Informácie

Ako vyčistiť kúpeľňu?

Ako vyčistiť kúpeľňu?

Škvrny zubnej pasty na spodnej strane umývadla, vlasy stratené v sprchovej vaničke, uteráky umyté na dlaždiciach ... Toto nie je scenár hororového filmu, ale skôr to, čo sa týka kúpeľne, ktorá to vážne potrebuje. byť vyčistený. Uisťujeme vás, že misia je zďaleka nemožná. Tu je návod, ako vyčistiť kúpeľňu v okamihu!

5 etáp

- vyčistite a upratajte - vyčistite sprchu alebo vaňu - umývadlo - vyčistite zrkadlá a okná - vyčistite podlahu

1. Declutter a skladovať

Pred odhalením armády domácich výrobkov začnite upratovaním a dezinfekciou kúpeľne. Je také šialené, čo môžete dať do tak malej miestnosti! Uteráky od podlahy po strop, rozptýlené špinavé prádlo, nekonečné kozmetické výrobky ... Vyzbrojujte sa s odvahou a pokúste sa usporiadať priestor: špinavé prádlo musí ísť do košov určených na tento účel, všetko kozmetika nemusí byť trónovaná na polici a kúpeľňová bielizeň je lepšie zavesená na háčkoch na kabáty. Už vidíme jasnejšie, však?

© Pinterest

2. Vyčistite sprchu alebo vaňu

Kto hovorí kúpeľňu, hovorí kúpeľ. Sprchou alebo vaňou, nebudete narezať pravidelné čistenie, aby ste odstránili stopy vápna. Nezabudnite tiež občas zasiahnuť dlaždice a zdôrazniť kĺby. Kto by sa chcel umyť v kúpeľni s pochybnými kĺbmi? Či už používate prírodné alebo chemické výrobky, určite použite špongiu a jemný čistiaci prostriedok, aby ste predišli poškodeniu skloviny alebo poškriabaniu kohútikov.

3. Vyčistite umývadlo

Keď vidíte iba stopy zubnej pasty na spodku umývadla, je to často znamenie, že je potrebné ju bezodkladne vyčistiť. Umývadlom a príslušenstvom očistite špongiou a jemným čistiacim prostriedkom. Ak ste fanúšik prírodných produktov, vedzte, že ocot biely robí zázraky na stopách vápenca! Ak chcete, aby kohútiky žiarili, po vyčistení suchou handričkou osušte. Nezabudnite tiež vyčistiť sklo zubnej kefky a mydlo!

© Philips

4. Dajte pozor, aby zrkadlá a okná žiarili© Unsplash Aby ste si udržali čistú kúpeľňu, urobte to správne. Začnite nábytkom a príslušenstvom a dokončite zrkadlo a obrazovku sprchy. Inak by vám striekanie produktu a vody počas oplachovania prinútilo znova vyčistiť všetko! Ak chcete získať dokonalé zrkadlo (alebo sklo) a žiariace tisíckami svetiel, môžete použiť mikrovlákno namočené do vody a octu, ako aj stierač sprchy. Záleží na úplnom vyschnutí povrchu tukom na lakte!

5. Vyčistite podlahu

Posledným krokom pri čistení kúpeľne je iba spálenie podlahy. Pretože lesklé vodovodné batérie a šumivé dlaždice sú dobré, ale elegantná a čistá podlaha je ešte lepšia! Dbajte na to, aby ste dôkladne vysáli všetky rohy, aby ste odstránili všetky stopy vlasov alebo vlasov. Potom umyte vodou a čiernym mydlom, takže môžete bez obáv chodiť naboso. Nakoniec osvetlite svoju obľúbenú sviečku a máte kúpeľňu hodnú kúpeľov!