Ostatné

Tipy pre brico: zdvihnite svoj dom

Tipy pre brico: zdvihnite svoj dom

Snívate o priestrannejšom dome bez toho, aby ste sa museli sťahovať? To je možné pomocou zdvíhania, čo je technika vytvárania ďalšieho povrchu na streche bez zasahovania do zeme. Dobrá alternatíva na vytvorenie novej miestnosti bez väčšej práce. Aké sú fázy tohto typu rozšírenia? Ak to chcete zistiť, požiadajte architekta Joëla Van Nieuwenhuyseho z kabinetu Daligaux-Van Nieuwenhuyse, ktorý vám dá v tejto veci radu.

: Aké sú podmienky potrebné na zdvihnutie strechy?

Joël Van Nieuwenhuyse: Teoreticky si môže každý zvýšiť svoju strechu. Je však potrebné vykonať štúdiu o štruktúre budovy, aby sa zistilo, či dokáže uniesť ďalšie zaťaženie. Aby sme zvýšili šance, pracujeme v tomto prípade v drevenom ráme, pretože minimalizuje hmotnosť a zaťaženie existujúcej konštrukcie. Na finančnej úrovni sa náklady líšia podľa typu nadmorskej výšky, štruktúry a úprav prízemia. Aby ste získali predstavu, či už ide o nadmorskú výšku alebo nadstavbu, cena za meter štvorcový sa pohybuje okolo 2 000 - 2 500 EUR.

: Aké sú stupne výstavby vyvýšeniny? Ako dlho trvá stránka?

Joël Van Nieuwenhuyse: Práce sa začínajú odstraňovaním prvkov existujúceho domu: strechy, rámu a úpravami podlahy medzi prízemím a prvým poschodím. Existujú dva spôsoby, ako to urobiť: steny môžu byť prefabrikované a inštalované rýchlejšie na mieste. Závisí to od dostupnosti stránky. Ak je prístupný pomocou zdvihákov, panely sú dôležité. Na druhej strane, ak je to v mestskom prostredí, ako napríklad v centre mesta, kde je sťažený prístup k vozidlám, steny sú prenosné, a preto menšie. Pracovníci ich pripevňujú, keď idú na poschodie vo výstavbe. Lehota závisí od rozsahu projektu. Napríklad pri rozšírení o 15 m² na poschodí na rovnakej ploche trvá práca približne štyri mesiace.

: Aké materiály sa používajú na pridanie podlahy do vášho domu?

Joël Van Nieuwenhuyse: Používa sa 90% dreveného rámu. To umožňuje, aby stránka bola rýchlejšia, suchejšia a ekologickejšia. Fasáda je obkladaná doskami z prírodného dreva alebo vlákien z cementu, zmesi celulózy, piesku a cementu. Na poťah sa používa zinok.

: Aké sú zákonné pravidlá pre výšku?

Joël Van Nieuwenhuyse: Pri každom nadstavbe väčšom ako 20 m² sa vyžaduje stavebné povolenie na základe stavebného povolenia. Miestny urbanistický plán (PLU) určuje maximálnu výšku budov. Ak uvažujete o rozšírení o 50 m² alebo viac, viem, že budete musieť do svojho stavebného povolenia zahrnúť ďalšie výpočty. Pod touto plochou je súbor zjednodušený.

: Existujú nejaké preventívne opatrenia smerom k susedstvu?

Joël Van Nieuwenhuyse: Ak ste na okraji nehnuteľnosti a stavebné povolenie to oprávňuje, nemáte povolenie. Mali by ste však vedieť, že niektoré obce ukladajú dohodu o susedstve.

: Môže jednotlivec vykonávať práce na zdvíhaní strechy sám?

Joël Van Nieuwenhuyse: Na úrovni projektovania stavebného povolenia, ak presahujete 170 m², musíte vypracovať plán a projekt s architektom. Dotýkanie sa štruktúry budovy a jej vodotesnosti predstavuje riziká, pretože jednotlivec nemá poistenie v prípade katastrofy. Potom je možná alternatíva, ak chce byť kutil: vyzve architekta, aby vyrobil vonkajšiu obálku a staral sa o návrh interiéru (izolácia, inštalácia Placo® a náter na podlahy). ).

Ďalšie informácie: www.dvn-architectes.com