Tipy

Ako vyčistiť koberec?

Ako vyčistiť koberec?


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Údržba vášho koberca nie je taká náročná, ako sa zdá! Stačí niekoľko lacných produktov a trochu mastnoty na lakte, aby ste ho mnoho rokov neporušili. V prípade nepoškvrneného koberca postupujte podľa našich múdrych rady!

Zhrnutie:

- Pravidelná údržba vášho koberca - Vyčistite si koberec bez toho, aby ste museli minúť príliš veľa - Dôkladné čistenie vášho koberca - Odstránenie prachových roztočov z vášho koberca - Napokon chráňte svoj koberec.

1. Pravidelná údržba vášho koberca

Životnosť koberca závisí od jeho údržby. Aby ste obmedzili hromadenie prachu a iných vlasov, ktoré sa usadzujú v útku koberca, musíte sa prinútiť vákuovať raz alebo dvakrát týždenne. Keď to urobíte, zdvihnite ručne predmety, ktoré by unikli z hlavy vysávača. Táto pravidelná údržba sa môže zdať únavná, ale je dôležité udržať koberec v uspokojivom stave z dlhodobého hľadiska.

© Lapeyre

2. Vyčistite koberec bez toho, aby ste príliš minúli

Na odstránenie stôp, ktoré znečistia váš koberec, nemusíte investovať do drahých výrobkov! Odporúčame: *Prací prášok na vlnu : rozpustite viečko saponátu v vedre s vodou a dôkladne šampónujte na koberci. Dokončenie dôkladne opláchnite. *Sodné kryštály : používajú sa zriedené vo vode a najviac jedenkrát ročne. *Mydlo Marseille : vytrite tvrdé škvrny blokom mydla Marseille namočeného vo vode. Garantovaný výsledok!

3. Hĺbkové čistenie kobercov

Ak váš koberec nebol dlhšiu dobu udržiavaný, môže byť potrebné vykonať dôkladné čistenie. Aby ste to dosiahli, prenajmite parný čistič v špecializovanom obchode a spustite ho po celom povrchu koberca. Pod vplyvom tepla staré a veľmi pokryté stopy zmiznú akoby magicky. Prenájom je určite trochu drahší, ale konečný výsledok viac ako odôvodňuje túto investíciu!

© Pixabay

4. Z koberca odstráňte roztoče© Château de la Bourdaisière Aj keď sú neviditeľné voľným okom, roztoče nie sú o nič menej prítomné vo vašom koberci. U ľudí, ktorí sú na to citliví, môžu spôsobiť veľmi nepríjemné alergické reakcie. Na ich odstránenie: * Zriedte šálku jedlej sódy v litri horúcej vody. * Koberec otrite kefou na metly napustenou zriedeným bikarbonátom. * Produkt nechajte pôsobiť 1 až 3 hodiny. * Dôkladne opláchnite. Roztoče nebudú odolávať tomuto šokovému ošetreniu!

5. Chráňte svoj koberec trvalo

Čistenie koberca je dobré, jeho ochrana je lepšia! Na tento účel použijete hydroizolačný produkt, ktorý sa uloží na útok vášho koberca ako ochranný film. Bezfarebná a bez zápachu obmedzí prienik tekutín do srdca vlákien. Ďalší užitočný tip: ak pravidelne pohybujete stoličkami po koberci, opatrte ich penovými podložkami. Vyhnete sa tak stopy po opotrebení spôsobenom nohami stoličiek! Chytrá, však?


Video: Jak vyčistit silně znečištěný světlý koberec (Júl 2022).


Komentáre:

 1. Cace

  There are even more faults

 2. Shakara

  Myslím, že by stálo za to zdôrazniť niektoré body a povedať ich podrobnejšie.

 3. Dien

  I'm sorry, but, in my opinion, they were wrong. Navrhujem o tom diskutovať.

 4. Vitaur

  To je isté, žiadne ideály neexistujú

 5. Kigazilkree

  V tom je niečo. Teraz je všetko jasné, ďakujem vám za pomoc v tejto veci.

 6. Raynell

  And how to periphrase it?

 7. Dorrell

  VďakaNapíšte správu