber vždyzelených rastlín, ktoré ponúkajú rôzne výhody počas sezóny: napríklad kvety na jar, lístie na jeseň a pekné siluety v zime. V nitkových krížoch: eukalyptus, bambus, zimostráz, cyprus, plazivé uhlie ... trik : Pre milovníkov rastlín, ktorí vždy chcú viac, je vertikálna záhrada pre všetky vaše aromatické rastliny vážnym riešením. Zaručená úspora dekoratívnych prvkov a priestoru!